Skocz do zawartości


Zdjęcie

SAFARI 6 da rado jakoś przedobic pod mp3?


11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   pablobass

pablobass

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
    • :

Napisany 07 września 2010 - 18:06

mam takie małe pytanko mam takowe radio w maluszku i chciałbym jakoś podłączyć pod to mp3 czy cokolwiek z zewnątrz jest moze taka opcja? dzięki za odpowiedż jeśli ktoś napisze coś ;]

#2 OFFLINE   [email protected]

[email protected]

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
    • :

Napisany 07 września 2010 - 19:33

Witam! :D Jest taka opcja z podłączeniem nadajnika FM (np. taki:

Please Login or Register to see this Hidden Content

) do zapalniczki samochodowej, jednak nie wiadomo czy takowy nadajnik pokryje zakres odbioru SAFARI 6 bez przestrajania (trzeba dokładnie sprawdzić na jakich zakresach nadaje nadajnik FM). To tylko jedna i nie wiem czy nie jedyna możliwość bez ingerencji w nadajnik :wink: zostaje jeszcze umieszczenie gdzieś oddzielnego urządzenia (portu USB) ze wzmacniaczem. Tyle ode mnie..

#3 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 08 września 2010 - 16:23

nadajnik nie musi byc koniecznie pod gniazdko zapalniczki bo sa tez na baterie. polecam te troszke drozsze modele bo najtanszy lapal mi dobrze tylko jak lezal na kroczu :lol:
Dodany obrazek

#4 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 08 września 2010 - 20:53

BTW są takie specjalne przystawki przestrajające radio na fale od 87-108MHz ;)

#5 OFFLINE   pablobass

pablobass

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
    • :

Napisany 08 września 2010 - 22:32

dzięki za podpowiedzi ale :D troszke nie czaje temaciku bo wszedłem na ten transmiterek i tak do końca nawet niewiedział bym gdzie go podłączyć bo tam sa dżeki a w tym radyjku nie widziałem żadnego wejścia na dzeka

Please Login or Register to see this Hidden Content

to jest takie radio sory chłopaki ale no niestem zawodowcem a starsznie chciałbym jakoś to zrobić ;]

#6 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 08 września 2010 - 22:59

Ten kabelek to tylko dodatek do zestawu - jak byś chciał podłączyć sobie np. telefon do tego nadajnika, czy cokolwiek innego co nie ma usb a ma wejście na dżeki (jakiś diskmen czy coś). Normalnie wtykasz urządzenie w gniazdo zapalniczki, MP3 wtykasz w USB, ustawiasz częstotliwość i rozkoszujesz się trzeszczeniem muzyki w głośnikach. :mrgreen:
Dodany obrazek

#7 OFFLINE   pablobass

pablobass

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
    • :

Napisany 09 września 2010 - 06:45

aaaa aha takie coś łe to cos sobie rozkminie dzięki ;]

#8 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 09 września 2010 - 13:13

Ale to radio nie ma fal w zakresie od 87-108MHz więc w tym momencie ten transmiter nie zda swojego zadania, dlatego też napisałem wcześniej o przystawce do przestrajania radia...

#9 OFFLINE   fiatcik

fiatcik

    Master

  • Member
  • 592 postów
    • Time Online: 3d 23g 56m 5s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 26 września 2010 - 22:57

Ewentualnie jak chciałbyś mieć radio z epoki i możliwość odbierania z mp3 to zrób tak:
kup radio typu Unitra Diora Wiraż, Skald, Weekend czy inne z magnetofonem i przekaźnik w kształcie kasety magnetofonowej. Radio to koszt od 5 zl (rynek) do kolo 30 (allegro), przekaźnik koło 20-30. Przekażnik podłączasz do mp3 a kasetę wkładasz do magnetofonu i włączasz w mp3 co tam chcesz słuchać. Jakość super, wiem bo sam z tego rozwiązania korzystam :)

PS. w przestrajanie radia (orócz wspomnianego zewnętrznego konwertera) nie ma się co bawić, trochę w tym siedzę i wiem że radia samochodowe są bardzo niewdzięczne w przestrajaniu. Nie dość że niezbyt dobrze to wychodzi to jescze kosztuje więcej niż samo radio jest warte

#10 OFFLINE   piotrekwielki

piotrekwielki

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 406 postów
    • Time Online: 7g 43m 22s

Napisany 01 stycznia 2011 - 20:09

Mam inny patent na stare radyjka, sam osobiście jeździłem z ipodem podłączonym do safari :D lutownica, i 10 minut, trzeba odnaleźć odpowiedni obwód, (na elektyrodzie jest trochę wskazówek) wlutować się tam jednym przewodem kabla z jackiem, a drugi zazwyczaj do obojętnie której ścieżki(niestety stare modele unitry to radia monofoniczne). mam takie radio na zbyciu z kabelkiem nie gra to zbyt imponująco ale klimat jest :) i słuchamy swoich przebojów przez stary dobry polski wzmacniacz :) koniecznie na głośniku unitry... jeżeli ktoś preferuje to mogę odstąpić niedrogo safari 5 z wejściem mini jack

#11 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 02 stycznia 2011 - 10:09

fiatcik, kasetę z kablem można za 5 zeta w sklepie dostać

#12 OFFLINE   fiatcik

fiatcik

    Master

  • Member
  • 592 postów
    • Time Online: 3d 23g 56m 5s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 02 stycznia 2011 - 11:43

No to ja kupowałem drożej :P Ale to już pare lat temu było
Mijają dni, mijają lata, ale nie mija moda na Fiata!
:D

01b2elvgs94v.pngzz5yx3n1iwla.png



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.