Skocz do zawartości


Zdjęcie

Diesel ??


26 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 postów
    • :

Napisany 02 marca 2007 - 12:52

Taka mnie naszła myśl żeby wsadzić silnik diesla do maluszka, znajomy ma bitego Daihatsu Charade z silnikiem 1.0, jak by się miał maluszek do takiego silnika ?? Ten silnik niema za wiele elektroniki, ba wogóle jej niema.

#2 OFFLINE   maciekdj

maciekdj

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 290 postów
    • Time Online: 2m 26s

Napisany 02 marca 2007 - 14:16

swap prawie kazdy jest mozliwy tylko ze diesle maja pieronski moment obrotowy wiec musialbys pomyslec nad skrzynia biegow, polosiami, zabierakami itd

#3 OFFLINE   ziomal

ziomal

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 367 postów
    • :

Napisany 02 marca 2007 - 15:54

i dobrym ustabilizowaniem go bo znacznie bardziej wpada w drgania na jałowym biegu niz benzyna a momęt właśńie może być fajny:D

#4 OFFLINE   pablo170

pablo170

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 111 postów
    • :

Napisany 02 marca 2007 - 17:37

ja widziałem malucha w dieslu ale co ciekawsze to nie jakiś składak tylko były kiedyś takie robione chyba była to 800 i całkiem fajnie chodził silnik był na maluchowskiej skrzyni oczywiście
Dodany obrazek

#5 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 02 marca 2007 - 18:48

To nie była samoróbka. Był 3 cylindrowy silnik diesla w maluszku. Mam zdjęcia takiego czereśniowego malucha diesla.

#6 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 02 marca 2007 - 19:36

Były były.Na si konstruktorzy wpadli kiedys na taki pomysł ale legł on w gruzach.Chodziło o jakis kryzys paliwowy i stosunek jena do złotówki.
A ja nie jestem za dieslem.Klekocze,kopci,ma problemy w zimie i drogie części.Porównanie: komplet dobrych świec do 4 cyl 50zł,sztuka wtrysku od 100zł w zwyż.

***Edit***
Diesel wiecej waży i jest mniej żywotny.

#7 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 postów
    • :

Napisany 02 marca 2007 - 20:07

Były były.Na si konstruktorzy wpadli kiedys na taki pomysł ale legł on w gruzach.Chodziło o jakis kryzys paliwowy i stosunek jena do złotówki.
A ja nie jestem za dieslem.Klekocze,kopci,ma problemy w zimie i drogie części.Porównanie: komplet dobrych świec do 4 cyl 50zł,sztuka wtrysku od 100zł w zwyż.

***Edit***
Diesel wiecej waży i jest mniej żywotny.



Faktycznie nic nie wiesz o dieslach, fakt więcej wazy, ale jego żywotność jest dużo większa od benzyniaka, mój ojciec na mondeo w dieslu i w zimie zerowe problemy, trzeba tylko uważać co się leje. Sprawa będzie przemyślana i po przygotowaniu odpowiedniej gotówki myśle że uda mi się wdrożyć ją w życie.

Ktoś tutaj pisał że ma fotki maluszka w dieslu, jakbym mógł prosić o ich udostępnienie to byłbym bardzo wdzięczny.

#8 OFFLINE   skamils

skamils

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 214 postów
    • :

Napisany 02 marca 2007 - 20:18

Ja mam silnik 1,6 D z audi 80 taki sam jak jest w golfach:) Jest z calym zawiasem przednim i skrzynia biegow i cała podramowa :D Jakbys chcial kupic to odsprzedam:)

#9 OFFLINE   pablo170

pablo170

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 111 postów
    • :

Napisany 02 marca 2007 - 20:35

Mochu powiadasz czereśniowego to chyba masz właśnie to foto malucha mojego kumpla i jeszcze mi powiedz że na tylniej szybie ma naklejke diesel :) ja nawet gdzieś na VHSku chyba jeszcze mam filmik z zimowego upalania w 2002 roku z tym malcem....... dawidov go chyba nawet widział
Dodany obrazek

#10 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 17 marca 2007 - 00:04

Mnie jakiś czas temu naszła taka myśl żeby do bisa wsadzić centralnie 1.3MultiJet z Pandy, 75KM to juz ostro gania w takim Dieslu.

#11 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 postów
    • :

Napisany 17 marca 2007 - 18:15

No, ale koszta takiego silnika z całym osprzętem będą spore, a do tego ta elektronika, eh nie lubię tego, silnik z Daihatsu (1.0l) niema praktycznie żadnej elektroniki i jest tani (całe auto za max. 2000 PLN) a bude można sprzedać na części.

#12 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 17 marca 2007 - 20:12

To już łatwiej znajdziesz kompletny silni, i nie bedzie zabawy z pozbyciem sie reszty, a w ogóle zawsze moge wsadzić 1.6D z Opla Kadett'a ktory mam w garażu :D też nie ma elektroniki.

#13 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 postów
    • :

Napisany 17 marca 2007 - 21:51

Jak dla mnie 1.6D to za dużo, taki 3 garowy 1.0 z Charady wystarczy w zupełności, tylko zastanawia mnie kwestia przeniesienia napędu bo maluchopwskie przeguby pewnie długo nie wytrzymają momentu obrotowego diesla.

#14 OFFLINE   kapsel

kapsel

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 754 postów
    • Time Online: 2g 33m 1s

Napisany 17 marca 2007 - 21:58

To trzeba kupić wzmocnione po 180zł za sztukę 8) .
[img]http://img138.imageshack.us/img138/7055/126bb.gif[img]

#15 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 postów
    • :

Napisany 18 marca 2007 - 10:41

Ja się zastanawiam nad ustawieniem tego silnika centralnie i wsadzić skrzynie też z Daichatsu razem z przegubami, piasty przerobić i powinno fajnie ryrać.

#16 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 18 marca 2007 - 11:19

To trzeba kupić wzmocnione po 180zł za sztukę 8) .


Tak i zrywac półośki :roll:

#17 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 postów
    • :

Napisany 18 marca 2007 - 13:39

A co powiecie o silniku z Uno 1.1 ?? mam okazję tanio kupić z całym osprzętem

#18 OFFLINE   Medyk

Medyk

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 494 postów
    • Time Online: 9m 13s

Napisany 19 marca 2007 - 16:53

A miał być Diesel :D, a ten 1.1 to centralnie? bo jak nie to bedzie nastepny wynalazek sprzeżony ze skrzynią od malucha :?

#19 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 19 marca 2007 - 19:35

A co powiecie o silniku z Uno 1.1 ?? mam okazję tanio kupić z całym osprzętem


We wrocku już jeden prawie skończony.Niestety też na skrzyni seryjnej.

#20 OFFLINE   Exodos

Exodos

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 postów
    • :

Napisany 20 marca 2007 - 11:26

No właśnie, cały czas mi nie pasuje ta seryjna skrzynia, a to rozwiązanie z centralnie położonym silnikiem nie jest takie głupie, tylko troche roboty by było.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.