Skocz do zawartości


Zdjęcie

SWAP do Malucha.


8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   xxxTSKxxx

xxxTSKxxx

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
    • :

Napisany 16 marca 2010 - 15:19

Chcę przeprowadzić swap silnika w maluchu. Planuje założyć silnik od CC 900 cm3, do tego skrzynie od CC 700. Będzie to wszystko pasować? No i ten silnik będzie po to żeby polatać sobie, ostro ruszać itp. No i potrzebuje porad: czy ta skrzynia zgra się z silnikiem, co dodatkowego będzie do wymiany i przeróbek itp. Potrzebuje wszelkich info na temat tego swapu!

#2 OFFLINE   maro_126p

maro_126p

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
    • :

Napisany 16 marca 2010 - 23:55

flansze musisz miec a odnośnie skrzyni to na 126fun.pl
silnik na wtrysku?

#3 OFFLINE   sercio_20

sercio_20

    Krzychu

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 796 postów
    • Time Online: 3d 21g 29m 24s

Napisany 17 marca 2010 - 13:16

jak mowi maro_126p. Musisz miec flansze pod skrzynie.
Jesli wykonasz dobry uchwyt silnika to wszystko ci sie zgra i bez zaklocenia bryly auta to wlozysz :)
A jesli ma ostro przyspieszac to proponowal bym skrzynie skody rapid i tripody.
Skrzynia z CC 700 ma dluzsze przelozenia niz seria z 126p i przyspieszenia beda napewno slabsze.

#4 OFFLINE   kropek

kropek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów
    • Time Online: 1g 27m 52s

Napisany 17 marca 2010 - 16:14

ja bym polecił skrzynie ze zwykłego 126p krótsze przełożenia a jak w miarę wytrzymują te skrzynie pojemność 1200 to na 900 sobie polatasz będziesz miał tak że lepszy zryw itp ... tripody to dobra sprawa ale osobiście polecam przeguby zwykłe zerwać to sie i zerwie ale kupisz to za 5-8 zł a tripody kosztują 400zł

#5 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 17 marca 2010 - 16:41

ale osobiście polecam przeguby zwykłe zerwać to sie i zerwie ale kupisz to za 5-8 zł a tripody kosztują 400zł


Zerwie się raz, zerwie się drugi i trzeci, uszkodzi w końcu wielokliny na półośkach a półośki to już nie 5-8 zł i do tego demontarz skrzyni i rozbiórka dyfra.

#6 OFFLINE   sercio_20

sercio_20

    Krzychu

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 796 postów
    • Time Online: 3d 21g 29m 24s

Napisany 17 marca 2010 - 17:46

Dokladnie tak jak mowi Mandolina.
Za Tripody placisz raz ale juz masz przeguby z glowy praktycznie

#7 OFFLINE   kropek

kropek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów
    • Time Online: 1g 27m 52s

Napisany 17 marca 2010 - 18:37

pierwsze słysze że wielokliny szlak trafia ale ok tu cofam swoje zdanie o przegubach

#8 OFFLINE   maro_126p

maro_126p

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
    • :

Napisany 17 marca 2010 - 19:05

skrzynie skody rapid i tripody

tripody ok ale skrzynia z rapida moze mieć za długie przełożenia polecam serie i tripody ewentualnie dwa przeguby skręcone ze sobą.Zależy gdzie chcesz jeździć swapem ale myśle ze lepiej seryjną skrzynie lub z CC 700 bo za rapida kpl trzeba miec 1000 zł przygotowany

#9 OFFLINE   sercio_20

sercio_20

    Krzychu

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 796 postów
    • Time Online: 3d 21g 29m 24s

Napisany 17 marca 2010 - 19:37

Uwierz mi kropek wielokliny nie jest tak trudno spiepszyc jak sie moze wydawac :rol:
maro_126p seria z malca nie mysle zeby dala rade przy energicznym ruszaniu lub zrywaniu, z CC ma dlugie przelozenia, z rapida chodzilo mi o to ze jest wytrzymalsza a co za tym idzie drozsza :wink:
Ztym mozna kombinowac i dobrac pod wlasny styl jazdy. Ja podalem moim zdaniem najsolidniejsze wyjscie.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.