Skocz do zawartości


Zdjęcie

Felgi z opla Manty, Kadeta C do malacza? polerowanie stalówy


15 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Grubszy

Grubszy

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 74 postów
    • :

Napisany 19 lutego 2010 - 18:59

Siemka. Chce wrzucić felgi z Opla Manty tzw. krzyże 13" do mojego malca. Jedyne co mnie martwi to rozstaw 100x4, ale zakładają się normalnie do malacza na seria bebnach. Czym to grozi, o ile czymś grozi? Nie zetną mi śrub?
Następna sprawa jaki dystans należałoby wrzucić na przód żeby nie obcierały przy skręcaniu o amortyzatory?
Dystanse planowałem stoczyć ze starego bębna ham. tylko nie wiem na jaki wymiat zrobić.

Jakie oponki na to dobrać? 175x50? z przodu mam mało miejsca między przednim nadkolem a seryjna 12" oponą.


Kolejne pytanie, robił ktoś samodzielnie polerowanie stalowych felg. Jak należałoby się za to zabrac domowym sposobem? Po zdarciu farby, papier ścierny od 500 w gorę i mały filc na wiertarce starczą? Chodziłoby mi o uzyskanie efektu jak na foto. I jak zabezpieczyć polerkę przed korozją? Bezbarwny?

Please Login or Register to see this Hidden Content



#2 OFFLINE   THEMOLL24HP

THEMOLL24HP

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów
    • :

Napisany 19 lutego 2010 - 20:35

Nie wiem kolego jak to będzie z otworem na środku felgi :ble: Ja mam 13" z Opla Corsy i brakowało Mi kilku mm żeby spasowały na bęben. W dodatku otworek w feldze który wprowadzasz na nasadke wystającą z bębna też jest nieco za mały. Jeśli to nie spasuje trzeba dac fele do przetoczenia o jakieś dwa mm:) Pozdro:) Do polerki felg wystarczy drobniutki papier wodny ,filc o którym wspomniałes i duuuuuuuużo cierpliwości;) Potem kilka warstw bezbarwnego i po kłopocie;)

#3 OFFLINE   Grubszy

Grubszy

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 74 postów
    • :

Napisany 19 lutego 2010 - 20:38

Mi sie normalnie udało założyć te felgi i całkiem nawet pasuja, ale jednak jest ta niewielka różnica na śrubach i boje się, żeby mi ich nie ścieło podczas jazdy. Kumpel niby na tym w swoim malcu jeździł troche i nic sie nie działo.

#4 OFFLINE   THEMOLL24HP

THEMOLL24HP

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów
    • :

Napisany 19 lutego 2010 - 20:40

A zakładałes dłuższe śruby czy masz oryginale??? Bo to jest ważne...

#5 OFFLINE   Grubszy

Grubszy

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 74 postów
    • :

Napisany 19 lutego 2010 - 20:41

Na normalnych. Narazie na probe nie jeździłem jeszcze na tym na dwa koła założyłem. Kumpel też na seryjnych srubach miał założone.

#6 OFFLINE   THEMOLL24HP

THEMOLL24HP

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów
    • :

Napisany 19 lutego 2010 - 20:45

W takim razie jeśli jemu nic się nie działo to Tobie tez nie powinno:) Ale dla pewności kup sobie śruby np. do Golfa. Są o kilka mm dłuższe od standartowych i nie kosztują wiele a mogą poprawić bezpieczeństwo jazdy;)

#7 OFFLINE   Stasiu126p

Stasiu126p

    Master

  • Member
  • 4 364 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 43s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 19 lutego 2010 - 23:45

ta od golfa :roll:
od poloneza raczej są dłuższe i maja taki sam gwint
a co do rozstawu 4x100 rekiny też tyle mają i inni jeżdżą na takiej feldze na seryjnych śrubach i jest dobrze ;)
Dodany obrazek
Stanislavovic Performance Garage-chcesz przerobić 126p wpadaj! ;)
Urwis Evolution never done :D

#8 OFFLINE   THEMOLL24HP

THEMOLL24HP

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów
    • :

Napisany 19 lutego 2010 - 23:59

Słuszna uwaga... Mój błąd :) W każdym razie moim zdaniem nie jest źle wyposażyc się w nieco dłuższe śrubki :wink:

#9 OFFLINE   CiNeK

CiNeK

    Wdrożony

  • Member
  • 89 postów
    • Time Online: 5g 9m 10s

Napisany 20 lutego 2010 - 00:20

jakbys sie dokladnie przyjzal na zdjecie to zobaczyl bys ze te wypolerowane maja inny rant niz te zardzewale wiec pewnie ktos wlozyl taki rant gotowy(sa na allegro)swoja droga nie slyszalem zeby polerowac stal bo to jest troche bezsensu.lepiej dac do chromowania.
Dodany obrazek

#10 OFFLINE   kropek

kropek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów
    • Time Online: 1g 27m 52s

Napisany 20 lutego 2010 - 07:58

teraz to ja się wypowiem ... nie poleruj stali oddaj do piaskowania i do chromowania jak spolerujesz to potem się poryczysz że praca poszła na marne bo pójdzie odrobina wody i szlak trafi wszystko a gdy tryśniesz to bezbarwnym to wtedy będzie ci odpryskiwać z resztą zachetasz się zanim doprowadzisz tą felgę do tego stanu co na zdjęciu po lewo bo masz bardzo dużo korozji ja ewidentnie mówię PIASKOWANIE a następnie CHROM jak dla mnie nie ma innej opcji a śruby dajesz seryjne dobrze przykręcasz i się nic nie martwisz

#11 OFFLINE   Grubszy

Grubszy

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 74 postów
    • :

Napisany 20 lutego 2010 - 18:07

Nie, nie, to są zdjęcia z neta, moje fele nie mają korozji. Były tylko na czarno pomalowane. Chromowanie niestety z jednym jest złe, kosztuje majątek.

#12 OFFLINE   kropek

kropek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów
    • Time Online: 1g 27m 52s

Napisany 20 lutego 2010 - 20:00

jak sie bawić to się bawić :D

#13 OFFLINE   Grubszy

Grubszy

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 74 postów
    • :

Napisany 21 lutego 2010 - 12:58

Jak się bawić to w granicach rozsądku:D

#14 OFFLINE   krzysztofer00

krzysztofer00

    Master

  • Member
  • 1 058 postów
    • Time Online: 7g 51m 37s

Napisany 21 lutego 2010 - 18:55

maja taki sam gwint

niet maja takiego samego gwintu, a na bank nie na hamplach lukasa.
wiem, bo sprawdzałem.
Dodany obrazek

#15 OFFLINE   WitchDog

WitchDog

    Master

  • Member
  • 1 227 postów
    • Time Online: 38m 28s

Napisany 21 lutego 2010 - 23:59

Nie chcę cie kolego martwić, ale na pierwszym zdjęciu są założone chromowane dekle. Mam identyczne u siebie i tak samo leżą. A jeśli chodzi o śruby to nie dziaduj, tylko kup pływające i będziesz miał pewność, że nic się nie stanie.
Dodany obrazekDodany obrazek

Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/

#16 OFFLINE   Grubszy

Grubszy

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 74 postów
    • :

Napisany 10 marca 2010 - 18:21

Felgi jednak chyba pierdynke w oryginalne barwy srebrno czarne, aerografem może jakoś ładnie to wyjdzie. Tylko teraz mota bo na przód będę musiał walną oponki na profilu 50 bo inne będą u mnie tarły, no i dystanse. Robił ktoś dystanse na przód żeby o0pona nie obcierała przy skręcaniu o amorek. Jakie dać wymiary?



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.