Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wspomaganie kierownicy nie działa


1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   aprilka1

aprilka1

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 36 postów
    • :

Napisany 20 października 2010 - 15:01

Wiem, że to forum malucha, ale nie mogę nigdzie nic sensownego znaleźć, a tutaj zawsze ktoś usiłował w jakiś sposób pomóc.
Od tygodnia jestem posiadaczem opla astry II G 1.4 16v 90km. No i tam jest wspomaganie elektro-hydrauliczne które nie działa. Nie mam pojęcia jak sprawdzić, czy tam w ogóle prąd dochodzi. Kupiłem sobie miernik prądu ale nie umiem się nim obsługiwać, nie wiem na jaką pozycje ustawić, aby dokonać danego pomiaru.
A wygląda on tak:
Dodany obrazek


A tak wygląda układ wspomagania
Dodany obrazek

Please Login or Register to see this Hidden Content



#2 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 20 października 2010 - 18:41

Nie działa mi zdjęcie układu wspomagania. Nie wiem jak wygląda taki układ wspomagania, ale zapewne musi on mieć jakieś swoje zasilanie, do którego przyjdzie przewodami plus i masa (ewentualnie masa nie przyjdzie przewodem, tylko będzie na obudowie :P). No i te przewody musisz sprawdzić.

Do miernika podłączasz dwa jego przewody - plus (czyli przewód czerwony) wsadzasz w środkowe gniazdo, a minus (przewód czarny lub biały) do gniazda oznaczonego COM. Ustawiasz na mierniku pomiar napięcia stałego w zakresie do 20V (czyli patrząc względem tego co jest ustawione na screenie trzeba przekręcić pokrętło jeszcze dwie pozycje w prawo). No i teraz czerwony przewód miernika przyłączasz do plusa podawanego do układu wspomagania, a czarny do masy. Jak miernik pokaże Ci napięcie (będzie to te ok 13V które jest w instalacji), to znaczy że do układu "dochodzi prąd" więc wina leży w samym układzie a nie w jego zasilaniu. :E Mam nadzieję że nie pogmatwałem za bardzo i da się zrozumieć z powyższego tekstu co miałem na myśli. :E
Dodany obrazek



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.