Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki akumulator


54 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 28 października 2013 - 18:26

to że ktoś sobie handluje rupieciami do samochodów to jeszcze nie znaczy że ma o tym pojęcie

jak będziesz sobie odpalał i gasił to nie ma znaczenia czy masz duży czy mały akumulator każdy prędzej czy później padnie, większy akumulator po prostu dłużej wytrzyma

sprawny alternator jest w stanie uzupełnić ubytek prądu powstały przy rozruchu w ciągu góra 15 minut

podaj mi jakiś sensowny poparty faktami, a nie czyimiś opowieściami argument albo zamilcz chłopku bo cie każę wychłostać :devil:

#22 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 28 października 2013 - 18:31

napisałeś że twój maluch na wolnych obrotach daje 14V to się zastanów czym ładuje akumulator napięciem czy natężeniem, btw alternator malucha ma chyba 30-35A :faja:

#23 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 28 października 2013 - 18:35

arek ma rację, a ja do tego powiem jedno, akumulator jest swoistego rodzaju odbiornikiem prądu zapobiegającym spaleniu alternatora. Jeśli alternator jest sprawny nie ma czegoś takiego jak niedoładowanie. Coś nie pobierze więcej prądu niż ma to ustalone.

nie wiem czy wiecie ale akumulator dobiera się również ze względu na potrzebny prąd rozruchu (skoda octavia 1.6 benzyna w standardzie miała wkładany akumulator 45Ah)

Nie wiem czy wiesz sam o czym mówisz, piszesz o doborze ze względu na prąd rozruchu, a następnie drążysz o pojemności akumulatora.

#24 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 28 października 2013 - 18:40

"arek ma rację" tak ma rację 14V naładuje każdy akumulator, niech sobie 230 zrobi
w samochodzie
to i taki 100000000000000000000000000000Ah doładuje :devil:

#25 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 28 października 2013 - 18:48

Facet napięcie to drugorzędna sprawa, bo podstawą jest prąd ładowania. Nie wiem co jest dziwnego w 14v ?

#26 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 28 października 2013 - 18:50

w dupie byłeś gówno widziałeś

alternator daje taki prąd na jaki jest w danej chwili zapotrzebowanie a gdy pobór przekroczy jego wydajność, a gdy zapotrzebowanie przekracza możliwości alternatora to zaczyna sie rozładowywanie akumulatora

napięcie wyższe niż 14,4V powoduje intensywne gazowanie elektrolitu i może doprowadzić do wybuchu akumulatora, po to jest regulator napięcia aby utrzymać te 14v w całym zakresie obrotów

nie znasz podstaw mechaniki ani elektryki, a dyskutujesz :crazy:

#27 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 28 października 2013 - 19:00

sam napisałeś że masz na niskich obrotach 14V, tylko napięciem akumulatora nie naładujesz, maluch ma alternator 30-35A i to czy wyrobi zależy od poboru (wyposażenia i innych bajerów ) "masz pompkę o pojemności 1l i pojemniki 2,4l który szybciej napełnisz?" jak wcześniej wspomniałem wszystko zależy od tego w jakich warunkach będzie używany akumulator (długość trasy, częstość rozruchów silnika itp.) :crazy:

#28 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 28 października 2013 - 19:05

to jest wszystko jeden chuj bo prąd potrzebny do rozruchu się nie zmienia, zmienia się tylko pojemność akumulatora

już to pisałem, jak założysz większy akumulator to auto nie zacznie nagle pobierać więcej prądu
sprawny alternator sobie z tym poradzi

alternator w przeciwieństwie do prądnicy ma już przy niskich obrotach duży prąd ładowania

#29 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 28 października 2013 - 19:07

Podczas rozruchu masz chwilowy wysoki pobór prądu, który uzupełniany jest w krótkim czasie podczas jazdy. Jak sam już stwierdziłeś, że alternator ma taką wydajność prądową, to teraz se oblicz ile prądu pobiera maluch podczas jazdy.

#30 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 28 października 2013 - 19:17

to tera "se" poczytaj jakie alternatory są w samochodach do których wkłada się akumulatory 60Ah > bo na pewno nie 30-35A jeżeli wgl wiesz co to natężenie prądu bo z tego co piszesz opierasz się na voltach jak na razie :crazy: "to jest wszystko jeden chuj bo prąd potrzebny do rozruchu się nie zmienia, zmienia się tylko pojemność akumulatora " co za tym idzie zmienia się czas potrzebny na naładowanie akumulatora :ass:

#31 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 28 października 2013 - 19:22

Jak na razie to sam widzę, że to ty piszesz o voltach, bo ja nie wspomniałem w powyższym poście ani słowa o napięciu, także policz se ile pobiera prądu i jaki ma zapas alternator.

#32 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 28 października 2013 - 19:25

czas potrzebny na doładowanie akumulatora się nie zmienia bo ubytek prądu jest ten sam, co innego jakbyś chciał naładować akumulator który jest rozładowany do zera

w drugim samochodzie mam alternator 60A a akumulator 100Ah i jakoś to funkcjonuje bez większych problemów

#33 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 28 października 2013 - 19:27

to wywal zapas rozspawaj półkę wstaw akumulator 100Ah i ciesz się z jazdy swoim maluszkiem :jupi:

#34 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 28 października 2013 - 19:33

a kto ci zaraz każe ciąć półkę akumulatora, to 100Ah to tylko przykład

do bobka bez cięcia i przerabiania powinien się zmieścić 50-55Ah

#35 Gość_Wicher126_*

Gość_Wicher126_*
  • Guests

Napisany 28 października 2013 - 19:37

Ja mam 50 Ah i się zmieścił i jest ok

#36 OFFLINE   marekti

marekti

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 147 postów
    • Time Online: 1d 7g 3m 18s

Napisany 28 października 2013 - 19:40

fiatamoc daj se na luz :roll: Jaki sens jest kłucic sie na forum :?: Jakbyś nie zauważył, jesteś w zdecydowanej mniejszości, a chłopaki(arek, morrek i Wicher126) wydaje mi się mają nieco doświadczenia w tej dziedzinie. Więc przestań już spamować :crazy:
Fiat 126p - "Bo to historia, Bo to marzenia"
wrzesień 1994  modernizacja nadwozia, wychodzi wersja el, Wtedy też się urodziłem.
Dodany obrazek
Email podany w moim opisie jest nieaktualny.
Mój aktualny email to: [email protected]

#37 OFFLINE   fiatamoc

fiatamoc

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 270 postów
    • Time Online: 1d 6g 38m 3s

Napisany 28 października 2013 - 19:48

to ich posłuchaj i wstaw 100Ah czy tam 60 bo o takim była początkowo mowa, nie spamuje tylko staram się burakom którzy obrażają innych na forum udowodnić że nie mają racji a to że są kolegami chuj mnie interesuje :)

#38 OFFLINE   Tomek84

Tomek84

    Master

  • Member
  • 994 postów
    • Time Online: 8d 16g 47m 55s

Napisany 28 października 2013 - 19:57

Kur.. ile macie lat żeby tak się zachowywać
fiatamoc nikt Tobie tu nie ubliża więc ugryź się w klawiaturę



morrek dawaj :mrgreen:
Dodany obrazek

#39 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 28 października 2013 - 19:58

ty mi tu nie pierdol bo robię w zawodzie, trudnię się na co dzień elektromechaniką

twoja wiedza ogranicza sie do tego co ci facet w sklepie nagadał, jak nie masz o czymś pojęcia to nie pisz
nie masz ani wiedzy teoretycznej ani praktycznej, a się wypowiadasz i wprowadzasz w błąd

#40 Gość_Wicher126_*

Gość_Wicher126_*
  • Guests

Napisany 28 października 2013 - 19:58

fiatamoc nikt Cię nie obraża to i ty innych nie obrażaj swoimi wypowiedziami.Jak będziesz kiedyś chciał pomocy to nikt tobie nie pomoże ponieważ to forum tworza sympatycy fiata 126p.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.