Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maluch pod prawojazdy B1


77 odpowiedzi na ten temat

#41 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 11 listopada 2008 - 13:02

Nie zapomnij też mieć faktury lub rachunku z warsztatu który ci to zrobił :mrgreen:
Inaczej odeślą cię z urzedu,bo do przeróbek trzeba mieć uprawnienia :wink:

#42 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 11 listopada 2008 - 13:06

no bodajże misiur miał malca na B1 podbitego :P z tego co on tam "zrobił" to miał wszystko odelżone - można by rzec karoseria carbonowa / teflonowa

swoją drogą, jak byłem młodszy też chciałem zrobić B1 i już jeździć :P
nie wypaliło w końcu przej żałem na oczy
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#43 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 11 listopada 2008 - 14:34

Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego na B1 są ograniczenia odnośnie masy pojazdu a nie pojemności jego silnika...
Dodany obrazek

#44 OFFLINE   Rufito

Rufito

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 199 postów
    • :

Napisany 11 listopada 2008 - 15:07

dokladnie wedlug mnie to powinno byc zalezne od pojemnosci skokowej pojazdu a nie od masy...ale to juz sprawa ustawowa wiec nie mamy na to wplywu..swoja drogo kat. A1 jest do 125 cm3 :D

#45 OFFLINE   staszekv

staszekv

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 324 postów
    • Time Online: 1g 25m 5s

Napisany 11 listopada 2008 - 16:19

ale jak jest mniejsza masa pojazdu np. 550 jak niby tak jest no to poco silnik komu 2.0

#46 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 11 listopada 2008 - 19:17

Ale nie znaczy to że jest to niemożliwe, a uwierz mi, że mniejsze zagrożenie będzie stanowić ważący 1t samochód z silnikiem powiedzmy max. 1.0 niż takie 550kg gówno z 2.0... Chociaż oczywiście sam sprzęt to nie wszystko, reszta zależy od tego, co danemu kierowcy siedzi w głowie...
Dodany obrazek

#47 OFFLINE   Banakil

Banakil

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 32 postów
    • :

Napisany 12 listopada 2008 - 16:22

Wyjmę wszystko co nie potrzebne i założę z laminatu maskę i klapę, nie wiem tylko czy ma być dwu osobowy czy może być cztero? Udaję się z zapytaniem o jakieś wymogi dotyczące takiego pojazdu i cało robotę papierkową :( Byłbym wdzięczny gdyby odezwała się jakaś osoba, która to robiła. :idea:

#48 OFFLINE   darek1231

darek1231

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 225 postów
    • Time Online: 1g 38m 19s

Napisany 12 listopada 2008 - 19:08

ale jak jest mniejsza masa pojazdu np. 550 jak niby tak jest no to poco silnik komu 2.0


po to żeby narzucać tyle złomu do środka żeby przy 150km\h dalej się trzymać drogi i mieć zarejestrowany na B1

#49 OFFLINE   piteer

piteer

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 434 postów
    • :

Napisany 12 listopada 2008 - 20:02

Banakil powiedz ile masz lat?

masę pojazdu prędzej sprawdzisz niż jego pojemność. motocykle, skutery o poj. 100, 125 rejestruje się na 50 a różnicy na oko nie widać

a co do prawka na B1 to jest nie wiem po co, czy ktoś będzie jechał pojazdem o masie 550 kg czy 1550 kg to takie same zagrożenie może spowodować na drodze, wystarczy że ma ograniczone myślenie lub brak wyobraźni. a gdy jedno i drugie to już wogóle .uj
co do niedzielnych kierowców - na wszystkich świętych byłem w pracy, przyjeżdżali tacy tankować... mówie wam, jap.....le chodziłem ludziom wlewy od paliwa otwierać :/ powinno to być na egzaminie na prawo jazdy
126 el '96 czerwony
126 elx '99 zielony

Pamiętaj wstając z wyra, najpierw prawa gira!

#50 OFFLINE   Banakil

Banakil

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 32 postów
    • :

Napisany 12 listopada 2008 - 20:20

15 i 4miesiące. Czyli jeszcze 5 miesięcy i rozpoczynam kurs, a 8 i odbieram prawo jazdy ;)
Jeżeli wszystko się uda, a liczę na to :P Pragnę także dodać, że jest to bardzo dobra inwestycja ponieważ można taki pojazd sprzedać później co najmniej 3 razy drożej niż taki sam na kategorię B.

#51 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 12 listopada 2008 - 20:24

tu kolega Banakil ma racje, znajomy z wrocławia, sprzedał malucha na B1 (przerobionego) za równiótkie 5tys. ;]
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#52 OFFLINE   piteer

piteer

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 434 postów
    • :

Napisany 12 listopada 2008 - 20:33

Banakil słuchaj coś Ci powiem: chcesz kupić malca, robić przy nim - ok bez problemu, nikt Ci tego nie zabroni. rób nawet tak jak mówisz

taki pojazd sprzedać później co najmniej 3 razy drożej


ale poczekaj jeszcze te 3 lata, wiesz dlaczego? bez obrazy, nie znam Cie, nie widziałem ale 15 lat to nie oznacza że jesteś dorosły. a do prowadzenia samochodu trzeba dorosnąć. Nie skończyłeś chyba jeszcze gimnazjum, będziesz tak postrzegany nie tylko przeze mnie ale też przez innych. I nie obraź się, to jest tylko moje zdanie a napewno ktoś inny też Ci to powie
126 el '96 czerwony
126 elx '99 zielony

Pamiętaj wstając z wyra, najpierw prawa gira!

#53 OFFLINE   Banakil

Banakil

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 32 postów
    • :

Napisany 12 listopada 2008 - 21:04

Nie musicie mi wierzyć, może nie dorosłem całkiem ale już przecież wiem, że łatwo można się "załatwić" do końca życia. Nie należę do tych szaleńców. Będę szanował przepisy i się do nich stosował. :wink:

#54 OFFLINE   kulik

kulik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 412 postów
    • Time Online: 5m 20s

Napisany 12 listopada 2008 - 22:11

eh zmienisz zdanie kolego jak tylko dostaniesz prawko i zaliczysz pierwszego porzadnego dzwona potem sie obudzisz patrzac na moich kumpli tez mówili bede jezdził pomału przestrzegal przepisów jeden juz nigdy nie zasiadzie za kierownica przez najblizszy rok :]

#55 OFFLINE   Banakil

Banakil

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 32 postów
    • :

Napisany 05 stycznia 2009 - 22:06

Please Login or Register to see this Hidden Content


Na moje oko chyba, że sam nie wiem. On waży na pewno ponad 550kg. Ale w dowodzie pisze to co mnie interesuje, ale nie będę płacił 3000zł za wpis w dowodzie muszę sam to zrobić :D

#56 OFFLINE   Bobi

Bobi

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 480 postów
    • :

Napisany 05 stycznia 2009 - 22:16

jeden juz nigdy nie zasiadzie za kierownica przez najblizszy rok :]


No to przez najbliższy rok - czy nigdy??

A temu maluchowi coś się stało w prawe oko :twisted:
Mistrzów prostej pozdrawia pierwszy zakręt.
http://www.polskajaz.../Fiat/126/49118
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#57 OFFLINE   sigo

sigo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 794 postów
    • Time Online: 18m 43s

Napisany 06 stycznia 2009 - 00:44

A temu maluchowi coś się stało w prawe oko Twisted Evil

jak mi kieys ustawiali swiatla to reflektor tez byl w podobnej pozycji

inaczej sie nie dalo

#58 OFFLINE   jack76

jack76

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
    • :

Napisany 16 stycznia 2009 - 00:27

nie mówcie że masa nie ma znaczenia jeśli chodzi o bezpieczeństwo. więcej szkód narobi rozpędzony do 100 km/h czołg czy do tej samej prędkości rozpędzona hulajnoga?

jeśli chodzi o te teksty że ma za dużo kasy, to spójrzcie na to jakimi samochodami jeździcie i ile wydajecie na części....przecież mogliście kupić tico.

#59 OFFLINE   pravy

pravy

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
    • :

Napisany 19 stycznia 2009 - 18:17

Banakil jest już w rzeszowie kat. b1??

#60 OFFLINE   Marchewa

Marchewa

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 554 postów
    • :

Napisany 19 stycznia 2009 - 20:36

Typowo Polska mentalność...żeby coś podpierdolić,albo jakoś obejść przepisy to tak. Ale odpowiedzieć na konkretne pytanie to już nie...bo sie nie chce.Przyjemniej jest pójść do lodówki po piwo...Widać chyba po wypowiedziach że koleszka ma poukładane w głowie i nie pyta o spojlery i neony pod auto,czy jak zrobić audio do jego nowego Malucha... Ale trzeba tak zgnoić na starcie. A później macie pretensje że jeżdżą Golfami czy Kalibrami...Jak tak patrze na wasze posty i byłbym nowy na forum to bym nie chciał tu pisać...
Nie generalizuje więc nie czujcie się wszyscy urażeni bo zaraz się zaczną posty że "Ja to nie" "I ja też nie,bo to nie jest tak..." :/



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.