Skocz do zawartości


Zdjęcie

Silnik i skrzynia


15 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lesiu131

lesiu131

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • Time Online: 1g 47m 19s

Napisany 01 września 2008 - 10:17

No więc przyszedł czas na SWAP w moim malcu i zanim się za niego wezme mam kilka pytań, bo podobno kto pyta ten nie błądzi.

1. Jaki silnik polecacie ( myślałem o mocy rzędu 45-60KM i aby cena nie była zbyt kosmiczna), na wtrysku czy na gaźniku?
2. Skrzynia, zostać przy oryginalnej czy wymienić?
3. i jeszcze hamulce, wiadomo podniesiona moc muszą być hamulce z czego je najlepiej zabrać?

Myslałem o silniku z fiata uno 1.0 lub 1.2 i jestem ciekaw czy wlazło by to se skrzynią biegów od tego modelu do malucha, może ktoś już ma taki patent?

#2 OFFLINE   sr99

sr99

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 776 postów
    • Time Online: 10g 20m 39s

Napisany 01 września 2008 - 11:24

Na wszystkie twoje pytania odpowiedzi padły już nie jeden raz, nie tylku na tym forum.

Na początek przejżyj stronki

www.126fan.pl
www.budowaswapow.com

Please Login or Register to see this Hidden Content



Później oceń czy masz możliwość zbudowania takiego auta i albo sam się podejmujesz, albo zlecasz to komuś. Chyba tyle w tym temacie :roll:

#3 OFFLINE   lesiu131

lesiu131

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • Time Online: 1g 47m 19s

Napisany 01 września 2008 - 12:00

No tak. Już te strony przejzalem, ale chodzi mi glownie o ten przypadek silnik Uno + skrzynia od tego silnika.

A zajmuje się ktoś swapami w okolicy Piły?

#4 OFFLINE   sigo

sigo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 794 postów
    • Time Online: 18m 43s

Napisany 01 września 2008 - 13:44

lol


zanim sie za cos wiezmiesz, nawet za planowanie, to sie troche czegos o tym dowiedz

#5 OFFLINE   lesiu131

lesiu131

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • Time Online: 1g 47m 19s

Napisany 01 września 2008 - 14:44

za takie odpowiedzi to ja dziękuje. Chcem sie dowiedziec czegos na temat tego konkretnego przypadku (SILNIK 1.0 lub 1.2 UNO + SKRZYNIA STOCOWA Z UNO), a twoje odpowiedzi nie wnoszą nic nowego do tematu, jest to jedynie SPAM... :?

#6 OFFLINE   lewy06

lewy06

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 245 postów
    • Time Online: 1g 33m 1s

Napisany 01 września 2008 - 14:53

Chcem


:devil: dobre dobre...
>Połączyła nas wspólna pasja<

#7 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 01 września 2008 - 15:20

Jak wsadzisz skrzynię z UNO, to będziesz miał 5 biegów do tyłu a jeden do przodu.

Do wyboru masz kilka możliwości:
- skrzynia maluchowska (najmniej roboty - trzeba tylko połączyć silnik ze skrzynią)
- skrzynia z CC 700 (gdzieś kiedyś w necie był opis co w skrzyni trzeba przerobić by pasowała, poszukaj)
- skrzynia ze Skody 120 lub Rapid (szczególnie ta druga warta polecenia bo 5 biegów, jednak jest z nią trochę roboty)

#8 OFFLINE   sr99

sr99

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 776 postów
    • Time Online: 10g 20m 39s

Napisany 01 września 2008 - 15:26

Jak wsadzisz skrzynię z UNO, to będziesz miał 5 biegów do tyłu a jeden do przodu.



Teraz to się popisałeś :?

Ludzie wy zacznijcie myśleć, zobacz jak jest umieszczony układ napędowy np w tym UNO :roll: jeśli chcesz mieć taki silnik z skrzynią od niego to musisz go tak samo zamontować jak w aucie z którego był wyciągnięty, czyli tylko centralnie można w maluchu taką rzeźbe zrobić

#9 OFFLINE   sigo

sigo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 794 postów
    • Time Online: 18m 43s

Napisany 01 września 2008 - 17:48

zadajesz tępe pytania i jeszcze mi zarzucasz spam?

Twoja "stock'owa" skrzynka z uno ma prawo bytu jedynie wtedy gdy silnik umiescisz poprzecznie centralnie, a nie wzdlużnie w komorze silnika, bo wowczas lewe kolo mialbys gdzies na zderzaku a prawe pod tylną kanapą. Z takim pojęciem o mechanice to sobie mozesz skladaka swapowac

#10 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 01 września 2008 - 18:37

kaszlak_maniak napisał:
Jak wsadzisz skrzynię z UNO, to będziesz miał 5 biegów do tyłu a jeden do przodu.



Teraz to się popisałeś Confused


Wiesz, podejrzewałem, że zamysł kolegi był taki, że silnik od tego uno zapewne ma się znajdować w komorze silnikowej malucha, więc wsadzając skrzynię od Uno byłoby tak właśnie jak napisałem... ;)

A w ogóle to co wy wszyscy tacy nerwowi jesteście??

#11 OFFLINE   sigo

sigo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 794 postów
    • Time Online: 18m 43s

Napisany 01 września 2008 - 19:45

Wiesz, podejrzewałem, że zamysł kolegi był taki, że silnik od tego uno zapewne ma się znajdować w komorze silnikowej malucha, więc wsadzając skrzynię od Uno byłoby tak właśnie jak napisałem... Wink

nastepny mądry...


A w ogóle to co wy wszyscy tacy nerwowi jesteście??


nerwowi? a co mam tlumaczyc ze jego pomysl jest conajmniej debilny, skoro on rownie dobrze zamiast robić z siebie kretyna ( btw, ile lat ma autor tematu? ) moglby poczytać o tym troche. A nie zadawac idiotyczne pytania. I on chce robic swapa ? Świetny pomysł. Ja np nie dałbym mu koła zmienić, to zadanie moglo by go przerosnąć.

Pozdrawiam Internetowych Teoretyków

#12 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 01 września 2008 - 20:08

Kolega chyba po to przyszedł TU NA FORUM, by się czegoś na ten temat więcej dowiedzieć, a tu napada na niego zaraz gość z ADHD i krzyczy, że jego pomysł jest debilny... Było po prostu napisać "tak, da się ten silnik zamontować razem ze skrzynią ale jedynie gdy silnik umieścisz centralnie poprzecznie" i darować sobie resztę zbędnych komentarzy...

#13 OFFLINE   sigo

sigo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 794 postów
    • Time Online: 18m 43s

Napisany 01 września 2008 - 20:23

Na wszystkie twoje pytania odpowiedzi padły już nie jeden raz, nie tylku na tym forum.

Na początek przejżyj stronki

www.126fan.pl
www.budowaswapow.com

Please Login or Register to see this Hidden Content



Później oceń czy masz możliwość zbudowania takiego auta i albo sam się podejmujesz, albo zlecasz to komuś. Chyba tyle w tym temacie Rolling Eyes


sr99 dostatecznie mu odpowiedzial, ja tez

Zapraszam na jakieś poważniejsze fora, wychodzi na to ze wszyscy tam mają ADHD Dodany obrazek

#14 Gość_Franiu126p_*

Gość_Franiu126p_*
  • Guests

Napisany 01 września 2008 - 20:34

Ale jeśli chce się brać za SWAPA, czyli poważną ingerencję w mechanikę, części konstrukcyjne, jeśli trzeba od podstaw stworzyć układ chłodzenia i jak by nie było trzeba nieźle zaingerować w układ przeniesienia napędu, to trzeba mieć wiedzę na temat tego, za co chce się zabrać. Trzeba poczytać, dowiedzieć się, POMYŚLEĆ. Jeśli nie ma się wiedzy, to pozostaje zlecenie takiej przebudowy specjalistom, jak np. kolega Sebyc z www.budowaswapow.pl

#15 OFFLINE   lesiu131

lesiu131

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • Time Online: 1g 47m 19s

Napisany 01 września 2008 - 21:07

Dlatego też spytałem czy ktoś zajmuje się tym w okolicach Piły, bo gonić przez całą Polskę to nie za bardzo..

#16 OFFLINE   Cybul

Cybul

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów
    • :

Napisany 02 września 2008 - 15:44

A masz 30tyś w kieszeni na taka budowe aby komus zlecic :lol: :?: :roll:
Budowa trwa;]
Dodany obrazek



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.