Jump to content


Photo

Diesel ??


26 replies to this topic

#1 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 posts
    • :

Posted 02 March 2007 - 12:52

Taka mnie naszła myśl żeby wsadzić silnik diesla do maluszka, znajomy ma bitego Daihatsu Charade z silnikiem 1.0, jak by się miał maluszek do takiego silnika ?? Ten silnik niema za wiele elektroniki, ba wogóle jej niema.

#2 OFFLINE   maciekdj

maciekdj

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 290 posts
    • Time Online: 2m 26s

Posted 02 March 2007 - 14:16

swap prawie kazdy jest mozliwy tylko ze diesle maja pieronski moment obrotowy wiec musialbys pomyslec nad skrzynia biegow, polosiami, zabierakami itd

#3 OFFLINE   ziomal

ziomal

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 367 posts
    • :

Posted 02 March 2007 - 15:54

i dobrym ustabilizowaniem go bo znacznie bardziej wpada w drgania na jałowym biegu niz benzyna a momęt właśńie może być fajny:D

#4 OFFLINE   pablo170

pablo170

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 111 posts
    • :

Posted 02 March 2007 - 17:37

ja widziałem malucha w dieslu ale co ciekawsze to nie jakiś składak tylko były kiedyś takie robione chyba była to 800 i całkiem fajnie chodził silnik był na maluchowskiej skrzyni oczywiście
Dodany obrazek

#5 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,758 posts
    • Time Online: 7g 40m 11s

Posted 02 March 2007 - 18:48

To nie była samoróbka. Był 3 cylindrowy silnik diesla w maluszku. Mam zdjęcia takiego czereśniowego malucha diesla.

#6 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Posted 02 March 2007 - 19:36

Były były.Na si konstruktorzy wpadli kiedys na taki pomysł ale legł on w gruzach.Chodziło o jakis kryzys paliwowy i stosunek jena do złotówki.
A ja nie jestem za dieslem.Klekocze,kopci,ma problemy w zimie i drogie części.Porównanie: komplet dobrych świec do 4 cyl 50zł,sztuka wtrysku od 100zł w zwyż.

***Edit***
Diesel wiecej waży i jest mniej żywotny.

#7 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 posts
    • :

Posted 02 March 2007 - 20:07

Były były.Na si konstruktorzy wpadli kiedys na taki pomysł ale legł on w gruzach.Chodziło o jakis kryzys paliwowy i stosunek jena do złotówki.
A ja nie jestem za dieslem.Klekocze,kopci,ma problemy w zimie i drogie części.Porównanie: komplet dobrych świec do 4 cyl 50zł,sztuka wtrysku od 100zł w zwyż.

***Edit***
Diesel wiecej waży i jest mniej żywotny.



Faktycznie nic nie wiesz o dieslach, fakt więcej wazy, ale jego żywotność jest dużo większa od benzyniaka, mój ojciec na mondeo w dieslu i w zimie zerowe problemy, trzeba tylko uważać co się leje. Sprawa będzie przemyślana i po przygotowaniu odpowiedniej gotówki myśle że uda mi się wdrożyć ją w życie.

Ktoś tutaj pisał że ma fotki maluszka w dieslu, jakbym mógł prosić o ich udostępnienie to byłbym bardzo wdzięczny.

#8 OFFLINE   skamils

skamils

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 214 posts
    • :

Posted 02 March 2007 - 20:18

Ja mam silnik 1,6 D z audi 80 taki sam jak jest w golfach:) Jest z calym zawiasem przednim i skrzynia biegow i cała podramowa :D Jakbys chcial kupic to odsprzedam:)

#9 OFFLINE   pablo170

pablo170

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 111 posts
    • :

Posted 02 March 2007 - 20:35

Mochu powiadasz czereśniowego to chyba masz właśnie to foto malucha mojego kumpla i jeszcze mi powiedz że na tylniej szybie ma naklejke diesel :) ja nawet gdzieś na VHSku chyba jeszcze mam filmik z zimowego upalania w 2002 roku z tym malcem....... dawidov go chyba nawet widział
Dodany obrazek

#10 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 posts
    • Time Online: 9m 13s

Posted 17 March 2007 - 00:04

Mnie jakiś czas temu naszła taka myśl żeby do bisa wsadzić centralnie 1.3MultiJet z Pandy, 75KM to juz ostro gania w takim Dieslu.

#11 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 posts
    • :

Posted 17 March 2007 - 18:15

No, ale koszta takiego silnika z całym osprzętem będą spore, a do tego ta elektronika, eh nie lubię tego, silnik z Daihatsu (1.0l) niema praktycznie żadnej elektroniki i jest tani (całe auto za max. 2000 PLN) a bude można sprzedać na części.

#12 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 posts
    • Time Online: 9m 13s

Posted 17 March 2007 - 20:12

To już łatwiej znajdziesz kompletny silni, i nie bedzie zabawy z pozbyciem sie reszty, a w ogóle zawsze moge wsadzić 1.6D z Opla Kadett'a ktory mam w garażu :D też nie ma elektroniki.

#13 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 posts
    • :

Posted 17 March 2007 - 21:51

Jak dla mnie 1.6D to za dużo, taki 3 garowy 1.0 z Charady wystarczy w zupełności, tylko zastanawia mnie kwestia przeniesienia napędu bo maluchopwskie przeguby pewnie długo nie wytrzymają momentu obrotowego diesla.

#14 OFFLINE   kapsel

kapsel

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1,754 posts
    • Time Online: 2g 33m 1s

Posted 17 March 2007 - 21:58

To trzeba kupić wzmocnione po 180zł za sztukę 8) .
[img]http://img138.imageshack.us/img138/7055/126bb.gif[img]

#15 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 posts
    • :

Posted 18 March 2007 - 10:41

Ja się zastanawiam nad ustawieniem tego silnika centralnie i wsadzić skrzynie też z Daichatsu razem z przegubami, piasty przerobić i powinno fajnie ryrać.

#16 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Posted 18 March 2007 - 11:19

To trzeba kupić wzmocnione po 180zł za sztukę 8) .


Tak i zrywac półośki :roll:

#17 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 posts
    • :

Posted 18 March 2007 - 13:39

A co powiecie o silniku z Uno 1.1 ?? mam okazję tanio kupić z całym osprzętem

#18 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 posts
    • Time Online: 9m 13s

Posted 19 March 2007 - 16:53

A miał być Diesel :D, a ten 1.1 to centralnie? bo jak nie to bedzie nastepny wynalazek sprzeżony ze skrzynią od malucha :?

#19 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Posted 19 March 2007 - 19:35

A co powiecie o silniku z Uno 1.1 ?? mam okazję tanio kupić z całym osprzętem


We wrocku już jeden prawie skończony.Niestety też na skrzyni seryjnej.

#20 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 posts
    • :

Posted 20 March 2007 - 11:26

No właśnie, cały czas mi nie pasuje ta seryjna skrzynia, a to rozwiązanie z centralnie położonym silnikiem nie jest takie głupie, tylko troche roboty by było.



Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.