Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie można jezdzić bez prawa jazdy??


47 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 11 września 2008 - 22:40

generalnie po terenie prywatnym można jeździć wszystkim ;] nie ważne czy masz uprawnienia i czy pojazd jest zarejestrowany (chyba że kradziony... to mogą sie przyczepić), ale nad własnym podwórku możesz nawet harierem latać i nikomu nic do tego ;]
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#22 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 11 września 2008 - 23:06

harierem latać i nikomu nic do tego ;]



Sąsiad może Cię sprzedać na Policję, że robisz zbyt dużo hałasu w okolicy. ;)

A poza tym z tym lataniem to też nie jest tak do końca. Nie przytoczę Ci tu dokładnie żadnych paragrafów, ale z tego co mi wiadomo, Polskie prawo jest tak pojebane, że do Ciebie należy tylko grunt. To co jest głęboko pod ziemią, oraz przestrzeń powietrzna nad Twoim gruntem jest państwowa. ;) Więc po państwowej przestrzeni powietrznej harrierem se nie polatasz. :P

#23 OFFLINE   micha$

micha$

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów
    • :

Napisany 11 września 2008 - 23:53

Powiem prosto [cos jak piprzyć] policja i [nie robię]ęci konfidenci :!: :!: :!:

Wiesz w ogóle kto to jest konfident?
Nie bój się zmiany na lepsze...

#24 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 12 września 2008 - 07:28

To co jest głęboko pod ziemią, oraz przestrzeń powietrzna nad Twoim gruntem jest państwowa. Wink Więc po państwowej przestrzeni powietrznej harrierem se nie polatasz.


masz rację, trochę mnie poniosło, ale swoja droga to jakbym u siebie znalazł skarb czy robe to bym się wkurzył, bo jeślibym się nie przyznał to potem kontrole skarbowe skąd tyle kasy itd. a jeśli bym się przyznał to zajeliby mi chate :crazy: :crazy: :crazy:
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#25 OFFLINE   Zibi

Zibi

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 32 postów
    • :

Napisany 12 września 2008 - 08:21

wogóle polskie prawo jest takie pokręcone, że szkoda gadać. A najbardziej Kodeks Karny :crazy:

#26 OFFLINE   Bilcok

Bilcok

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 194 postów
    • :

Napisany 12 września 2008 - 11:49

micha$ Osoba nielubiana, która lubi sprzedawać innych.
Jak nie zgodnie z prawem to lewą stroną jadę!

#27 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 12 września 2008 - 17:27

ale swoja droga to jakbym u siebie znalazł skarb czy robe to bym się [denerwować]ł,



Wiesz, skarb to można zawsze ukryć i pozbywać się go w sposób umiarkowany, gorzej, gdyby pod moją ziemią znalazły się pokaźne pokłady np. ropy naftowej... Mogę wtedy wycenić ziemię bardzo wysoko, ale zawsze istnieje wtedy ryzyko, że wykupią ziemię od sąsiada i to znacznie taniej. ;)

Ale nie offtopujmy już. ;)

A wracając do jeżdżenia bez prawa jazdy, to oczywiście jest jeden sposób na takie jeżdżenie - jeździć z instruktorem na fotelu obok i samochodem przystosowanym do nauki jazdy. ;) Nie trzeba pravka a i po drogach publicznych możesz jeździć. ;)

#28 OFFLINE   darek1231

darek1231

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 225 postów
    • Time Online: 1g 38m 19s

Napisany 12 września 2008 - 20:06

niedawno gadałem z swoim dzielnicowym i dowiedziałem się że możesz się poruszać bez prawa jazdy pod warunkiem że
- jest to droga niepubliczna(jeśli w planach jest wpisane że jest nie publiczną)
- pojazd jest zarejestrowany, ma ważny przegląd i ubezpieczenie
- i nikt nie zamelduje psom że np. chciałeś kogoś przejechać

a z tym że mówić że się uczysz do egzaminu to inna bajka
- wtedy możesz się poruszać po drodze publicznej ale pod warunkiem że obok ciebie siedzi ktoś z rodziny co ma prawko i jest trzeźwy

a ma to jedną wadę że długo tak nie pojeździsz bo jak się będziesz tak tłumaczył kilka razy to ciebie sprawdzą a wtedy to se trochę zapłacisz

#29 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 12 września 2008 - 21:13

Mogę wtedy wycenić ziemię bardzo wysoko, ale zawsze istnieje wtedy ryzyko, że wykupią ziemię od sąsiada i to znacznie taniej. Wink


muszę cie zmartwić, jeżeli odkryta by na terenie twojej posesji złoże ropy naftowej, to państwo zajęło by ten teren i nie miałbyś nic do gadania ;] ponieważ to co pod ziemią należy do państwa, ty płacisz tylko za wierzch... można by powiedzieć że za trawe :P

jeżeli pozbawiłem cię złudzeń to przepraszam :mrgreen:

- wtedy możesz się poruszać po drodze publicznej ale pod warunkiem że obok ciebie siedzi ktoś z rodziny co ma prawko i jest trzeźwy


chyba nie bardzo, pan dzielnicowy za bardzo zapędził się w przepisy Unijne które jeszcze u nas nie weszły... (poza tym trzeba mieć jeszcze znak L na dachu), póki co realnie rzecz biorąc w Polsce jest tak: Nie masz prawa jazdy, nie możesz nawet siedzieć za kierownicą gdy samochód jest na chodzie ;] taka jest brutalna prawda.

a jeśli chcesz to sprawdzić to pojedz na komisariat bez prawa jazdy i niech pełnoprawny kierowca pojedzie na fotelu pasażera, zobaczymy co z tego wyjdzie
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#30 Gość_Franiu126p_*

Gość_Franiu126p_*
  • Guests

Napisany 12 września 2008 - 21:15

Ten temat to jeden wielki
Dodany obrazekCzy tak ciężko jest zrozumieć że bez prawka się nie jeździ?


Mi mówili że jak by mnie złapali to powiedzieć że się uczę jeździć

Powiedz kolegom, że takie wytłumaczenie można sobie rozbić o... można rozbić. Do nauki jazdy potrzebny jest instruktor z odpowiednimi uprawnieniami, odpowiednio przerobiony i oznakowany pojazd.

#31 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 12 września 2008 - 21:17

Franiu126p święte słowa... bez prawka piechotą albo autobusem
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#32 OFFLINE   piteer

piteer

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 434 postów
    • :

Napisany 12 września 2008 - 21:31

Gdzie można jeździć bez prawa jazdy? - odp: na miejscu dla pasażera - wszędzie
126 el '96 czerwony
126 elx '99 zielony

Pamiętaj wstając z wyra, najpierw prawa gira!

#33 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 12 września 2008 - 21:37

Franek teraz wiewiórki także posiadają prawo do instruktarzu jazdy i wystawiają potrzebne do tego zaświadczenia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Po cholere przepalać wachę na polach i innych drogach grunotwych??Nie lepiej odłożyć ta kasę na normalny instruktarz jazdy??
Prędzej czy pózniej jeśli chcesz mieć prawko trzeba i tak przejść kurs i wyjezdzić odpowiednią liczbę godzin.Więc na co nauka poza kursem :?:

#34 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 12 września 2008 - 21:48

Prędzej czy pózniej jeśli chcesz mieć prawko trzeba i tak przejść kurs i wyjezdzić odpowiednią liczbę godzin.Więc na co nauka poza kursem Question


moim zdaniem 30h jazd to i tak za dużo, można się zanudzić... nie wspominając już o 30h teorii :P
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#35 OFFLINE   Aron

Aron

    Bóg kiczu.

  • Member
  • 1 356 postów
    • Time Online: 21g 39m 47s

Napisany 12 września 2008 - 22:04

wogóle polskie prawo jest takie pokręcone, że szkoda gadać. A najbardziej Kodeks Karny Crazy


A no prawda...

#36 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 12 września 2008 - 22:38

muszę cie zmartwić, jeżeli odkryta by na terenie twojej posesji złoże ropy naftowej, to państwo zajęło by ten teren i nie miałbyś nic do gadania ;] ponieważ to co pod ziemią należy do państwa, ty płacisz tylko za wierzch... można by powiedzieć że za trawe Razz

jeżeli pozbawiłem cię złudzeń to przepraszam Mr. Green



Ozzy chodziło mi o to, że ropa oczywiście nie jest moja o czym wiedziałem, ale dopóki ziemia prawnie należy do mnie, to nikt nie zrobi na niej nawiertów, bo nie ma prawa robić nic na mojej posesji. ;) Wtedy taki grunt państwo mogłoby ode mnie odkupić za jakąś cenę. ;) Ale dobra, koniec dyskusji o tym. :P

#37 Gość_Franiu126p_*

Gość_Franiu126p_*
  • Guests

Napisany 12 września 2008 - 22:39

moim zdaniem 30h jazd to i tak za dużo

:shock: Podziwiam...

Edit:

bez prawka to piechotą lub autobusem

W ikarusach śmierdzi, ale tak to jest luz, bo po Bytomiu jeżdżą takie nowe sprowadzone z dojczlandów i frenczów - HEUTLIETZ. Fajne som, tylko nie ma możliwości żeby osoba niepełnosprawna wjechała na wózku, bo w drzwiach są poręcze, ale coś mają z tym zrobić ;-)


koniec OT

#38 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 12 września 2008 - 22:43

Odnośnie tych 30h jazd, to to też zależy... Ja się nauczyłem jeździć przed kursem, więc po 10 pierwszych godzinach się nudziłem i to bardzo, ale niektórzy trudno załapują ocb w samochodzie i te 30h to dla nich stanowczo za mało...

#39 OFFLINE   Bilcok

Bilcok

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 194 postów
    • :

Napisany 12 września 2008 - 22:44

Tak ale już z prawkiem w kieszeni to nie to samo :ble: Już niema tych emocji co bez prawka.
Jak zorbie prawko to mi się znudzi to jeżdżenie bo to co legalne to nie jara jak niel :wink: egal
Jak nie zgodnie z prawem to lewą stroną jadę!

#40 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 12 września 2008 - 22:45

To jak cię tak jarają nielegalne rzeczy, to rób przynajmniej coś, co nie zagraża bezpieczeństwu innych ludzi.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.