Skocz do zawartości


Zdjęcie

Deksa rozdzielcza ze sklejki, jak zabezpieczyć (zdjęcia)


98 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Mackopff

Mackopff

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów
    • :

Napisany 24 listopada 2013 - 18:56

Witam,
Może będzie ktoś wiedział, jak zabezpieczyć zrobioną przeze mnie konstrukcję ze sklejki?
Jest dość prosta, ale bardzo sztywna i wytrzymała, a do tego nie waży prawie nic.
Przed obiciem jej skórą, chciałbym ją trochę zabezpieczyć i tu pojawia się problem.
Czego użyć do zabezpieczenia sklejki?
Myślałem o macie szklanej, żywicy i szpachli uniwersalnej, ale może istnieje jakiś prostszy sposób by ją usztywnić i zabezpieczyć przed wilgocią, której z resztą mam w maluszku pod dostatkiem :)
Dołączam zdjęcia;

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Dodam jeszcze, że zrobienie deski zajęło mi jakieś 2 tyg z przerwami :)
Ta deska to koszmar matematyka. Model wcześniej wykonany był w 3D
  • jibjabst lubi to

#2 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 24 listopada 2013 - 19:00

porównaj trochę szpachlą i jakimś dobrym drewnochronem pomaluj :) nieźle Ci to wyszło już się nie mogę efektu końcowego doczekać :D
  • jibjabst lubi to

#3 OFFLINE   Mackopff

Mackopff

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów
    • :

Napisany 24 listopada 2013 - 19:06

Wzorowałem się na wnętrzu Forda GT i paru innych :D
Poprzedni projekt zostawiłem do wyschnięcia na słońcu, a potem przyszedł deszcz, więc wiem co wilgoć potrafi zrobić ze sklejką. Nie chcę wydawać nie wiadomo ile pieniędzy, to może być folia, szpachla, impregnat, bejca, cokolwiek, byle by wilgoć nie przedostała się do środka i nie rozkleiła niektórych elementów :)

Zdjęcia będę dodawał na bieżąco :D
  • jibjabst lubi to

#4 OFFLINE   dobry

dobry

    Master

  • Member
  • 1 348 postów
    • Time Online: 48d 18g 37m 44s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 24 listopada 2013 - 19:06

pogratulować samozaparcia :) , najprościej będzie kupić najzwyklejszy lakier nitrocelulozowy do zabezpieczania drewna ( Capon) położyć na to 2 trzy warstwy a później narożniki kąty możesz spokojnie wypełniać żywicą z włóknem szklanym bez obawy o wchłanianie żywicy w sklejkę

tylko nie zastosuj czegoś na bazie olei bo nie okleisz tego później
  • jibjabst lubi to

COKOLWIEK ROBISZ RÓB TO DOBRZE ALBO DAJ SOBIE SPOKÓJ....

BLACHA LAKIER TAPICERKA http://www.terytoriu...ier-t13294.html

 

Dobry Garage Klinika 126p http://www.terytoriu...p-dobry-garage/

 

ELX 1999/2013 BY DOBRY http://www.terytoriu...bry-t12009.html
Dobry Fiat 126p ST `83 600 http://www.terytorium126p.pl/forum/dobry-fiat-126p-st-83-600-t13452.html
Biały FL kiedyś Człapka http://www.terytoriu...-fl-93-człapka/

 

 


#5 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 24 listopada 2013 - 19:12

albo tak ja mówisz z tą folią płynną tylko nie wiem jak to się drewna trzyma, popatrz sobie jak ludzie tuby do CA robią dają normalnie szpachlę podkład i lakier i niby wszystko ok jest :)
  • jibjabst lubi to

#6 OFFLINE   Mackopff

Mackopff

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów
    • :

Napisany 24 listopada 2013 - 19:17

O wielkie dzięki Wam obydwu :D
Na wszelkie wypadek usztywnię jeszcze parę miejsc i zrobię tak jak mówisz.
Najgorsze to będzie szycie i obijanie, ale myślę, że jeszcze tydzień i skończone :D
Potem zabieram się za wewnętrzną konstrukcję drzwi (gniazda na głośniki, kieszenie, uchwyty)

#7 OFFLINE   Sierściu

Sierściu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 267 postów
    • Time Online: 4d 13m 47s

Napisany 24 listopada 2013 - 19:20

No no muszę powiedzieć, że kozacko ci to wyszło :D
  • jibjabst lubi to

#8 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 24 listopada 2013 - 19:24

wogóle to możesz sobie jeszcze jakoś fajnie zabudować głośniki wysokotonowe jak już CA planujesz robić :P

#9 OFFLINE   Sierściu

Sierściu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 267 postów
    • Time Online: 4d 13m 47s

Napisany 24 listopada 2013 - 19:26

wogóle to możesz sobie jeszcze jakoś fajnie zabudować głośniki wysokotonowe jak już CA planujesz robić :P


No teraz to na pewno znajdzie fajne miejsce na nie :)

#10 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 24 listopada 2013 - 19:29

o tym właśnie mówię :P będzie to jeszcze lepiej wyglądało a 2 głośniczki wysokotonowe wiele do wagi deski nie wniosą :D

#11 OFFLINE   Mackopff

Mackopff

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów
    • :

Napisany 24 listopada 2013 - 19:29

Mam 4x 17cm głośniki dwudrożne od Sony, gdzieś tam je widać na zdjęciu. Powinno wystarczyć xD
Jedna para będzie zamontowana w drzwiach, a druga gdzieś pod deską rozdzielczą. Będą skierowane wtedy w dół

#12 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 24 listopada 2013 - 19:32

Ja mam 2 magnaty po 110wat z tyłu i sub i muszę przyznać że bez wzmacniacza zacnie to gra :D tylko się zastanawiam jak te magnaty z tyłu osadzić. W planach są 2 małe skrzyneczki po bokach w oryginalnej wykładzinie z maluszka :D

#13 OFFLINE   Sierściu

Sierściu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 267 postów
    • Time Online: 4d 13m 47s

Napisany 24 listopada 2013 - 19:34

Mam 4x 17cm głośniki dwudrożne od Sony, gdzieś tam je widać na zdjęciu. Powinno wystarczyć xD
Jedna para będzie zamontowana w drzwiach, a druga gdzieś pod deską rozdzielczą. Będą skierowane wtedy w dół


obawiam się, że jak skierujesz dwudrożne głośniki w dół to nie osiągniesz odpowiedniego efektu lepiej już byłoby jak wcześniej fiatamoc napisał wysokotonówki + dwudrożne w drzwi (bo takie posiadasz) do tego jakiś skromny sub z tyłu i będzie bajka, pamiętaj też o wygłuszeniu drzwi...

#14 OFFLINE   Mackopff

Mackopff

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów
    • :

Napisany 24 listopada 2013 - 19:46

Tak, wszystko będzie wytłumione na tip top, myślałem, żeby osadzić je na pochyłej ścianie bagażnika i obudować je po drugiej stronie sklejką (pod klapą) :) Jest też druga opcja, zbudować osadzenia na głośniki wraz z podłokietnikiem bo obu stronach kanapy z tyłu :D Albo półka z tyłu, ale z tym będzie więcej roboty i coś takiego ma każdy, a ja chcę zrobić to oryginalnie :D


fiatamoc <-- Projekt to podstawa, ja niektóre elementy wycinałem najpierw w kartonie, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało :) Z tyłu na półce jest sporo wibracji i trzeba zrobić wielką skrzynię i dobrze ją wygłuszyć :) Boczne ścianki to bardzo dobre wyjście :D Do zrobienia osadzeń na głośniki możesz wykorzystać specjalne płyty, które prawdopodobnie masz z tyłu w swoich meblach :D Ja tak zrobiłem, nacinając je do połowy grubości, tak jak na zdjęciach :)

#15 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 24 listopada 2013 - 19:52

jakie tam wibracje :D wielka skrzynia nie wchodzi w grę bo to nie ma wiejsko wyglądać tylko ma być oryginalne :D btw nie modzę nic z boczkami itd ponieważ samochód chcę zachować w oryginale :mrgreen: jak mi się będzie nudziło to może Ci narysuję zaraz jak chcę to zrobić :P

#16 OFFLINE   Sierściu

Sierściu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 267 postów
    • Time Online: 4d 13m 47s

Napisany 24 listopada 2013 - 19:54

Ja widziałem w maluszku jak ktoś miał zabudowane boczki tylnej kanapy z maty i żywicy epoksydowej na front była dana sklejka i skrzynka gotowa :)

#17 OFFLINE   Mackopff

Mackopff

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów
    • :

Napisany 24 listopada 2013 - 20:00

Mój projekt :D

Please Login or Register to see this Hidden Content


Dobrze by było gdyby te boki też miały oryginalny kształt :D Ja widziałem takie zdjęcie na googlach, jak ktoś sobie wmontował tam głośniczki :)

Teraz będzie zima, będzie dużo czasu do rysowania projektów xD ja biorę się powoli za te drzwi.

Please Login or Register to see this Hidden Content

plan jest taki żeby skrzynki były idealne na długość między szybą a oparciem siedzenia, żeby nie latały jak głupie. Obszycie wykładziną 126p lub ewentualnie w kolorek nadwozia tzw. piasek pustyni :mrgreen:

To jest dobre, ale ja muszę mieć coś wydziwianego xD Takie pudła będą o wiele większe, chyba że zrobisz zaokrąglenie u góry :) będzie wyglądało oldschoolowo jak światła od syreny :D

#18 OFFLINE   fiat126pknightrider

fiat126pknightrider

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 539 postów
    • Time Online: 2g 32m 2s

Napisany 24 listopada 2013 - 20:00

Projekt całkiem fajny, aczkolwiek czy przy wsiadaniu lub operowniu pedałami te sklejki wystające nie przeszkadzają?

#19 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 24 listopada 2013 - 20:04

Please Login or Register to see this Hidden Content

plan jest taki żeby skrzynki były idealne na długość między szybą a oparciem siedzenia, żeby nie latały jak głupie. Obszycie wykładziną 126p lub ewentualnie w kolorek nadwozia tzw. piasek pustyni :mrgreen:

#20 OFFLINE   Mackopff

Mackopff

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów
    • :

Napisany 24 listopada 2013 - 20:07

Projekt całkiem fajny, aczkolwiek czy przy wsiadaniu lub operowniu pedałami te sklejki wystające nie przeszkadzają?


Sklejka będzie odpowiednio wcięta :) Widać tam takie niebieskie linie jak będą biegły ścianki. Sprawdzałem już na prototypie :D nic nie obciera i nie przeszkadza :)



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.