Jump to content


Photo

Obrotek z DF-a


9 replies to this topic

#1 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1,206 posts
    • :

Posted 19 September 2006 - 20:37

Krótkie pytanie.. W sumie to dwa:

1. Jak go przerobić dokładnie.. prosiłbym z fotkami.. kiedyś było na starej stronie teraz szlag to trafil i nie wiem co i jak a chce to zrobic..

2. Jak go rozsądnie zamontować.. prosze o foty z waszym montażem i sposobem montazu bo mam pare pomysłów ale poczekam co powiecie i dopiero sie pochwale

EDIT :

Pytanie nr 3:

Jak pusciliscie kable i do czego podpieliscie..



chce to wszystko zrobic do niedzieli lub w niedziele.. HELP PLEASE ... chciałbym w sumie do piątku..

MOd:
Temat przeniesiony z działy Hyde Park gdzie ewidentnie nie pasował!


#2 OFFLINE   sr99

sr99

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 776 posts
    • Time Online: 10g 20m 39s

Posted 26 September 2006 - 22:20

No z fotkami to będzie problem :roll: , ale w przeskalowaniu mogę Ci trochę udzielić pomocy.
Po zdjęciu tylnej obudowy widać układ scalony w którym jest wlutowany kondensator 220 mikro farada (u mnie był koloru czerwonego możliwe, że wszystkie DF tak miały ale nie jestem na 100% pewien). Musisz ten kondensatorek usunać z tamtad i wstawić w jago miejsce 2x większy (ja mam 470, bo innego nie miałem pod ręką). Pozostaje już tylko go wyskalować potencjometrem (gdzieś w necie jest przelicznik jakie obroty przy jakiej prędkości). A co do podłączenia to jest tylko + - i impils z cewki, na obudowie obrotka jest zaznaczone co gdzie wpiąć. No i jeszcze podświetlanie :wink:

#3 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1,206 posts
    • :

Posted 27 September 2006 - 12:51

Już dawno obrotek siedzi u mnie.,. wszystko wstawione ale jest jeden problem bo powyzej 3tyś obr. czasami swiruje !!

#4 OFFLINE   Nikita

Nikita

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 356 posts
    • Time Online: 1g 14m 14s

Posted 27 September 2006 - 15:47

w jakim sensie swiruje skacze czy nagle pokazuje max ???? bo jak skacze to moze masz gdzies zaklucenia jakies przebicia

#5 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1,206 posts
    • :

Posted 28 September 2006 - 11:57

skacze od 3 tyś.. i leci do 5 .. potem chwile odpuszcza i znów..

#6 OFFLINE   Nikita

Nikita

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 356 posts
    • Time Online: 1g 14m 14s

Posted 28 September 2006 - 16:37

jezeli to jest taki skok jednorazowy od czasu do czasu a nie ze caly czas skacze od 3 do 5 tys to na 10000% masz gdzies kabelek ktory idzie od aparatu zaplonowego do obrotka przetarty i masz przebicie na nich bo mialem tak samo

#7 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1,206 posts
    • :

Posted 28 September 2006 - 19:13

Kabelek założony nowy !! Razem z obrotkiem a skoki sie zaczely 3 dni od zalozenia...ale obejrze kabelek w takim razie moze w sobote.. wiesz co bo ja go zrobiłem na wsówce takiej dzielonej na 2 .. czyli w jednej wsówce mam 2 kabelki.. zobacze.. a moze to byc spowodowane kiepskimi przewodami zapłonowymi ??

#8 OFFLINE   Nikita

Nikita

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 356 posts
    • Time Online: 1g 14m 14s

Posted 28 September 2006 - 19:54

czy ja wiem raczej mi sie wydaje ze sygnal nie dociera tak jak powinien a moze gdzies ci sie kabelek przetarl po tych trzech dniach albo prztopil jak sie dotknol tlumika albo bloku a zeby byly zaklucenia przez przewody WN to by musial isc tenkabelek tak ze by musial ich dotykac albo w bardzo bliskiej odleglosci

#9 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1,206 posts
    • :

Posted 06 October 2006 - 14:33

Aha no dobra dzięki poszukam w sobote.. odpowiem czy miałes racje czy nie.. jesli tak to bedzie punkcik :D

EDIT :

Okazało sie że po regulacji zapłonu obrotomierz chodzi idealnie i nie ma żadnych problemów..

#10 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1,095 posts
    • Time Online: 3m 39s

Posted 06 October 2006 - 15:27

zobacz orzy okazji czy nie wylutowal ci sie kondensator w obrotku ja tez tak mialem jak sie tak wlasnie stalo i skakal jak poje.... zimny lucik sie zrobil i dupa blada jak dotykal wszystko szlo pieknie jak nie dotykal to o polow mneij obtorow ;]
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek



Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.