Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobra altenatywa dla skrzyni 5b z rapida


Najlepsza odpowiedź dziadzior92 , 11 kwietnia 2016 - 00:57

Jest za gruba, nie zmiesci się miedzy wahacze malucha. Ja juz temat swapa 1.2 plus skrzynia rapida mam za sobą, wiec jak cos to pytaj, moge również wspomóc zdjęciami z budowy ;)

Idź do pełnego postu


7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mosquas

mosquas

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • Time Online: 5g 50m 55s

Napisany 10 kwietnia 2016 - 19:48

Witam.
Mam pytanie, czy istnieje jakaś dobra alternatywa dla skrzyni z rapida ? Przeglądam forum od kilku dni i nic konkretnego nie znalazłem : Szukam dobrej bazy pod kątem swapa na 1.2 lub 1.4 t-jet (kosztem tylnej kanapy) dlatego mam jeszcze czas. Autko do użytkowania dla frajdy z samego posiadania, od czasu do czasu postawienia go bokiem. Miałem już malucha, ale musiałem go sprzedać (był w stanie agonalnym, nie opłacało sie robić), mimo wszystko sentyment pozostał. Wiem o skrzyniach ori z malucha i z cc 700. Skrzynia na stałe lub do czasu kiedy trafie na rapida ;)
Pozdrawiam.

#2 OFFLINE   mosquas

mosquas

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • Time Online: 5g 50m 55s

Napisany 10 kwietnia 2016 - 22:03

Zaczerpnąłem informacji od znajomych i dowiedziałem się o skrzyni ze starego garbusa niedaleko mojej miejscowości :) podejdzie do swapa na 1.2 ? Z tego co zauważyłem jest montowana wzdłużnie ale przeguby wychodzą prostopadle więc jest światełko w tunelu dla mojego swapa :) jeśli tylko potwierdzicie mój pomysł kupuje ją bez zawachania ;)

#3 OFFLINE   dziadzior92

dziadzior92

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
    • Time Online: 2g 41m 8s

Napisany 11 kwietnia 2016 - 00:57   Najlepsza odpowiedź

Jest za gruba, nie zmiesci się miedzy wahacze malucha. Ja juz temat swapa 1.2 plus skrzynia rapida mam za sobą, wiec jak cos to pytaj, moge również wspomóc zdjęciami z budowy ;)



#4 OFFLINE   dziadzior92

dziadzior92

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
    • Time Online: 2g 41m 8s

Napisany 11 kwietnia 2016 - 00:58

A jak masz do dyspozycji 1600 zł to jest skrzynia rapida do sprzedania plus pólosie i jeszcze jakies tam dodatki ;)



#5 OFFLINE   mosquas

mosquas

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • Time Online: 5g 50m 55s

Napisany 11 kwietnia 2016 - 06:20

Wiem, że jest dostępna :D wszystko gotowe pod swapa, tylko problemem pieniądze narazie :/ dopiero w przyszłym miesiącu miałbym pieniądze żeby coś sobie zakupić :/ nie wiem właśnie co lepsze, kupić jakąś bazę pod projekt czy najpierw części(w tej opcji boli że nie mam na czym ich sprawdzić) :D ale dzięki za pomoc, na 100 % zwrócę się do ciebie dziadzior92 jak będę potrzebował jakichś instrukcji czy porad :D

Pozdro :D



#6 OFFLINE   c36

c36

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów
    • Time Online: 6d 4g 53m 16s

Napisany 11 kwietnia 2016 - 13:34

Mosquas masz może wiedzę czy silnik 1.4 T-jet jest większy od 1.2 MPI. Przymierzam się do zmiany z 1.2 na 1.4 T-jet.  W tym 1.2 jezdzę ze skrzynia oryginalną z maluszka tylko wymieniłem koło talerzowe z wałkiem od skrzyni bisowskiej. Mam już przygotowana skrzynie z rapida próby były z tym 1.2 MPI ale jest strasznie głośna mimo wymiany łożysk kilku zębatek ale to nic nie pomogło. Szukam do tej skrzyni nowego koła talerzowego z wałkiem atakującym.



#7 OFFLINE   dziadzior92

dziadzior92

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
    • Time Online: 2g 41m 8s

Napisany 12 kwietnia 2016 - 22:45

Jezeli chodzi o pieniądze, mnie swap wyniósł bardzo duzo bo dokładnie póki co to 10 800 zł co jest uwiecznione na wszelkiego rodzaju rachunkach, paragonach itd itp, robocizny nie licze bo robilem wszystko sam ;) także jak chcesz porządnie zrobione to licz sie ze sporymi kosztami :) a auto jest jeszcze nie pomalowane i chce zrobić jakos ciekawie wnętrze i kupić jakies fajne kolo.

Także służę pomocą ;)

 

 

 

 

Skrzynia z Rapida jest głośna i będzie głośna i nic z tym nie zrobisz ;) ewentualnie gęsty olej ale to nieznacznie coś da ;)



#8 OFFLINE   mosquas

mosquas

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • Time Online: 5g 50m 55s

Napisany 12 kwietnia 2016 - 23:31

Mosquas masz może wiedzę czy silnik 1.4 T-jet jest większy od 1.2 MPI. Przymierzam się do zmiany z 1.2 na 1.4 T-jet.  W tym 1.2 jezdzę ze skrzynia oryginalną z maluszka tylko wymieniłem koło talerzowe z wałkiem od skrzyni bisowskiej. Mam już przygotowana skrzynie z rapida próby były z tym 1.2 MPI ale jest strasznie głośna mimo wymiany łożysk kilku zębatek ale to nic nie pomogło. Szukam do tej skrzyni nowego koła talerzowego z wałkiem atakującym.

 

Te silniki są bliźniacze, nie różnią się zbytnio. Wiadomo, trochę szersze, długość na oko ta sama, nie miałem potrzeby mierzyć. Na 100 % inny dolot, obudowa filtra powietrza no i wiadomo kolektor wydechowy, bo na czymś te turbo musi siedzieć ^^

Tego silnika raczej ci skrzynia maluchowska nie wytrzyma, no, a nawet jeśli to 5 brakuje do tego serducha.

 

Teraz ogólnie siedzę i wyliczam szerokości pod swapa poprzecznego (kosztem grodzi i tylniej kanapy), bo wiadomo skrzynia rapida jaka jest taka jest, a z częściami krucho.

Mam pomysł co do całego przodu z cc 900, czyli skrzynia 5 z cinka (jako przełożenie napędu) oraz kielichy, amory, springi ożenić razem z wachaczami malucha, a to rodzi problem za problemem, najłatwiej było by mieć malucha na placu i mierzyć na "żywca" :P , w tej opcji mam jeszcze dużo do kombinacji :P





Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.