Jump to content


Photo

Woofer pod siedzenie?


38 replies to this topic

#21 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2,323 posts
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Posted 13 July 2012 - 07:36

dieludolfs, sam glosnik to jedno. Jego trzeba tez czyms napedzic. Czyli wypdaloby dokupic wzmacniacz. :roll:

Wrzuc dwa troszke lepsze glosniki w polke na tylna szybe, podlacz pod radio i Ci wystarczy ;) Pod warunkiem, ze radio nie jest przedpotopowe :mrgreen:

Silnik w maluchu ciezko jest przekrzyczec muzyka i nie wydawac wiecej jak 200zl :P
Dodany obrazek

#22 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 posts
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Posted 13 July 2012 - 13:03

Harnas i tu się Harnaś mylisz. Bardzo dużo zależy z czego jest wykonana półka i jakie głośniki są zamontowane. Na głośnikach nie warto oszczędzać. Osobiście polecam Helixy. Bardzo dobre głośniki. Za skromne 2szt 13cm trzeba dać około 130zł ale czysto grają i bas jest ok. Sam mam takie i chwale je sobie. Zależy też czy ktoś chce zeby muzykę było ładnie słychać i głośno w maluchu czy też poza nim żeby jakieś małolaty latały mokre w kroku i krzyczały "bądź naszym alfim!".

Niektórzy robią wioskę nad wioskami montując głosniki z wieży, kina domowego, ze starego tv itd... Wolałbym zainwestować albo sam zrobić dobry tłumik i muza nie byłaby już potrzebna...

Jest gdzieś mój temat jakie mam głośniki w półce pod tylną szybą i jak to wygląda. Radio też mam wyższej klasy kaseciaka więc dobrze łupie i ma 2x wyjście na wzmachol. Chcesz uzyskać dobry efekt to nie oszczędzaj!!! Powodzenia "make your choice"
mam wyje-bane w spalanie!

Fiat 126 ELX '98... bo musi być ELEGANT'cko ;)

http://www.terytoriu...-cko-t8343.html

#23 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2,323 posts
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Posted 13 July 2012 - 13:56

Harnas i tu się Harnaś mylisz.


Tylko, ze on ma teraz glosniczki 15W w jakichs kolumnach. Kazde inne beda lepiej graly ;) A ja piszac swoja odpowiedz sugerowalem sie tym, ze chce wydac jak najmniej. Glosniki musza byc czyms napedzane, to jakie ma radio i jaka ma ono moc na koncowkach ma spore znaczenie :roll:
Potem mozna wybierac glosniki. Polka pod szybe to wydatek gdzies z 60-70 zl;) Doliczajac Twoje Helixy (mam sub helixa i tez jestem zadowolony :devil: ) za 130zl juz masz razem 200 :P
Dodany obrazek

#24 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 posts
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Posted 13 July 2012 - 14:01

ja półkę pod szybę zrobiłem sam z mamą i jestem zadowolony :D w te półkę chce teraz włożyć 16cm głośniki a te 13cm przenieść na przód
mam wyje-bane w spalanie!

Fiat 126 ELX '98... bo musi być ELEGANT'cko ;)

http://www.terytoriu...-cko-t8343.html

#25 OFFLINE   dieludolfs

dieludolfs

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 37 posts
    • Time Online: 54m 4s

Posted 13 July 2012 - 19:08

dieludolfs, sam glosnik to jedno. Jego trzeba tez czyms napedzic. Czyli wypdaloby dokupic wzmacniacz. Rolling Eyes

Wiem, jakiś wzmacniacz może i nawet bym sam sobie zbudował no i do tego filtr dolnoprzepustowy.

Półki na tylną szybę nie chcę montować, bo to ST i mi jakoś nie smakuje, poza tym mam już trochę inaczej tam miejsce zagospodarowane ;)
Subek ma być przede wszystkim niewidoczny i nie wymagam od niego super basu, potrzeba mi chociaż trochę niskiego tonu, bo czuje się tak jak bym założył sobie same tweetery :lol:
Dodany obrazek

Das Auto ist nicht schlecht...

#26 OFFLINE   barteko007

barteko007

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 posts
    • Time Online: 11g 23m 4s

Posted 17 July 2012 - 20:40

Właśnie dzisiaj zacząłem ogarniać temat "basu" w kaszlu i ponieważ nie jestem zwolennikiem skrzynek na tylnej półce, zastanawiam się nad wstawieniem głośnika 20cm w tylny boczek. czy ktoś z Was już coś takiego modził? :?:

#27 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2,323 posts
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Posted 18 July 2012 - 06:41

Bedzie malo miejsca, bo masz to sciagadlo do pasow pod boczkiem zamontowane. Glosnik basowy potrzebuje jakis litraz miec.
Dodany obrazek

#28 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1,732 posts
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 18 July 2012 - 19:33

Założysz w boczek to będzie buczeć, bo to plastik przecież...

#29 OFFLINE   barteko007

barteko007

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 posts
    • Time Online: 11g 23m 4s

Posted 18 July 2012 - 21:51

myślałem bardziej o "skonstruowaniu" czegoś z mdf, a pas puścić w szczelinie która jednocześnie będzie bass reflexem :D ewentualnie plastikowy boczek wzmocnić żywicą i włóknem szklanym, a głośnik zamontować na dystansach :) :?:

#30 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2,323 posts
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Posted 19 July 2012 - 08:43

W ten sposob moze ogarniac. Chyba 8' sie tam zmiesci.
Dodany obrazek

#31 OFFLINE   free10

free10

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 61 posts
    • :

Posted 31 August 2012 - 16:07

Dodany obrazek
Dodany obrazek

I gra całkiem całkiem-bez robienia dziur.

#32 OFFLINE   barteko007

barteko007

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 posts
    • Time Online: 11g 23m 4s

Posted 31 August 2012 - 18:08

pewnie tak, ale Ja wole coś bardziej "dyskretnego" :D Mój malec stoi pod blokiem i nie mam możliwości ukrycia takiego nagłośnienia, a siedzenie w oknie przez 24h/dobę nie wchodzi w grę :lol: :lol: Ale dyskoteka pewnie jest :jupi:

#33 OFFLINE   free10

free10

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 61 posts
    • :

Posted 31 August 2012 - 18:29

ja mam akurat przyciemnione tylne szyby,więc nie widać.

#34 OFFLINE   piotrek1993

piotrek1993

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 41 posts
    • Time Online: 23m 19s

Posted 18 September 2012 - 21:45

Niedawno stałem sie posiadaczem maluch el. i tu pytanie: na tyle jest ta półka na której można postawić pieska.. można w nią wsadzic głośniki? Wiem że trzeba będzie ciąć pewnie . Wiem też że nie będzie grało chyba w silniku bo jest jakby niżej blacha dzieląca silnik od tej półki . co wy na to panowie?

#35 OFFLINE   Magic

Magic

    Master

  • Member
  • 1,474 posts
    • Time Online: 1d 6g 12m 32s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 19 September 2012 - 09:01

Ja mam wstawione głośniki 6x9 a półce tyle że rurę od chłodzenia mam podpiętą pod lewą kratkę a zaś sama pólka jest zaślepiona po bokach jak i zaślepiony otwór po wężu. Musisz wyciągnąć szybę, ściągnąć wykładzinę, wygłoszenie i wyciąć otwory na głośniki. Głośnik nie może być głęboki ponieważ nie zmieści się między półkami. Dodam że głośność silnika jest dużo bardziej odczuwalna po wycięciu otworów. + tego jest taki że nie mamy zastawionej tylnej szyby zaś - jest to że niestety robi się głośniej w aucie

#36 OFFLINE   piotrek1993

piotrek1993

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 41 posts
    • Time Online: 23m 19s

Posted 19 September 2012 - 16:32

Magic możesz podsumowac jednogłośnie czy warto czy nie? Głębokość głośnika można zniwelować jakimś dystansem :) Wyciągając wygłuszenie możemy też dac pomiędzy głośnikami jakąs dobra mate wygłuszającą np z maski samochodowej czy drzwi - nie jest chyba zbyt gruba

#37 OFFLINE   Magic

Magic

    Master

  • Member
  • 1,474 posts
    • Time Online: 1d 6g 12m 32s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 19 September 2012 - 21:41

Dla mnie było warto ponieważ nie chciałem mieć całej szyby zajętej półką. Wygłuszenie zostawiasz seryjne jedynie wycinasz taki otwór aby pasował na głośnik. Tzn w półce, wygłuszeniu i w wykładzinie wycinasz otwór pod głośnik. Następnie 4 blachowkręty i przykręcasz go do półki i głośnik jednocześnie ładnie dolega do wykładziny :)

#38 OFFLINE   piotrek1993

piotrek1993

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 41 posts
    • Time Online: 23m 19s

Posted 20 September 2012 - 09:19

Magic jeszcze takie pytanko: Jak z jakością tego dźwieku?

#39 OFFLINE   Magic

Magic

    Master

  • Member
  • 1,474 posts
    • Time Online: 1d 6g 12m 32s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 20 September 2012 - 16:48

Nie ma co się spodziewać nie wiadomo czego. Dla normalnego słuchania starczy.



Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.