Skocz do zawartości


Zdjęcie

Włącznik świateł przeciwmgielnych przednich i dalekosiężnych

światła włącznik halogeny

Brak odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Głuchman

Głuchman

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 68 postów
    • Time Online: 23g 8m 59s

Napisany 12 lipca 2018 - 15:12

Witam, z racji chwili wolnego czasu chciałbym się z wami podzielić ciekawym patentem. Mianowicie kiedyś rozbierając włącznik od świateł pozycyjnych i mijania odkryłem ciekawą rzecz. Kiedy po rozebraniu włącznika(zdjęciu pokrywki-klawisza) złożyłem go odwrotnie tj. przekręciłem go o 180 stopni to uzyskałem przełącznik dwu pozycyjny. Niby nic wielkiego, ale jeśli mamy zamiar założyć do FL-a albo Eleganta dodatkową parę lamp: np. przeciwmgłowe i dalekosiężne to napotykamy na problem gdzie umiejscowić przełącznik. Po za tym musimy montować stricte dwa przełączniki. Moje rozwiązanie opiera się na tym, że w miejscu, w którym jest wolne miejsce na włącznik (a w BIS-ie włącznik wycieraczki tylnej szyby) montujemy zmodyfikowany włącznik świateł. Na razie podsyłam filmik z działania układu w fazie testów. Po zakupie świateł dalekosiężnych zrobię film i zdjęcia poglądowe. Ważna uwaga: aby włącznik dał się przestawić do drugiej pozycji trzeba wyciąć kawałek obudowy licznika za nim.

Please Login or Register to see this Hidden Content


Mam nadzieję że komuś się to spodoba i przyda. Jeśli zastosowałem to jako pierwszy to zastrzegam sobie prawa autorskie, ale nie chcę czerpać z nich korzyści. :D
Pozdrawiam Głuchman


Dodany obrazek



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście







Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: światła, włącznik, halogeny

IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.