Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ładowanie


96 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Radnaro

Radnaro

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 85 postów
    • Time Online: 5g 6m 4s

Napisany 04 grudnia 2011 - 19:13

Mam radio, a napiecie mierzylem i na aku i na altku i jest takie samo. czyli raczej niejest to problem typu ze do aku niedochodzi tyle ile powinno. Co do audio jeszcze to mam jeden glosnik z przodu i dwa z tyłu. z przodu bodajrze 70w (ale dziwna firma wiec niesadze ze tyle ma) a z tylu mam glosniki z jakiegos PRLowego ogromnego "boomboxa" xD...niby pisze ze maja 3.2W ale graja ładnie wiec zostawilem.

#42 OFFLINE   Low&Adrian&Slow

Low&Adrian&Slow

    Jade wolno bo mi wolno.

  • Member
  • 1 820 postów
    • Time Online: 13g 6m 5s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 04 grudnia 2011 - 19:48

Dziś mierzyłem napięcie w malynie i wyszło "14.41" na aku. Dobry wynik ?

Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków... pojeździć się da, ale jednak czegoś brakuje..
uz24f2cs.jpg


#43 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 04 grudnia 2011 - 19:55

Chcesz być pewny, podłącz amperomierz i sprawdź pobór prądu na uzbrojonym alarmie/centralce i radiu w stanie "czuwania".

#44 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 04 grudnia 2011 - 20:09

Dziś mierzyłem napięcie w malynie i wyszło "14.41" na aku. Dobry wynik ?


Wzorowy.

Mam radio, a napiecie mierzylem i na aku i na altku i jest takie samo. czyli raczej niejest to problem typu ze do aku niedochodzi tyle ile powinno. Co do audio jeszcze to mam jeden glosnik z przodu i dwa z tyłu. z przodu bodajrze 70w (ale dziwna firma wiec niesadze ze tyle ma) a z tylu mam glosniki z jakiegos PRLowego ogromnego "boomboxa" xD...niby pisze ze maja 3.2W ale graja ładnie wiec zostawilem.


Co to za radio? Jakieś nowsze w miarę? Może masz je źle podłączone, tzn. czerwony przewód (lub żółty w zależności od producenta radia), czyli główne zasilanie powinno być podłączone do plusa po stacyjce, a podtrzymanie pamięci do plusa na stałe. Ja kiedyś miałem oba podłączone na stałe i się okazało, że radio nawet po wyciągnięciu panelu żarło sobie ponad 100mA prądu. Do tego trzeba było dołożyć 200mA ciągnięte przez uszkodzony immobiliser i robiło się z tego ponad 0,3A, co przy dłuższym niejeżdżeniu doiło aku na tyle, żeby nie szło już zapalić. Podobną sprawę miałem też z gównianym "wzmacniaczem" VK. Był podłączony tak jak to się robi, czyli główne zasilanie na stałe do plusa, a sterowanie plusem z niebieskiego przewodu radia. Ale jak zobaczyłem, że "wzmacniacz" po odłączeniu sterowania a zostawienia tylko zasilania głównego dalej ochoczo ciągnie sobie ponad 150mA, to się wkurzyłem i zrobiłem całe zasilanie na przekaźniku i przycisku.
Dodany obrazek

#45 OFFLINE   Radnaro

Radnaro

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 85 postów
    • Time Online: 5g 6m 4s

Napisany 04 grudnia 2011 - 21:08

radio mam firmy Dalco. kupilem rok temu. a co do podłaczenia to niewiem jak jest bo jak kupilem malca to juz była kostka iso i kable na tył pociagniete. Ale jest podlaczone raczej bezposrednio bo niemusze miec kluczyka w stacyjce ani nic zeby se grało. Immobilizer tez mam...bo jest on razem w zestawie...Cały system Anakonda sklada sie z imo, centralki i alarmu.

#46 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 04 grudnia 2011 - 21:42

Czyli radio na pewno żre sobie prąd cały czas. Tak jak wspomniał morrek, miernik uniwersalny w dłoń, ściągnąć plusową klemę aku i między nią a aku wpiąć amperomierz.
Dodany obrazek

#47 OFFLINE   Radnaro

Radnaro

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 85 postów
    • Time Online: 5g 6m 4s

Napisany 07 grudnia 2011 - 17:00

bylem oblukac wszystko i tak. amperomierz cos nieogarnial niewiem czemu ale raczej cos jest z tym alternatorem bo jak srpawdzalem napiecia to tak...na jalowym ma 13,5....jak dam gazu to am 14.2...ale w momencie jak wlacze swiatla...to an jalowym jest 12,5....a jak dma gaz to 13, z groszem....jak wlacyzlem wycieraczki to jzu na jalowym na 12V bylo....a radia niewlanczalem..wiec cos z tym alternatorem chyba jest...wyciaglem go dzisiaj zeby dac do regeneracji..znaczy no wyciaglem..lezy rozgrzebany maluch bo niesadzilem ze musze zdejmowac rure z tylu i tam odkrecac wiatrak zeby altek wyjac..wiec mi to zleci xD

#48 OFFLINE   piotrekwielki

piotrekwielki

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 406 postów
    • Time Online: 7g 43m 22s

Napisany 07 grudnia 2011 - 17:03

takie wyniki wcale nie są najgorsze :) ja bym go zostawił w spokoju...trochę sie pospieszyłeś
MAŁY, ALE WARIAT

#49 OFFLINE   Quoter

Quoter

    Root

  • Member
  • 713 postów
    • Time Online: 1d 22g 50m 44s

Napisany 07 grudnia 2011 - 17:39

no ok, więc ja się wypowiem...
co muszę zrobię w pierwszej kolejności jeśli ładowanie mam max 11,6 przy aku ?
poczyściłem masy, klemy i jeszcze został "+" przy rozruszniku tylko...
co dalej... ?
podpis.png

 

 

#50 OFFLINE   piotrekwielki

piotrekwielki

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 406 postów
    • Time Online: 7g 43m 22s

Napisany 07 grudnia 2011 - 18:39

11,6 to brak ładowania..jeżeli przewody całe...to altek do roboty, podmień regulator napięcia, sprawdz szczotki.
MAŁY, ALE WARIAT

#51 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 07 grudnia 2011 - 19:31

co muszę zrobię w pierwszej kolejności jeśli ładowanie mam max 11,6 przy aku ?


Musisz zmierzyć napięcie ładowania na alternatorze, a dopiero potem podać wyniki obu pomiarów na forum i pytać co dalej.

Czyszczenie to nie wszystko, trzeba też wziąć w łapy miernik i posprawdzać, czy przewody nie są pourywane.

Kontrolka ładowania na wył. silniku się pali? Gaśnie jak silnik zapali?

amperomierz cos nieogarnial niewiem czemu


Zadam Ci pytanie, nie wstydź się odpowiedzi, bo dużo ludzi myśli "co to za problem posługiwać się miernikiem", a nie mają pojęcia jak działa. No więc wiesz jak działa amperomierz, jak wpiąć go w instalację i do czego w ogóle służy?
Dodany obrazek

#52 OFFLINE   Radnaro

Radnaro

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 85 postów
    • Time Online: 5g 6m 4s

Napisany 07 grudnia 2011 - 22:33

niewiem czy takie dobre te wyniki..bo to by wychodzilo na to ze jak mam wlaczone swiatla plus radio...i jeszcze wlacze wycieraczki to ladowanie mam wrecz zadne jak stoje a jak jezdze to niecaly jeden volt. troche lipa. Pozatym altek i tak rozgrzebany to juz kit xD
Pozatym popytalem tez paru osob nauczyciela od elektroniki tez w sql i mowił ze Pradnica to se moze tak działac ale skoro to alternator to niewazne w czym by to niebylo to jak juz ruszy to musi dawac 14V niewazne czy stoi, jedzie czy ma swiatla czy nie...to wokol tych 14V musi miec. Zobaczymy. wypowiem sie jak juz zrobie co chce :P

A odpowiadajac na pytanie, to jak dla mnie amperomierz słuzy do pomiaru pradu w obwodzie. podlanczalem go tak jak mowiono ale niepryczył, ale pamietam tez ze jak kiedys mi sprawdzano pobor to jak sie wlaczalo amperomierz zdejmujac kleme to Alarm dostawał bzika i darł pape niechcac sie wyłaczyc.
Jesli anwet mi ssie to radio przez to ze bezposrednio wlaczone i ten alarm to i tak jakbym mial to 14V ladowania to by to nierpzeszkadzało. Zobaczymy co sie bedzie dzialo jak zaloze odnowiony Altek :)

#53 OFFLINE   BOLEKlodz

BOLEKlodz

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 395 postów
    • :

Napisany 08 grudnia 2011 - 19:11

Pozatym popytalem tez paru osob nauczyciela od elektroniki tez w sql i mowił ze Pradnica to se moze tak działac ale skoro to alternator to niewazne w czym by to niebylo to jak juz ruszy to musi dawac 14V niewazne czy stoi, jedzie czy ma swiatla czy nie...to wokol tych 14V musi miec. Zobaczymy. wypowiem sie jak juz zrobie co chce

Napięcie niestety spada. Im więcej rzeczy jest podłączonych, tym bardziej. Prąd(A) jest taki sam w całym obwodzie, dlatego mierzymy go w dowolnym miejscu obwodu. Napięcie mierzymy zazwyczaj na konkretnym elemencie, więc jak masz problemy z radiem, to je zdejmij i sprawdź miernikiem jego napięcie i prąd.
Daj mi malucha, Nim zwiedzę okolicę.
Będzie wstyd jak wyprzedzę Kubicę
Przez momo kierownicę cały świat jak na dłoni
Chociaż lepiej Brat nie mówić ile ten Fiat ma koni.
- O.S.T.R.
Niedrogi warsztat Łodź - pisac pw :)

#54 OFFLINE   Radnaro

Radnaro

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 85 postów
    • Time Online: 5g 6m 4s

Napisany 09 grudnia 2011 - 19:36

altek mi oddali. powiedzieli ze dobry i to nie on zawodzi. do kitu. czyli przyczyna lezy dzies indziej

#55 OFFLINE   piotrekwielki

piotrekwielki

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 406 postów
    • Time Online: 7g 43m 22s

Napisany 09 grudnia 2011 - 20:32

mówiłem ;)
MAŁY, ALE WARIAT

#56 OFFLINE   Radnaro

Radnaro

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 85 postów
    • Time Online: 5g 6m 4s

Napisany 09 grudnia 2011 - 21:57

a no mowiles..ale altek i tak juz wtedy trzymal sie na 1 nakretce to wiesz. Juz niewiem co....Dla mnie to niejest normalne jak mam na jalowym (wł swiatla) 12V a na obrotach wysokich 13 z groszem...co prawda mam 14V tez ale to na takich obrotach ze nigdy do takich niedochodzi podczas jazdy..niewiem moze swiatla cos dupy daja bo jak sie je właczy to spadek jest 0,5V wiec chyba sporo.... albo radio zre bo bezposrednio podlaczone... czy moze alarm jest dupnie zalozony...chyba ze gdzies mam spadek....niewiem kurde ; /

#57 OFFLINE   piotrekwielki

piotrekwielki

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 406 postów
    • Time Online: 7g 43m 22s

Napisany 10 grudnia 2011 - 06:08

radio i alarm, na bank...odłącz na jakiś czas i sam się przekonasz :) altek w maluchu nie należy do najmocniejszych, i jeżeli na światłach włączonych nie spada napięcie poniżej 12 to jest ok.
MAŁY, ALE WARIAT

#58 OFFLINE   Radnaro

Radnaro

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 85 postów
    • Time Online: 5g 6m 4s

Napisany 10 grudnia 2011 - 17:56

wlaśnie tez tak zrobie. zostawie klemę i będę se radio odłączał.. zobaczymy co z tego wyjdzie

#59 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 10 grudnia 2011 - 19:24

Prąd(A) jest taki sam w całym obwodzie, dlatego mierzymy go w dowolnym miejscu obwodu. Napięcie mierzymy zazwyczaj na konkretnym elemencie, więc jak masz problemy z radiem, to je zdejmij i sprawdź miernikiem jego napięcie i prąd.



Chyba odwrotnie? To napięcie w całej instalacji jest takie samo (teoretycznie, praktycznie gdy styki są zaśniedziałe, kiepska masa itp. to występują spadki), a konkretne urządzenia w zależności od tego jaką mają moc, pobierają ilość prądu do niej adekwatną.


altek mi oddali. powiedzieli ze dobry i to nie on zawodzi. do kitu. czyli przyczyna lezy dzies indziej


Czytałem tak pobieżnie poprzednie wypowiedzi i się nie doczytałem. Próbowałeś podmieniać regulator napięcia? Bo skoro masz takie same napięcia na aku i na alternatorze, to wina musi leżeć w alternatorze lub jego osprzęcie. Nie wiem w jaki sposób sprawdzali Ci alternator w tym warsztacie, ale pewnie skończyło się to na samym pomiarze uzwojeń.

A wracając jeszcze do "niebanglającego amperomierza" - idź do jakiejś Castoramy, OBI, Lerłuaaaa czy innego tesco. Najtańszy uniwersalny miernik, który w zupełności wystarcza do wykonania takiego pomiaru kosztuje w tych sklepach aż 12zł, czyli tyle co paczka Marlboro (ja kupowałem kiedyś w BricoMarche, zapłaciłem dokładnie 11,20zł). Zainwestujesz raz, a jeszcze nie raz Ci się to przy aucie (i może nie tylko) przyda.
Dodany obrazek

#60 OFFLINE   Radnaro

Radnaro

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 85 postów
    • Time Online: 5g 6m 4s

Napisany 10 grudnia 2011 - 21:18

niewiem jak mi to sprawdzali ale powiedzieli ze im daje 14.2V niech pan go se weźmie. powiedzieli tylko żebym wymienił regulator albo dał alternatorowi druga mase.

Założyłem regulator który miałem na początku i nic to niezmienia. A miernik mam kupiłem własnie w castoramie tylko jak go włączam miedzy kleme a akuowe plus to nic niepokazuje. chyba ze cos źle robie ..(pewnie ta xD)



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.