Skocz do zawartości


Zdjęcie

cieplej w malcu


28 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   aranarth

aranarth

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 159 postów
    • :

Napisany 02 listopada 2006 - 17:03

Witam jako nowy uzytkownik.
Pytanie kieruje do was: co moznaby realnie zrobic, zeby w malczanie bylo cieplej... Moj swiezo nabyty kaszlaczek akurat stoi w warsztacie, do moznaby sprobowac poprawic fabryke... Kiedys na Allegro widzialem, jak ktos chcial sprzedac malucha z jakas mala dmuchawa zamontowana na desce rozdzielczej przed pasazerem, cos jakby farelka. :) Serio. :)
Co daloby rade zrobic?

#2 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 02 listopada 2006 - 17:45

Ja mam zamontowany jeden patencik i działa. Jest to wstawiony w pokrywę tunelu za przednimi fotelami, okrągły wlot powietrza z poloneza. Ale jeden warunek. Żeby był rezultat trzeba otworzyć owy wlocikm, wyciągnąc cięgno od dopływu ciepłego powietrza(to obok ssania), na konsoli nad radjem zamknąć dopływ ciepłego powietrza a cięgno zimnego na maksa wyciągnąć, na koniec wystarczy tylko włączyć dmuchawę i działa. Jedyny minus to to, że jak się stoi i obroty silnika są małe to nie grzeje.

Dodany obrazek

#3 OFFLINE   GeSt

GeSt

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 80 postów
    • :

Napisany 02 listopada 2006 - 19:09

Hehe tez cos takiego zainstalowalem zeszlej zimy i sprawdzalo sie bardzo dobrze. Duzo nie trzeba robic a rezultaty sa powiedzmy dobre przynajmniej zadawaljace :D:D:D no a przedewszytkim jest cieplutko :D:D:D:

#4 OFFLINE   aranarth

aranarth

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 159 postów
    • :

Napisany 02 listopada 2006 - 19:18

Oke, Lama, teraz powiedz, czy to trza zrobic samemu, czy jakis "kit" do wspawania w tunel jest gdzies dostepny?

#5 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 02 listopada 2006 - 19:19

A ja zamierzam cos takiego zrobic jak ma tomaszko:
http://www.terytoriu...czek-vt400.html
I myśle że to juz bedzie konkret,bo na przykład ten patent z tym otworkiem nie sprawdził mi sie w malcu bez dmuchawy :?

#6 OFFLINE   scandaL

scandaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 540 postów
    • :

Napisany 02 listopada 2006 - 19:52

ja mam cos w stylu jak Lama z tym ze zamiast takiego zwyklego wlotu mam zamontowany wiatraczek od kompa i po prostu wlaczam go i on mi dodatkowo nawiewa/zasysa/wciaga cieplo z tego "tuneliku" i wpuszcza do srodka :) i jest cud miod malinka :)
jak bede u siebie w domu to wrzuce pogladowe foto

choc jak tomaszko napisze na swoim temacie co i jak z tym jego patentem to moze na kolejna zime cos takiego zloze,bo teraz to juz mi sie nie chce nic kombinowac :wink:

btw, aranarth - dopisz do profilu MIEJSCOWOSC!
pozdro

#7 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 095 postów
    • Time Online: 3m 39s

Napisany 02 listopada 2006 - 19:54

ten patent z poldoloat zdaje swoja powinnosc po 10-15 km przejechanych jak silnik sie nagrzeje dobrze i jak smigasz tak dobre 70 na godzine i dmucha dobrze :)
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek

#8 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 02 listopada 2006 - 20:26

A właśnie, że nie trzeba tyle jechać, wystarczy tylko właczyć dmuchawę i zasysa, a bez włączonej jest tak jak mówisz.. Jeżeli wszystko ustawi się to tak jak pisałem wcześniej to działa miodzio. Wiadomo, że jak silnik jest zimny tio nie będzie działać nie wiadomo jak, ale pak doda się gazu to jest OK. Jeżeli chodzi o wykonanie: Odkręciłem tylko wzceśniej juz wspomnianą klapkę(blachę) i wyżynarką wyciołem na owy wlot dziurę z lekkim zapasem, na wykładzinę. Potem tylko przeciąłęm w odpowiednim miejscu w wykładzinie dziudę ale nie wycinałem jej tylko wcisnąłem razem z nią wlot, żeby się trzymał i to cała robota. Ja wlot wykręciłem z Poloneza rozebranego na szrocie.

#9 OFFLINE   jozekrj

jozekrj

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 235 postów
    • :

Napisany 02 listopada 2006 - 20:53

to samo bedzie jak zdejmiesz gume przy drazku zmainy biegow

tyle ze bedzie leciało z przodu a nie na tylna kanape




a najwieksza bolaczka malucha jest parujaca przednia szyba , zimno lecace przez zegary i brak nawiewu na nogi


ale na to to tylko webasto

albo ciagłe upalanie bo wtedy i tak jest ciepło :lol:
Future TERYTORIUM126p Member -- Oddzial 100-lica


http://s2.metaldamag....php?uid=147129

#10 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 02 listopada 2006 - 21:09

Owszem będzie to samo, tylko nie będzie miało wyglądu ani kieunku. Awlocik ustawiasz jak chcesz.

#11 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 095 postów
    • Time Online: 3m 39s

Napisany 02 listopada 2006 - 21:16

A właśnie, że nie trzeba tyle jechać, wystarczy tylko właczyć dmuchawę i zasysa, a bez włączonej jest tak jak mówisz.. Jeżeli wszystko ustawi się to tak jak pisałem wcześniej to działa miodzio. Wiadomo, że jak silnik jest zimny tio nie będzie działać nie wiadomo jak, ale pak doda się gazu to jest OK. Jeżeli chodzi o wykonanie: Odkręciłem tylko wzceśniej juz wspomnianą klapkę(blachę) i wyżynarką wyciołem na owy wlot dziurę z lekkim zapasem, na wykładzinę. Potem tylko przeciąłęm w odpowiednim miejscu w wykładzinie dziudę ale nie wycinałem jej tylko wcisnąłem razem z nią wlot, żeby się trzymał i to cała robota. Ja wlot wykręciłem z Poloneza rozebranego na szrocie.



teoria teoria tylko nim silnik sie zagrzeje to mija jaksi czas a po 2 dmuchawa wlaczona w bagazniku ssa zimne powietrze z bagaraina po to masz na tej dmuchawie ta oslonek z jeje boku i nim zassa z calego tunelu odrobine cieplego powietrza ty schodzisz z tego swaita z zamarzniecia albo wysiadasz juz bo koniec trasy :P
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek

#12 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 02 listopada 2006 - 21:21

Też się dziwiłem, ale qde nie. Jak włączysz i zamkniesz dopływ ciepłego powietrza to ciepłe nie miesza się z zimnym. Kratkę na wesce przestawiasz żeby całość kierowało na szybę i jest OK. Zimne bije na szybę a ciemłe jest zasysane przez dmuchawę i wychodzi przez zamontowany wlot. Dlatego bije ciepłe. Co do rozgrzania to wiadomo że grzeje się wolno ale jak już załapie to nia ma ch*** we wsi. Mówie jak jest.

#13 OFFLINE   scandaL

scandaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 540 postów
    • :

Napisany 02 listopada 2006 - 22:10

Please Login or Register to see this Hidden Content


moje rozwiazanie
Lama cos tam wspominal o sprawach estetycznych
jak ktos chce to moze to sobie rowno i ladnie wyciac
mi na ladnym wygladzie nie zalezy, tym bardziej ze po zimie pozbywam sie calej wykladziny
to rozwiazanie dziala (i to b.dobrze), ale tak jak pisze Rogal, dopiero po jakis 2-3km, jak silnik choc ciutke sie nagrzeje

#14 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 095 postów
    • Time Online: 3m 39s

Napisany 02 listopada 2006 - 23:02

scandal jaki robal :P:P:P:P:P
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek

#15 OFFLINE   scandaL

scandaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 540 postów
    • :

Napisany 03 listopada 2006 - 10:41

sooorkii :oops:
juz poprawione :P

#16 OFFLINE   plushofy

plushofy

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów
    • :

Napisany 03 listopada 2006 - 12:07

A ja zamierzam cos takiego zrobic jak ma tomaszko:
http://www.terytoriu...czek-vt400.html
I myśle że to juz bedzie konkret,bo na przykład ten patent z tym otworkiem nie sprawdził mi sie w malcu bez dmuchawy :?


jezeli mozna ja polecam ow patent z linka :) kumpel ma u siebie takie cos i sobie bardzo to chwali...moge potwierdzic ze w bzdziuszku robi sie cieplo po przejechaniu jakichs 3 kilometrow a jak ma wlaczona dmuchawe to nawet na postoju cieple powietrze dziarsko nawiewa na przednia szybe i prawie nigdy nie ma problemu z zaparowana szyba :) naprawde polecam :) takie cos tez u siebie bede robil na dniach :) poza tym ja mam zamiar zastosowac dmuchawe dwustopniowa z bisa jak uda mi sie na szrocie dostac...a jak nie to bedzie zwykla maluchowska :) pzdr
RWD rulezzz :D
a pod maską 24 ogniste rumaki :D zawsze rwące się do jazdy :D

#17 OFFLINE   aranarth

aranarth

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 159 postów
    • :

Napisany 03 listopada 2006 - 19:09

No dzieki wam, przedyskutuje te pomysly z mechanikiem i cos pewnie zdzialam. :) W drodze do warsztatu musze tylko wpasc na szrot, coby znalezc jakis wlot od poldolota. :)
A jak nie wyjdzie, to zawsze pozostaje ciepla czapka, szalik i rekawiczki. :)
Mrok, szatan i martwe płody... ;D

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#18 OFFLINE   kielek

kielek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów
    • :

Napisany 03 listopada 2006 - 19:22

ja z dziory w trojkacie zadowolony nie bylem , mialem tez przez jakis czas wyjety mieszek od dzwigni zmiany biegow , i bylo ciut lepiej , ale ptoblem stanowilo to ze przednia szyba byla ciagle zamarznieta i szron sie osadzal w czasie jazdy , czasem jak bylo zimniej to rowniez od wewnatrz. wole juz miec troche zimniej i odmarznieta szybe wiec zrobilem se dzis na szybkiego w dupowozie cos takiego :

Dodany obrazek

puki co przejechalem z tym okolo 15 km i wrazenia sa pozytywne , po okolo 2 km na szybe wieje cieple powietrze , nawet w czasie postoju przy silniku pracujacym na biegu jalowym , jak wszytko zaschnie to jeszcze obloze tą rure jakas mata izolacyjna co by nie tracila zbyt duzo ciepla na ogrzewanie bagaznika i bedzie si
jest:
Romet Ogar 200 "hajabusa"
Seat Marbella 843ccm '90 -"makrella"

#19 OFFLINE   aranarth

aranarth

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 159 postów
    • :

Napisany 03 listopada 2006 - 19:36

Hmm... kielek, a do czego ta rure pociagnales? do tunelu srodkowego? czy do samego silnika? a teraz pytanie - co w lato? zdejmiesz, czy nadal bedziesz sobie odmrazal szybe? ;)
Mrok, szatan i martwe płody... ;D

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#20 OFFLINE   skamils

skamils

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 214 postów
    • :

Napisany 03 listopada 2006 - 19:58

Webasto sobie zamontuj i po kłopocie!! :twisted: :twisted:

A tak powaznie to słyszałem ze ponoc zakładaja ogrzewanie z tłumika do orginalnego wlotu i wymuszaja obieg dmuchawka lub terz przez podszybie tylnie puszczaja rure z tłumika. Pamietaj musi byc szczekny.

Szczeze to kombinuj do odwaznych swiat nalezy.

Powodzenia.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.