Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skrzynia malucha, ile wytrzyma?


3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   noxes

noxes

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
    • Time Online: 51m 22s

Napisany 24 kwietnia 2016 - 14:03

Panowie, powoli zbieram się za swap w malcu. Jednak zanim kupię bazę do swapu chcę ogarnąć części, a przynajmniej skrzynię. Jak wiadomo rapid 5B jest ciężko dostępny, a jak jest to kosztuje dużo. Natomiast skrzynia na mokrych półosiach jest za grosze, ale zastanawia mnie przeróbka jej na suche.
Pytanie mam następujące ile wytrzyma skrzynia maluchowska pod silnikiem 1.2?



#2 OFFLINE   c36

c36

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów
    • Time Online: 6d 4g 53m 16s

Napisany 24 kwietnia 2016 - 18:58

Witam ja w swoim 126p  z silnikiem 1.2 MPI mam skrzynie malucha z dyferencjałem bisa. Przejechałem 8 tys km zmieliłem jedną skrzynie , było w tym duzo mojej winy bo ruszyłem ostro z 1 biegu wykręciłem na 6000 obr i przy wbiciu 2 biegu zmieliło zęby i pękła obudowa skrzyni.  Przy spokojnym ruszaniu z 1 biegu  taka skrzynia długo wytrzyma .  Na 4 biegu jeżdzę czasami na maxa  skrzynia pracuje idealnie ( żadnych niepokojących odgłosów ). Polecam do fabrycznej skrzyni malucha dyferencjał z bisa.



#3 OFFLINE   noxes

noxes

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
    • Time Online: 51m 22s

Napisany 24 kwietnia 2016 - 19:08

No ja się tego obawiam, że szybko ją rozsypię :roll:



#4 OFFLINE   c36

c36

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów
    • Time Online: 6d 4g 53m 16s

Napisany 24 kwietnia 2016 - 19:34

Skrzynia od skody rapid 5 b z przełożeniem dyferencjału 3.9 maluszek z tą skrzynią ma gorsze przyspieszenie do 100 km/h . Zdecydowanie na skrzyni fabrycznej i dyferencjale  bisa maluch lepiej przyspiesza jest dynamiczny na wszystkich biegach.  Ja szukam do skrzyni rapid 5 b dyferencjału 4.22 ( narazie bezskutecznie nowe praktycznie nieosiągalne )





Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.