Jump to content


Photo

fotele bimarco na oginalne szyny


6 replies to this topic

#1 OFFLINE   PiotrekDST

PiotrekDST

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 posts
    • Time Online: 17g 30m 26s

Posted 11 March 2014 - 17:36

da rade przekręcić fotele bimarco na orginalne szyny maluchowskie ?
  • jibjabst likes this

#2 OFFLINE   Stasiu126p

Stasiu126p

    Master

  • Member
  • 4,364 posts
    • Time Online: 1d 3g 34m 43s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 11 March 2014 - 19:52

tak,tylko trzeba je przerobić,tzn odciąc od fotela typu np karkołamacz,przyspawac płaskownik,nawiercic otwory i mozna montowac ;)
  • jibjabst likes this
Dodany obrazek
Stanislavovic Performance Garage-chcesz przerobić 126p wpadaj! ;)
Urwis Evolution never done :D

#3 OFFLINE   PiotrekDST

PiotrekDST

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 posts
    • Time Online: 17g 30m 26s

Posted 11 March 2014 - 19:54

dzięki za odpowiedz, a takie pytanie zanim kupie ten fotel, jak wytne szyny ze starych foteli i dam ten płaskownik czyli mocowanie to będę musiał jeszcze fotel przerabiać ? czy tam już pod spodem są otwory itp ?
  • jibjabst likes this

#4 OFFLINE   zioleczko450

zioleczko450

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 452 posts
    • Time Online: 2d 17g 39m 18s

Posted 11 March 2014 - 22:47

są otwory, nie mam obecnie zdjęcia jak to wygląda od spodu, ja mam tak przerobione 2 sztuki bimarco C. Jak wyjmiesz fotel z auta, odcinasz szyny, wsuwasz każdą na suwnice w podłodze, z prętów spawasz ich łączenie - na kształt litery Z. (tym sposobem uzyskujesz na stałe odpowiedni rozstaw nowego mocowania. Później przyspawujesz na każdą z szyn profil 20x20, przewiercasz go razem z szyną na wylot w miejscu gwintów w fotelu (prawie idealnie pokrywają się z rozstawem oryginalnych szyn maluchowskich) i przykręcasz cały nowy support na śruby imbusowe od spodu. Śruby imbusowe nie przeszkadzają w prowadzeniu fotela po szynach. Tym sposobem uzyskujesz regulacje fotela i zachowujesz oryginalne suwnice w podłodze. :) Jeśli zechcesz zrobię Ci zdjęcie zamontowanych foteli, postaram się od spodu uchwycić jak zrobione jest mocowanie. Foteli nie będę wyjmował, bo żeby je wyjąć muszę rozkręcić i wyjąć klatkę.. ;)

#5 OFFLINE   PiotrekDST

PiotrekDST

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 posts
    • Time Online: 17g 30m 26s

Posted 11 March 2014 - 22:52

dzięki, już wiem co i jak, ale gdybyś mógł zrobić zdjęcia na ile się da to było by super

#6 OFFLINE   zioleczko450

zioleczko450

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 452 posts
    • Time Online: 2d 17g 39m 18s

Posted 11 March 2014 - 23:39

Teraz mi się przypomniało, że jeden fotel mam zrobiony na 2 profilach jeden na drugim, żeby był nieco wyżej. Mam nadzieje, że pomogłem i samą esencję jesteś w stanie uchwycić. Nie jest to zrobione super profi, w zasadzie było z myślą "do przymiarki" ale już tak zostało, ważne, że pełni swoją funkcję bardzo dobrze :)
PS - przedostatnie zdjęcie - stopka została dospawana po to, żeby fotel nie bujał się na mocowaniu przód tył, tylko przy maksymalnym wysunięciu opierał się na niej. Ja miałem dodatkowe kino, żeby wsadzić fotele z klatką, dlatego same mocowania pozyskane z oryginalnego fotela zostały skrócone i przerobione. Jak ogarniesz, daj znać jak Ci poszło :)
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#7 OFFLINE   PiotrekDST

PiotrekDST

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 posts
    • Time Online: 17g 30m 26s

Posted 13 March 2014 - 13:44

już to ogarnąłem, zaraz bede zamawiał fotel i powinien dojść jutro może w poniedziałek, ale i tak będe miał czas go ogarnąć około środy a co do mocowania to już trochę myslałem i mniej więcej wiem jak to zrobie, już jak to zrobie to dam foty jak to wyszło



Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.