Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrotek z DF-a


9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 206 postów
    • :

Napisany 19 września 2006 - 20:37

Krótkie pytanie.. W sumie to dwa:

1. Jak go przerobić dokładnie.. prosiłbym z fotkami.. kiedyś było na starej stronie teraz szlag to trafil i nie wiem co i jak a chce to zrobic..

2. Jak go rozsądnie zamontować.. prosze o foty z waszym montażem i sposobem montazu bo mam pare pomysłów ale poczekam co powiecie i dopiero sie pochwale

EDIT :

Pytanie nr 3:

Jak pusciliscie kable i do czego podpieliscie..



chce to wszystko zrobic do niedzieli lub w niedziele.. HELP PLEASE ... chciałbym w sumie do piątku..

MOd:
Temat przeniesiony z działy Hyde Park gdzie ewidentnie nie pasował!


#2 OFFLINE   sr99

sr99

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 776 postów
    • Time Online: 10g 20m 39s

Napisany 26 września 2006 - 22:20

No z fotkami to będzie problem :roll: , ale w przeskalowaniu mogę Ci trochę udzielić pomocy.
Po zdjęciu tylnej obudowy widać układ scalony w którym jest wlutowany kondensator 220 mikro farada (u mnie był koloru czerwonego możliwe, że wszystkie DF tak miały ale nie jestem na 100% pewien). Musisz ten kondensatorek usunać z tamtad i wstawić w jago miejsce 2x większy (ja mam 470, bo innego nie miałem pod ręką). Pozostaje już tylko go wyskalować potencjometrem (gdzieś w necie jest przelicznik jakie obroty przy jakiej prędkości). A co do podłączenia to jest tylko + - i impils z cewki, na obudowie obrotka jest zaznaczone co gdzie wpiąć. No i jeszcze podświetlanie :wink:

#3 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 206 postów
    • :

Napisany 27 września 2006 - 12:51

Już dawno obrotek siedzi u mnie.,. wszystko wstawione ale jest jeden problem bo powyzej 3tyś obr. czasami swiruje !!

#4 OFFLINE   Nikita

Nikita

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 356 postów
    • Time Online: 1g 14m 14s

Napisany 27 września 2006 - 15:47

w jakim sensie swiruje skacze czy nagle pokazuje max ???? bo jak skacze to moze masz gdzies zaklucenia jakies przebicia

#5 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 206 postów
    • :

Napisany 28 września 2006 - 11:57

skacze od 3 tyś.. i leci do 5 .. potem chwile odpuszcza i znów..

#6 OFFLINE   Nikita

Nikita

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 356 postów
    • Time Online: 1g 14m 14s

Napisany 28 września 2006 - 16:37

jezeli to jest taki skok jednorazowy od czasu do czasu a nie ze caly czas skacze od 3 do 5 tys to na 10000% masz gdzies kabelek ktory idzie od aparatu zaplonowego do obrotka przetarty i masz przebicie na nich bo mialem tak samo

#7 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 206 postów
    • :

Napisany 28 września 2006 - 19:13

Kabelek założony nowy !! Razem z obrotkiem a skoki sie zaczely 3 dni od zalozenia...ale obejrze kabelek w takim razie moze w sobote.. wiesz co bo ja go zrobiłem na wsówce takiej dzielonej na 2 .. czyli w jednej wsówce mam 2 kabelki.. zobacze.. a moze to byc spowodowane kiepskimi przewodami zapłonowymi ??

#8 OFFLINE   Nikita

Nikita

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 356 postów
    • Time Online: 1g 14m 14s

Napisany 28 września 2006 - 19:54

czy ja wiem raczej mi sie wydaje ze sygnal nie dociera tak jak powinien a moze gdzies ci sie kabelek przetarl po tych trzech dniach albo prztopil jak sie dotknol tlumika albo bloku a zeby byly zaklucenia przez przewody WN to by musial isc tenkabelek tak ze by musial ich dotykac albo w bardzo bliskiej odleglosci

#9 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 206 postów
    • :

Napisany 06 października 2006 - 14:33

Aha no dobra dzięki poszukam w sobote.. odpowiem czy miałes racje czy nie.. jesli tak to bedzie punkcik :D

EDIT :

Okazało sie że po regulacji zapłonu obrotomierz chodzi idealnie i nie ma żadnych problemów..

#10 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 095 postów
    • Time Online: 3m 39s

Napisany 06 października 2006 - 15:27

zobacz orzy okazji czy nie wylutowal ci sie kondensator w obrotku ja tez tak mialem jak sie tak wlasnie stalo i skakal jak poje.... zimny lucik sie zrobil i dupa blada jak dotykal wszystko szlo pieknie jak nie dotykal to o polow mneij obtorow ;]
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.