Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem po remoncie silnika.


10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Stopa

Stopa

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 50 postów
    • :

Napisany 31 października 2012 - 18:08

Hej koledzy, tak jak w opisie, silnik jest po kapitalnym remoncie, głowica splanowana, cylindry na 2 szlif, nowe pierścienie,koło stoczone, poprawiony dolot, zawory ssące od CC 700, wał po regeneracji. I pojawił sie pewien problem, byłem dziś u mechanika bo miał byc do odbioru, a tu jego pracownik mi mówi że cięzko przekręcić silnikiem,i rzeczywiscie nie mógł przy mnie przekrecić za pasek. mówił ze juz odpalili i niby jeździł ale teraz chca tam niby sprawdzić ten problem. Moje pytanie zatem, co może byc przyczyną tego co opisałem?Nie chce zeby ta cała kasa włozona w remont nie poszła na marne,sami rozumiecie,poprosze o jakieś konkrety. Pozdrawiam:-)

#2 OFFLINE   piotrek1993

piotrek1993

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 41 postów
    • Time Online: 23m 19s

Napisany 31 października 2012 - 19:15

Może ma za dobra kompresje?:) Może cos z układem smarowania lub np. cos typu "spuchł tłok"

#3 OFFLINE   Low&Adrian&Slow

Low&Adrian&Slow

    Jade wolno bo mi wolno.

  • Member
  • 1 820 postów
    • Time Online: 13g 6m 5s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 31 października 2012 - 20:34

Ile głowica splanowana ?

Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków... pojeździć się da, ale jednak czegoś brakuje..
uz24f2cs.jpg


#4 OFFLINE   Stopa

Stopa

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 50 postów
    • :

Napisany 31 października 2012 - 21:14

Głowica splanowana około 2 mm.

#5 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 31 października 2012 - 22:28

A tłoki i cylindry są tej samej selekcji? Podobny problem niedawno przerabiałem u kumpla. Złożył sobie silnik na cylindrach selekcji A, a tłoki były selekcji B. Silnik tak ciasno chodził, że ręką nie dało się zakręcić wałem, a przy pomocy klucza szło ale bardzo ciężko. Próbowaliśmy tym jeździć, to przejechało 300m i napuchło, zgasło, po chwili znów można było go zapalić, przejechać 200m i znów zgasło i tak w kółko. U niego pomogło "docieranie na postoju". Kupił sobie trochę paliwa, codziennie zapuszczał silnik na małych obrotach na godzinkę czy dwie i tak przez kilka dni i dopiero dało się zacząć jeździć.
Dodany obrazek

#6 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 01 listopada 2012 - 12:16

to raczej nie kwestia cylindrów bo jak robisz szlif to dajesz majstrowi tłoki i cylindry żeby spasował

zobaczcie czy bez świec silnik się lekko obraca

#7 OFFLINE   Magic

Magic

    Master

  • Member
  • 1 474 postów
    • Time Online: 1d 6g 12m 32s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 01 listopada 2012 - 12:26

u mnie też nie dało się za bardzo przekręcić wałem. A tylko panewki i pierścienie zmieniłem. Po jakichś 100km już było normalnie ;)

#8 OFFLINE   Stopa

Stopa

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 50 postów
    • :

Napisany 01 listopada 2012 - 16:19

Tłoki i cylindry były spasowane, podejrzenie jest na panewki, jutro moze cos bede wiedział więcej. :?

#9 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 01 listopada 2012 - 17:03

może za mocno dokręcili panewki korbowodowe

#10 OFFLINE   Tomek84

Tomek84

    Master

  • Member
  • 994 postów
    • Time Online: 8d 16g 47m 55s

Napisany 01 listopada 2012 - 18:28

Na oko ciężko stwierdzić
Ja bym stawiał na zbyt ciasne spasowanie tłoka z cylindrem
Ciekawe też czy wał był po szlifie dobrze wymyty, bo już widziałem kiedyś jak opiłki pływały w świeżym oleju i momentalnie silnik sie zatarł
Dodany obrazek

#11 OFFLINE   swiezak 126p

swiezak 126p

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
    • :

Napisany 25 listopada 2012 - 21:39

zgadzam sie z kolegami. jezeli wal byl po regeneracji a panewki stare to lapie na tym. robilem na warsztacie ten problem w kaszlu jako uczen wal po eksploatacji robi sie owalny i panewki maja sie ku niemu. dlatego jak wal to i panewnki do roboty



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.