Skocz do zawartości


Zdjęcie

Centralny zamek w 126elx 1998r


53 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 20 marca 2011 - 19:06

ale ogólnie polecasz ten zestaw czy nie bardzo? bo u mnie autko pod domem stoi

#22 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 20 marca 2011 - 19:24

jakbym mial kupowac jeszcze raz to poszukalbym innej marki.
Dodany obrazek

#23 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 20 marca 2011 - 20:37

Ten zestaw od STIGa to taka tandeta? Bo nie wiem czym się kierować przy wyborze alarmu i centralnego... Jakiegoś zestawu za 1000zł i tak nie kupię bo to nie ma najmniejszego sensu. Poleciłbyś coś czy po prostu zdać się na intuicję?

Ogólnie z tego co czytałem to bardzo dużo osób poleca te zestawy od STIGa. A problemy mieli tacy co łączyli wszystko na "drucik" :)

#24 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 20 marca 2011 - 21:31

Nie mowie ze zestaw STIGa to jest tandeta. Poprostu nie wszystko co ma chodzic u mnie chodzi dalej, ale moze poprostu mialem ferelny model :P
Zdalbym sie na intuicje albo poszukal informacji na forach tylu elektroda.
Poza tym poza allegro sa na pewno sklepy ktore sprzedaja zestawy alarmu + centralny zamek i w takich sklepach wydaje mi sie ze mozna dostac bardziej jakosciowy sprzet i nie koniecznie STIGa.

Zestaw do 1000zl Ci nic nie da, bo jak maja ukrasc to i tak ukradna. Ja jestem zadowolony z centralnego na pilota bo to jest dobra zabawka i z syrenki i migajacych kierunkow gdy alarm sie uzbraja :mrgreen: Miny przechodniow bezcenne :mrgreen:
Dodany obrazek

#25 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 20 marca 2011 - 21:34

a to czyli Ci działa to tylko czujniki nie działają? No ja narazie bez czujników. Tylko alarm + centralny. Myślę że jak się porządnie zrobi to spoko będzie. I własnie na różnych forum czytałem i od STIGa polecają :) i te siłowniki 4kg dają radę?

#26 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 20 marca 2011 - 22:00

tak, czujniki nawalily. reszta sie sprawuje. Silowniki daja rade bez problemu. Przy montazu trzeba troche druty wygiac bo na prostych drzwi nie chcialo zamykac ale drobiazg :) Poza tym jak zamontujesz centralny to masz silowniki master i slave. master dajesz po stronie kierowcy i nawet jak bedziesz kluczykiem otwieral to Ci sie drzwi pasazera tez otworza :) (jak kupowalem,to przede wszystkim mialo dzialac z pilota - nie pomyslalem, ze kluczyk dziala na tej samej zasadzie)
Dodany obrazek

#27 OFFLINE   CEJOTUNIO

CEJOTUNIO

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 381 postów
    • Time Online: 5g 43m 9s

Napisany 20 marca 2011 - 22:18

ja mam master prawej strony... :D

19329846695656eaf8d87ba.png
ClasSICK! Workshop

  • Renowacja pojazdów
  • Naprawy bieżące i konserwacje
  • Remonty silników
  • Budowa silników wyczynowych
  • Przygotowania pojazdów do startów w KJSach

#28 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 20 marca 2011 - 22:50

to jeszcze powiedzcie mi na jakiej zasadzie działa alarm bez czujników? Włącza się kiedy co jest robione np?

#29 OFFLINE   Piter126p

Piter126p

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 941 postów
    • :

Napisany 20 marca 2011 - 23:19

bez jakich czujnikow ? chyba ruchu pod drzwiowki podlaczacz jak masz alarm z centralnym zamkiem to podpinasz pod zamykanie i otwieranie do bcm-a
podpinasz 12V(30).mase.12v(15)po zaplonie;kierunki;czujki drzwiowe;otwieranie i zamykanie jak masz zestrojony alarm z cetralnym zamkiem
stig jest dobry

#30 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 21 marca 2011 - 07:39

u mnie jezeli alarm jest uzbrojony i ktos chce odpalic auto to sie wlacza :mrgreen:
Dodany obrazek

#31 OFFLINE   Piter126p

Piter126p

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 941 postów
    • :

Napisany 21 marca 2011 - 09:50

mozna tez zrobic odciecie na cewke;rozrusznik ;na pompe paliwa to ciezko poniewaz jest mechaniczna;ale pomyslowosc ludzka nie zna granic :wink:

#32 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 21 marca 2011 - 09:56

najlepszym zabezpieczeniem pozostanie wyciaganie kluczyka z akumulatora, oczywiscie umiejscowione w jakims zmyslnym miejscu :mrgreen:
Dodany obrazek

#33 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 21 marca 2011 - 11:11

na pompe paliwa to ciezko poniewaz jest mechaniczna;ale pomyslowosc ludzka nie zna granic Wink


Idziesz do pierwszej lepszej montowni lpg, albo nawet na alledrogo kupisz sobie elektrozawór do paliwa od jakiejś używanej instalacji gazowej, poprowadzisz do niego plus ze stacyjki i umieścisz go gdzieś między pompką a bakiem, na tyle daleko, żeby żadne brudne łapska nie mogły go sięgnąć. 8)
Dodany obrazek

#34 OFFLINE   Piter126p

Piter126p

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 941 postów
    • :

Napisany 21 marca 2011 - 11:30

najlepszym zabezpieczeniem pozostanie wyciaganie kluczyka z akumulatora, oczywiscie umiejscowione w jakims zmyslnym miejscu :mrgreen:


albo hebel :mrgreen:

#35 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 21 marca 2011 - 11:37

mi najbardziej chodzi żeby jakieś łapska nie powyciągały mi z wnętrza autka różnych rzeczy. Więc najbardziej zależałoby mi żeby podczas grzebania w zamku lub po otwarciu drzwi alarm się uruchomił. Jak kolega wyżej pisał to dopiero włącza się alarm jak chce odpalić. Tylko złodzieje nie muszą go wcale odpalać przecież a pozabierać wszystko co jest w środku :)

#36 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 21 marca 2011 - 12:48

pierwsza mozliwosc:

jak ktos sie wlamuje do auta to przewaznie od strony kierowcy, wiec:
1. kupujesz centralny zamek na pilota z dwoma silownikami
2. montujesz central, silownik master po stronie pasazera
3. sprawdzasz czy wszystko dziala Ci z pilota i jest dobrze zalozone
4. po stronie kierowcy sciagasz ten plastikowy wihaster w drzwiach przy zamku = mozesz krecic zamkiem ile chcesz drzwi sie nie otworza.
5. po stronie pasazera zostawiasz po staremu, zebys w razie padniecia centralnego w ogole mogl sie dostac do auta

druga mozliwosc:

gdy stawiasz auto pod domem wyciagasz wszystko co wartosciowe z auta: radio, glosniki, fotele, licznik, tapicerke, wygluszenie podlogi, kanape, lusterko wsteczne i choinke zapachowa. Potem jak bedziesz chcial znowu jechac to poprostu to spowrotem zakladasz :wink:

trzecia mozliwosc:
przyciemniasz tylne szyby i nie widzac co wozisz w srodku ALE...ten zabieg w maluchu juz niemodny.

czwarta mozliwosc:
dodatkowe kłódki na drzwiach (widzialem cos takiego :mrgreen: )
Dodany obrazek

#37 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 21 marca 2011 - 12:53

nie no bez jajec :) Chodzi mi własnie o to żeby centralny działał tak jak napisałeś, ale że jak będzie alarm to żeby się włączał jak ktoś niepowołany chce otworzyć albo otworzył już drzwi. Bo jeśli tak się nie da to po co ten alarm w ogóle? :)

#38 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 21 marca 2011 - 12:59

Zawsze alarm jest podlaczony pod czujniki w drzwiach - te od zapalania podswietlenia.
W maluchu czujnik ten jest tylko po stronie kierowcy, czyli drugi musisz sobie dokupic i samemu zamontowac. wtedy otwarcie drzwi na uzbrojonym alarmie uruchomi syrene.

sa tez alarmy z czujnikiem ruchu, ale to juz troche drozszy sprzet.

Please Login or Register to see this Hidden Content


Ceny wyzsze, ale tutaj raczej placisz za jakosc. Pytanie czy warto :roll:
Dodany obrazek

#39 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 21 marca 2011 - 13:06

z tej firmy mi odpisali że dodatkowe czujniki krańcowe

Please Login or Register to see this Hidden Content

po 3zl mają :) a czujniki krańcowe drzwiowe mają też po 3zł po

Please Login or Register to see this Hidden Content

:)

to nawet w mercedesach nie mają takich zabezpieczeń... :) nie mówiąc już o najczęściej kradzionych autach jakimi są VW Passaty (a niby takie zabezpieczenia dobre mają i alarmy) :lol:

#40 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 21 marca 2011 - 13:12

czujnik kup sobie oryginalny do malucha i sie nie pierdziel z dobieraniem. wiersisz dziure, podciagasz kabel i po problemie... potem w drzwiach i tak musisz walnac jakis pierdzielnik ktory przy zamykaniu drzwi bedzie ten czujnik wciskal... poprostu to co masz po prawej musi byc tez po lewej jezeli chcesz zeby alarm dobrze dzialal. :roll:

jak masz pecha to i tak Ci ukradna..
Dodany obrazek



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.