Skocz do zawartości


Zdjęcie

Xenon H4


18 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 10 stycznia 2008 - 15:48

Co myslicie o takim zestawie w 126p... pomijajac oczywiscie legalnosc spryskiwacze i poziomowanie :wink: :arrow:

Please Login or Register to see this Hidden Content


Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#2 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 10 stycznia 2008 - 18:42

Oj chyba jakas sciema. Pochodzi troche i padnie. Z reszta w tej cenie to raczej nie mozliwe ze kupic ksenony...wlasnie...chyba w powinno sie pisac "ksenony" a nie "xenony" ?
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   Cybul

Cybul

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów
    • :

Napisany 10 stycznia 2008 - 18:54

podoby zestawik ma znajomy w mondeo i jest bardzo zadowolony. jezdzi juz ponad rok i nic sie nie dzieje! zam sie zastanawiam nad takim zestawem dla siebie tylko najpierw chyba bylo by warto wypolerowac szklo reflektora....
Budowa trwa;]
Dodany obrazek

#4 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 10 stycznia 2008 - 18:56

taniej jest kupic nowe lampy niz polerowac stare. Ceny teraz spadly. Mam ksenon w A4 i kusi mnie aby zaopatrzyc w niego malucha albo osiemdziesiake zony :wink:
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#5 OFFLINE   Cybul

Cybul

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów
    • :

Napisany 10 stycznia 2008 - 19:00

no ale zauwaz ze wiekszosc ksenonow seryjnie montowanych ma polerowane szkla.... nie chodzi tu o brud lub porysowane szklo w malcu.... tylko o to zeby lepiej to swiatlo przechodzilo przez szklo i zeby nie bylo az tak rozpraszane;] jak bede mial troche kasy luzem to na pewno kupie taki zestaw dla siebie bo nie ma co sie oklamywac.... swiatla w malcu nie swieca zbyt dobrze....
Budowa trwa;]
Dodany obrazek

#6 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 10 stycznia 2008 - 19:23

Masz racje zle Cie zrozumialem bo pomyslalem o odblysniku. Jednak nie jest to dobry pomysl aby polerowac szklo. Szkla gladkie maja inaczej uksztaltowany odblysnik bo to on kieruje i zalamuje strumien swiatla. W starych lampach robi to szyba z prazkami tak wiec przy tym zestawie polerowanie jej pogorszy sprawe. Co innego jesli w lampe od tylu wbuduje sie soczewke np z rozbitych lamp z innego auta. Tego jednak nie chce bo to zaburzy stylistyke malca :wink: . W pokazanym zestawie jest dolozona halogenowa zarowka na swiatla dlugie i to budzi moja nieufnosc. O 200 zl drozej mozna miec zestaw Bixenonu z zarnikiem na elektromagnesie. W sumie to moge miec zwykly ksenon a dalekosiezne uzyc jako dlugie.
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#7 OFFLINE   Kizar

Kizar

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 806 postów
    • :

Napisany 11 stycznia 2008 - 09:15

ja powiem ze gdybym kupil takie xenony to doslownei podwajam wartosc samochodu :)

#8 OFFLINE   dzejo

dzejo

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
    • Time Online: 4m 13s

Napisany 11 stycznia 2008 - 13:50

he ksen w malcu, nono ciekawe :wink:

#9 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 11 stycznia 2008 - 17:16

Moge na tym nie pojezdzic bo ksenon w 126p moze byc bardzo interesujacy dla policji :wink:
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#10 OFFLINE   Fifi

Fifi

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 238 postów
    • Time Online: 26m 3s

Napisany 12 stycznia 2008 - 12:55

akurat tego bym nie polecał
ale polecam z tąd:

Please Login or Register to see this Hidden Content


sprawdzone i full legalne i do malca policia sie nie ma do czego uczepić
PF 126 BIS 704 - http://www.polskajaz...y/Fiat/126/1753

Mały Fan Klub Zaprasza
Dodany obrazek

#11 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 13 stycznia 2008 - 11:43

Tez jest to nielegalne. Lampa ma homologacje do danego typu zarowki. Uzycie zarowki samowyladowczej do H4 jest nielegalne. Kseno jest zimnym swiatlem lampy sie bardziej brudza niz zwykle musi miec spryskiwacze a takze system samopoziomowania. Tak wiec cokolwiek nie kupie i tak problemy z niebieskimi bede mial :wink:
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#12 OFFLINE   Fifi

Fifi

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 238 postów
    • Time Online: 26m 3s

Napisany 13 stycznia 2008 - 11:49

to dlaczego na tym ludzie jeźdzą i nie mają problemów z policją i na przeglądach ??
PF 126 BIS 704 - http://www.polskajaz...y/Fiat/126/1753

Mały Fan Klub Zaprasza
Dodany obrazek

#13 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 13 stycznia 2008 - 11:51

to dlaczego na tym ludzie jeźdzą i nie mają problemów z policją i na przeglądach ??


Bo to Polska jest. W A4 mam xenon z S4 i sama lampa jest legalna ale nie mam spryskiwaczy i poziomowania. Trafi sie bystry policjant to dowod poleci. Na przegladzie jeszcze nik sie zorientowal a ja nie podpowiadam :wink:
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#14 OFFLINE   Fifi

Fifi

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 238 postów
    • Time Online: 26m 3s

Napisany 26 stycznia 2008 - 12:41

żebym nie był gołosłowny:

po drugie wkleje Ci szablon, którym hurtowo odpisuje klientom na zapytania

"witam

w Polsce przepisy sa sprzeczne w tej materii - prawda jest taka, że przepisy nie nadążają za rzeczywistością i nie ma konkretnych paragrafór, które zabraniają lub pozwalają na takie przeróbki - np. mam artykul w prasie motoryzacyjnej gdzie POLICJANT wypowiada się, ze po montazu zestawu xenonowego nalezy udac sie na stacje kontroli pojazdow w celu ustawienia swiatel i wystarczy pisemne zaswiadczenie z SKP ze swiatla sa ustawione poprawnie, tzn zachowana jest granica swiatlo-cienia zgodnie z kodeksem drogowym

samopoziomowanie lub spryskiwacze to wymog odnosnie nowych aut, ktory nie dotyczy aut z zamontowanymi zestawami, spryskiwacze sa oczywiscie zalecane, uklad oczyszczania zawsze poprawia wydajnosc oswietlenia, natomiast moim zdaniem fabryczny uklad poziomowania elektrycznego z kabiny jest lepszy od automatycznego systemu samopoziomowania, trzeba tylko pamietac o korekcji ustawien za kazdym razem gdy mamy pasazerow na tylnej kanapie lub ladunek w bagazniku

wiele jest obiegowych opinii np PZMOT ktore podaja w watpliwosc legalnosc zestawow xenon, jednak są to głównie opinie płatne, np na zlecenie PHILIPSA, OSRAMA itp ktore po prostu wiele traca w konkurencji z azjatyckimi produktami, taka propaganda to lobbing w najczystszej formie

znany jest mi tez przypadek problemow z policja jednego z naszych klientow, jednak odnalazl on dyrektywe UE, wg ktorej produkt, który posiada dopuszczenie na rynek Unii Europejskiej, a znak "E" o tym swiadczy to nie ma zadnych przeciwskazan do jego stosowania - oczywiscie mowa o pisemnej homologacji i oznaczeniu a nie tylko znaczku nadrukowanym na kartoniku - taki zabieg stosuja sprzedawcy najtanszych zestawow, ktorych parametry nigdy nie pozwolilyby na uzyskanie takiego dopuszczenia, a koszt kartonika z dowolnym nadrukiem to wydatek max 10zł

w razie watpliwosci zapraszam do lektury naszej strony www.xenony.bydgoszcz.pl"


PF 126 BIS 704 - http://www.polskajaz...y/Fiat/126/1753

Mały Fan Klub Zaprasza
Dodany obrazek

#15 OFFLINE   Malaria

Malaria

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
    • :

Napisany 28 marca 2008 - 18:59

a w standardowe lampy mozna wsadzic zarowki H4?? ( nie wiem bo tam jakies bomby siedza )

#16 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 28 marca 2008 - 19:52

Te bomby ciemniolu to R2...

#17 OFFLINE   Malaria

Malaria

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
    • :

Napisany 28 marca 2008 - 21:53

no dobra ale nie odp na moje pytanie czy do standardowych lamp wejda H4 !! :evil: :twisted:

#18 OFFLINE   misznax

misznax

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów
    • Time Online: 19s

Napisany 15 kwietnia 2008 - 17:41

jasne ze wejda... ja mam u siebie H4... swiatlo nieco bielsze ale szału nie ma ;/

#19 OFFLINE   FSMarcin

FSMarcin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 402 postów
    • Time Online: 9m 6s

Napisany 15 kwietnia 2008 - 19:26

Zamiast 40/45 W masz 55/60 W Jest o co powalczć, ale bez alternatora może być kiepsko
Ford Fiesta 1,3i C 95'



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.