Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie świece stosujecie?


50 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 24 listopada 2007 - 20:07

Powiem wam że wydziwiacie tutaj z tymi świecami strasznie, czy kupicie 1, 2, 4 czy nawet 20 elektrodową świece to zapalał będzie zawsze tak samo, kiedyś miałem świece Champion, bardzo sobie je chwaliłem, ale Iskra w niczym nie jest gorsza, jakiekolwiek problemy z zapalaniem tkwią w układzie zapłonowym, który może być nie wyregulowany lub zaniedbany. Każdy producent świec uwzględnia jak największa ilość samochodów poruszających się po świecie i do malucha można znaleźć świecę każdego producenta, jak sobie porównacie modele świec dedykowane przykładowo do malucha to czy to będzie BOSCH, NGK, PAL/Brisk, czy Iskra to każda będzie wyglądać identycznie, a skoro producent przewidział tylko taką to gdzie tu sens zakładać inne świece, to nie honda gdzie rzekomo czuć przyrost mocy po zmianie świec, poza tym mało jest modeli świec które są przystosowane do tak dużych temperatur jakie panują w silniku malucha.

#42 OFFLINE   siwydh

siwydh

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 132 postów
    • :

Napisany 24 listopada 2007 - 21:12

iskra wlasnie zmienilem zreszta jak co rok

#43 OFFLINE   kamil_loczek

kamil_loczek

    Zaawansowany

  • Member
  • 261 postów
    • :

Napisany 25 listopada 2007 - 01:44

Medyk jest w tym dużo prawdy bo wszystko zależy od reakcji przed płomiennych które zachodzą przy świecy. Jesli ona będzie miała małą iskrę to zapali ona mniejszą część mieszanki paliwowo powietrznej, a jeśli uda jej się większą część mieszanki zapalić to szybciej zapłonie od niej reszta i będzie możliwość dopalenia się do końca i rozprężenia w komorze:) a co z tym idzie więcej mocy. Ja zawsze jak kupuje świece na dzień dobry zwiększam im przerwe miedzy elektrodami właśnie po to żeby przyspieszyć tą reakcje o której wcześniej pisałem i możliwe że przez to mój seryjny silnik na drugim biegu kręci się spokojnie do 60 km/h
gdyby bóg preferował przedni napęd to ludzie chodzili by na rękach:D

cipka to najlepszy silnik na świecie. Działą z tłokiem każdej średnicy, wbudowana funkcję samosmarowania, odpalasz jednym palcem i co miesiąc sam się wymienia olej. szkoda tylko, że ma dziwny komputer pokładowy :D

#44 OFFLINE   ekarol

ekarol

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 252 postów
    • Time Online: 2m 8s

Napisany 25 listopada 2007 - 10:42

Ja mam zwykłe świece iskry tylko lekko pod tuningowane. Pazur jest na kopncu zaokrąglony co daje nieco mocniejsze bicie iskry i które wydłuża żywotność świecy. Tak jak muj wujek robil 20 lat temy na KJS

#45 OFFLINE   SAS

SAS

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 937 postów
    • :

Napisany 26 listopada 2007 - 12:07

ekarol musze z tobą na spocie ten patent obgadać, tylko mi przpomnij o nim ok?
W sobotę wyjolem swoje świece i ukazał mi się piękny czarny nagar jak i na jednej tak i na drugiej, przy czym na pierwszym tłoku świeca byl okopcona rowniez na gwińcie i uchwycie. Popuścila się.
To ile teraz iskry kosztują bo muszę mieć nowe?
Żyj aż do śmierci!

#46 OFFLINE   4est

4est

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów
    • :

Napisany 26 listopada 2007 - 12:24

Ja rok temu zmieniałem świece po zakupie auta bo każda była inna :x i kupiłem Iskry (10zł) za komplet :D

#47 OFFLINE   SAS

SAS

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 937 postów
    • :

Napisany 26 listopada 2007 - 12:27

Tak właśnie wszyscy piszą 10-12 za komplet.
Żyj aż do śmierci!

#48 OFFLINE   ekarol

ekarol

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 252 postów
    • Time Online: 2m 8s

Napisany 26 listopada 2007 - 14:11

Spokojnie SAS przypomne Ci :lol: Jak sam nie zapomne bo ja mam skleroze wturną :lol: :lol:

#49 OFFLINE   Kret

Kret

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
    • :

Napisany 22 lutego 2010 - 15:57

Witam Jestem posiadaczem trajki na silniczku maluszka i mam teraz takie pytanie gdzie mogę znaleśc świece Bosch WR78G (4 lektrodowe) lub podobnej klasy.Pozdrawiam

#50 OFFLINE   sercio_20

sercio_20

    Krzychu

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 796 postów
    • Time Online: 3d 21g 29m 24s

Napisany 22 lutego 2010 - 18:18

Ja mam NGK bodajrze V-line 2 i buja elegancko.
Od kiedy mam stycznosc z maluchem to zawsze je zakladam i nigdy niemam z nimi problemow.

Powered by Serek!

Swap central w trakcie budowy ----> http://www.terytoriu...l-by-sercio-20/

Zapraszam ! :)


#51 OFFLINE   zolo

zolo

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 369 postów
    • Time Online: 4d 2g 45m 58s

Napisany 22 lutego 2010 - 18:32

Witam Jestem posiadaczem trajki na silniczku maluszka i mam teraz takie pytanie gdzie mogę znaleśc świece Bosch WR78G (4 lektrodowe) lub podobnej klasy.Pozdrawiam


ebay lub jakis wloski sklepik. W polsce juz sa raczej nie osiagalne.

Swoja droga mialem kiedys Bosch WR78G i roznicy w pracy nie ma. Polecam np. W7BC



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.