Skocz do zawartości


Zdjęcie

maluch nie odpala?brak pradu?pomocy


14 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   wrobcio

wrobcio

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
    • :

Napisany 30 września 2010 - 10:50

witam mam nastepujacy problem. po przekreceniu zaplonu swieci mi sie tylko kontrokla oleju nie swieci kontrolka akumulatora i auto wogole nie odpala nawet nie kreci, ssanie normalnie działa pika jak zalacze i wszystko inne. co sie moglo stac?:(

#2 OFFLINE   [email protected]

[email protected]

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
    • :

Napisany 30 września 2010 - 11:00

Witam :D może coś doradzę... najpierw sprawdź akumulator czy nie jest rozładowany, następnie styki (klemy) czy nie są luźne, zaśniedziałe i czy mają dobry kontakt z biegunami. Jak coś jeszcze wymyślę to napiszę...

#3 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 30 września 2010 - 11:03

otwórz klapę i sprawdź czy do alternatora dochodzi prąd [gruby kabel przymocowany nakrętka]

Jeżeli nie świeci kontrolka ładowania to może być spalona żarówka.

Skąd jesteś kolego?

#4 OFFLINE   wrobcio

wrobcio

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
    • :

Napisany 30 września 2010 - 11:07

akumulator jest dobry bo wsadzalem nowy i to samo bo tez myslalem ze akumulator padl i chcialem nowy kupic ale na nowym to samo jest
przed calkiem padniecie wszystkiego maluch tak jakby chcial odpalac lekko zakrecic i cos stukalo jednoczesnie az przestalo calkiem dzialac
jestem z Sosnowca

#5 OFFLINE   [email protected]

[email protected]

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
    • :

Napisany 30 września 2010 - 11:12

Może to rozrusznik? elektrowłącznik...

#6 OFFLINE   wrobcio

wrobcio

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
    • :

Napisany 30 września 2010 - 11:17

znaczy sie ze elektrowlacnzik padl ? a gdzie on jest ?

#7 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 30 września 2010 - 11:17

wygląda na to ze rozrusznik ma już dosyć, sprawdź też kabel prądowy co idzie do rozrusznika.
Tak czy siak musisz położyć się pod auto

#8 OFFLINE   wrobcio

wrobcio

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
    • :

Napisany 30 września 2010 - 11:23

ale jakby padl calkiem rozrusznik to tak kontrolka akumulatora przestaje swiecic ?

w sumie rozrusznik to raczej nie bedzie bo probowalem na popych i tez kapa bo nie ma tej kontrolki akumulatora czyli jakby prad nie dochodzil i tez nie pali na popych przez to wiec nie wiem co jest grane :(

#9 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 30 września 2010 - 13:51

A jak przekręcasz kluczyk, to słychać jakiekolwiek odgłosy dochodzące z tyłu? Światła przygasają? Jeżeli nie, to elektromagnes w ogóle nie dostaje prądu więc nie ma szansy, żeby rozrusznik zakręcił. A żeby sprawdzić, czy sam rozrusznik działa jak należy, najlepiej jest się położyć pod auto i zewrzeć styk elektromagnesu z przewodem akumulator-rozrusznik (zakładając, że ten przewód też jest sprawny i jest na nim napięcie - polecam sprawdzić miernikiem :mrgreen:).Pamiętaj żeby przed próbą rozrusznika samochód nie był na biegu, żebyś się sam nie przejechał. :mrgreen:

No ale skoro auto nie pali nawet z popychu, to przyczyny trzeba szukać gdzie indziej. Miernik w dłoń i trza szukać po przewodach (zakładając że to wina problemu w instalacji). Pierwsze co sprawdziłbym, to czy ta żarówka aby na pewno nie jest przepalona, i czy to faktycznie ma związek z problemem nie odpalania. Mnie się wydaje, że ta kontrolka ma za zadanie jedynie sygnalizować brak ładowania i nie powinno to mieć związku, ale mogę się mylić. No a dalej standardowo - czy jest iskra, jak nie to czy jest napięcie na przewodzie podłączonym do cewki itp. Z resztą jest tutaj niejeden temat, jak reanimować auto. 8)
Dodany obrazek

#10 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 30 września 2010 - 14:07

kontrolka zamyka obwód wzbudzenia i nie ma to nic do zapłonu, jeżeli jest przepalona to tylko ładowania nie będzie

#11 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 30 września 2010 - 17:18

Tak jak arek napisał bez żarówki nie będzie łądowania ale kręcić powinien :P .Ja bym sprawdził rozrusznik i czy dochodzi do niego prąd ew podłączył na krótko i sprawdził czy kreci :) ,A z kolei troche ciężko sprawdzić czy jest iskra jak nie zakręcisz silnikiem :?

#12 OFFLINE   valhior

valhior

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
    • :

Napisany 30 września 2010 - 22:16

tak jak kaszel1510 napisał, na twoim miejscu sprawdził bym wpierw rozrusznik... wykręcił go (z 10min roboty) i podłączył na krótko pod akumulator... według mnie padł elektromagnes, lub może bendiks się rozsypał, ale prędzej elektromagnes

#13 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 30 września 2010 - 22:19

Nie ma sensu specjalnie wykręcać rozrusznika, jak można się położyć pod auto i zewrzeć dwa styki.
Dodany obrazek

#14 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 30 września 2010 - 22:32

hmn jest jeszcze jeden problem, jeśli przewód masowy(plecionka) jest walnięta i nie ma dobrej masy to nie zakręci, więc proponuje też to sprawdzić

#15 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 30 września 2010 - 22:41

No fakt najbardziej ciekawi mnie czemu nie pali się kontrolka aku i nie zaskakuje na pych :? .Sprawdz ten rozruch dokładnie 10min roboty daj napięcie i zobaczy czy kręci czy nie.Sprawdz też plecionke jak napisał morrek.Przejrzał bym też bezpieczniki jeśli są ok to też musisz zmienić lampke w zegarach bez niej nie ma obwodu i altek nie ładuje



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.