Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aparat zaplonowy - pytanko ?


15 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   eyeless_es

eyeless_es

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 196 postów
    • :

Napisany 23 czerwca 2007 - 06:51

... mianowicie rozchodzi sie o to ze dalej mam problemy z malcem :/ ... nie potrafie wyeliminowac spalania stukowego ( przynajmniej tak mi sie wydaje ze o to chodzi )
... Autko dalej po przejechaniu ok 10 km grzejej sie jak nienormalne, w koncu gasnie i juz nie odpala ( chyba ze da sie ssanie )...na ssaniu odpala ale i tak sie krztusi i o jezdzie mozna zapomniec ( dysza wolnych obrotow jest ok ) ... wychodzi na to ze nie potrafie ustawic zaplonu ( tak twierdzi kumpel "mechanik" ) i stad te problemy ....

Pytanie: jaki moze byc pionowy luz na osi aparatu zaplonowego ? U mnie to bedzie jakies 2 mm ( os pracuje gora-dol ). I czy jest to powodem tego ze auto sie grzeje bo zaplon jest do bani ?

( Dodam jeszcze ze przerywacz w aparacie wymienilem na nowy, termostat sie otwiera, olej w silniku nowy, swiece OK, paliwo dochodzi, gaznik czyszczony ( czy dobrze wyregolowany to nie wiem, ale na moje oko to powinno byc tez dobrze ), cewka zaplonowa nowa ...no generalnie to nie wiem o co biega z tym samochodem ...narazie tylko mnie wk..ia :/ ta sytuacja )

Z gory dzieki za wszystkie konstruktywne odpowiedzi

#2 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 23 czerwca 2007 - 08:10

Luz 2 mm pionowy nie powinien mieć wpływu na opisane przez Ciebie objawy.

Za to sprawdź na pewno luzy zawór - konik

#3 OFFLINE   eyeless_es

eyeless_es

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 196 postów
    • :

Napisany 16 lipca 2007 - 20:01

..i jeszcze jedno pytanie; czy da sie przerobic aparat zaplonowy starszego typu ( ten z "palcem ) na ten nowszy...
...wydaje mi sie ( ale tylko wydaje ) ze ten nowszy poprostu nie ma palca przerywacza i kopulki ...kable swiec ida z cewki a nie z aparatu ( dlatego tak to wykumalem ) ...MYLE SIE ? ...DA SIE TO ZAMIENIC/ZMODYFIKOWAC ?

..mechanik powiedzial mi ze mam zrabany moj aparat ( wlasnie ten bez kopulki ), a mam w domu ten straszy z kopulka ( dokladniej do bede mial lada dzien )... i teraz nie wiem czy bawic sie w zmiane cewki, czy moze wystarczy zamienic te aparaty ...

..z gory Dzieki za odpowiedzi ...

#4 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 16 lipca 2007 - 22:15

Te aparaty nie są zamienne

#5 OFFLINE   animavillis

animavillis

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 188 postów
    • :

Napisany 17 lipca 2007 - 11:26

Czy napewno nie są zamienne mi się wydawało że to jest to samo tylko palec zdjeli i zmienili kopułkę na pokrywkę czy możesz m napisać czy jeszcze się różnią. Bo byc może ja też mam nie taki jak trzeba bo mam równie dziwne problemy ostatnio.
Dodany obrazek

#6 OFFLINE   eyeless_es

eyeless_es

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 196 postów
    • :

Napisany 17 lipca 2007 - 13:26

Czy napewno nie są zamienne mi się wydawało że to jest to samo tylko palec zdjeli i zmienili kopułkę na pokrywkę czy możesz m napisać czy jeszcze się różnią. Bo byc może ja też mam nie taki jak trzeba bo mam równie dziwne problemy ostatnio.


..no wlasnie mi sie tez wydaje ze one roznia sie tylko tym palcem co go usuneli i kopulka ktora zostala zastapiona deklem...tez chetnie sie dowiem jakie sa inne roznice ( tak z czystej ciekawosci ) ... Dzieki

#7 OFFLINE   Cybul

Cybul

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów
    • :

Napisany 17 lipca 2007 - 16:09

a oprocz kopułki i palca nie trzeba zmieniac cewki??;p bo są inne;];p a z tego co mi sie wydaje to aparat może być jako ,,stary" i ,,nowy" typ....

#8 OFFLINE   eyeless_es

eyeless_es

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 196 postów
    • :

Napisany 17 lipca 2007 - 16:23

..cewke trzeba zmienic na bank ... ale tu sie rozchodzi o to czy da sie to zrobic wlasnie bez wymiany cewki ...czyli sam aparat ( ktory przerobisz ), czytaj: usuniesz palec i zamienisz kopulke na dekiel ( tylko nie wiadomo wlasnie czy taki zabieg mozna wykonac ) ...

#9 OFFLINE   Cybul

Cybul

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 517 postów
    • :

Napisany 17 lipca 2007 - 16:27

ja CI powiem dokladnie jak moj tata wroci z pracy;p czyli za jakies 30min;p

#10 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 17 lipca 2007 - 21:55

Czy napewno nie są zamienne mi się wydawało że to jest to samo tylko palec zdjeli i zmienili kopułkę na pokrywkę czy możesz m napisać czy jeszcze się różnią. Bo byc może ja też mam nie taki jak trzeba bo mam równie dziwne problemy ostatnio.


Aparaty zapłonowe układu rozdzielaczowego i bezrozdzielaczowego są niezamienne z uwagi na różne czarakterystyki regulatorów odśrodkowych tych aparatów w jedny przpadku jest to 18 a w drugim 21 st.

Modele:
z rozdzielaczem - Zelmot S152A, Zelmot S152A/1, Marelli S152AX
bez rozdzielacza - Zelmot S152-2, Zelmot S152-1, Marelli S312B

Sam mimo to przeporowadzałem testy na aparatach i niestety muszę przyznać, że nie ma co się łudzić, że się uda bo przy dwuch testowanych bardzo szybko spaliłem dwie cewki dwubiegunowe.

#11 OFFLINE   eyeless_es

eyeless_es

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 196 postów
    • :

Napisany 17 lipca 2007 - 22:27

..no i wszystko jasne ... :)

#12 OFFLINE   FSMarcin

FSMarcin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 402 postów
    • Time Online: 9m 6s

Napisany 17 lipca 2007 - 23:16

NIE MA JAK E L E G A N T :twisted: :twisted: :twisted:
Zapominasz o zapłonie :P

#13 OFFLINE   animavillis

animavillis

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 188 postów
    • :

Napisany 18 lipca 2007 - 15:07

Hmm... no to gratuluję Mandolina wiedzy ewentualnie umiejętności szukania informacji, której to umiejętności mi brakuje :D. Muszę się zatem wybrać do autka zobaczyć co ja tam mam włożone.

A czy mógłbyś jeszcze napisać taką listę na której będą spisane
jak rozpoznać rodzaj silnika, głowicy i który rodzaj jaka powinien mieć cewkę aparat i gaźnik, to by bardzo ułatwiło ludzią życie z maluchami. A wieże, że posiadasz taką wiedzę.
Dodany obrazek

#14 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 18 lipca 2007 - 15:53

A wieże, że posiadasz taką wiedzę.


Hm? Raczej takiej wiedzy to nie posiadam. Cięzko by mi było spamiętać wszystkie modele poszczególnych podzespołów, momenty dokręcania wszystkich śrubek, kąty pochylenia kół i takie tam.
Do tego do codziennej pracy z tymi samochodzikami służą mi książki naprawcze :)

#15 OFFLINE   FSMarcin

FSMarcin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 402 postów
    • Time Online: 9m 6s

Napisany 19 lipca 2007 - 01:34

momenty dokręcania wszystkich śróbek





Sam jak ta śróbka jesteś... :twisted:

#16 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 19 lipca 2007 - 09:18

Sam jak ta śróbka jesteś...


:oops:



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.