Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobre Audio do maluszka - co i jak ?


68 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Domage

Domage

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 34 postów
    • :

Napisany 03 września 2011 - 22:32

kaszlak_maniak ciesze się, że jesteś zadowolony :)

Generalna zasada w Car-Audio jest taka by scena dźwięku była z przodu, więc w przedni system głośników trzeba zainwestować najwięcej kasy.
Koniecznie zestaw głośników, wysokotonowe + srednio/niskotonowe w drzwi.
Nie polecam żadnych wynalazków w stylu boshmann'a powerbass'a czy magnata. Wszystko to budżetówki które nie mają nic wspólnego z jakością.
Tak samo JBL'e w białych opakowaniach z nowej linii, to typowa masówka, wypchnięta tylko po to żeby podbudować finanse firmy.
Hertz, wyższe modele JBL'a, DLS, i pare innych mniej znanych firm.
Generalnie kupując głośniki, kupujesz kota w worku, bo nigdy nie będziesz pewien jak to zagra w twoich drzwiach. A wszelkie odczucia związane z dźwiękiem są tylko subiektywne.

Radia, Sony nie polecam jeśli komuś zależy na dźwięku. Już lepiej dołożyć pare złotówek i kupić Clarion CZ-100 (albo CZ-200 z USB), Pioneer'a (od linii 3.... ), ewentualnie jeżeli ci nie zależy specjalnie na mp3, to poszukać używanych pioneerów (już do 150 zł można wyrwać naprawde ciekawe radia), albo blaupunktów, Alpine'a, czy Clariona. Generalnie Kenwood, Sony, w niższych modelach nie zachwycały dźwiekiem.

PS. Buenos Aires to Kenwood z innym panelem :mrgreen:

#22 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 04 września 2011 - 08:35

O właśnie to jest człowiek, od którego zakupiłem nowe radio. Polecam. :E Tylko kurwa kupcie od niego coś markowego, a nie jakieś gówna typu naviheaven, a potem nie pierdolcie dookoła, że gówniane radia sprzedaje, bo już się z takimi opiniami spotkałem. :E Kupił gówno a winę zwala na sprzedawcę. :E
Dodany obrazek

#23 OFFLINE   Sebek96

Sebek96

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
    • :

Napisany 04 września 2011 - 11:48

a co jak bym dał taki głośnik niskotonowy :

Please Login or Register to see this Hidden Content

w tylną półkę a obok wzmacniacz ? wejdzie mi to w ogóle ?

#24 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 04 września 2011 - 13:03

Alphpierdy omijaj szerokim łukiem :ass:

#25 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 04 września 2011 - 13:09

Jak Ty chcesz 30cm głośnik zmieścić na tylnej półce? :o
Dodany obrazek

#26 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 04 września 2011 - 13:11

pewnie wytnie dziurę w półce tak jak ktoś to u kumpla wychapał jope w kanał doprowadzający wiater do silnika żeby pseudo subwoofer się zmieścił :crazy:

#27 OFFLINE   Sebek96

Sebek96

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
    • :

Napisany 04 września 2011 - 13:40

No właśnie chyba nie bardzo wejdzie... Będę musiał wmontować tam te 6x9". A jak by do tych głośników podpiąć wzmacniacz ? zagra to lepiej ?

#28 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 04 września 2011 - 14:02

A jak by do tych głośników podpiąć wzmacniacz ? zagra to lepiej ?


Nie kurwa, wzmaka sie podlacza, zeby gralo gorzej...Na radiu wyjscie ma ok. 13-15W rms a glosnik moze przyjac przykladowo 40W. Podpinasz wzmaka dwukanalowego 2x40W i bedzie gralo lepiej niz z samego radia. Logiczne.

Wszyscy wszystko juz Ci napisali w tym temacie. Subwoofer jest zawsze tylko uzupelnieniem systemu.
Kup zestaw odseparowany, woofer w drzwi, tweeter gdzies wyzej i jezdzij i sluchaj jak gra i jezdzij dalej i dalej sluchaj. Slabo gra ? Pomysl czy wytlumiles drzwi chociaz dekarka. Zrob to, bedzie gralo lepiej. Potem pomysl czy to ze kiepsko gra nie jest wina kiepskiego montazu lub sprzetu.

Malo basu ? Moze zamiast subwoofera wystarczy Ci lepszy zestaw odseparowany na przod i jakis niewielki wzmacniacz ? Przynajmniej nie bedziesz sie bal, ze pradu Ci zabraknie a basu powinno wystarczyc.

Tym sposobem nie potrzebujesz suba, na tyl nie musisz NIC dawac! i masz miejsce na tylej kanapie.


Na upartego widzialem rozwiazanie w ktorym subwoofer gral przez wycieta po stronie pasazera dziure z bagaja w miejsce gdzie sie nogi trzyma. Ciekawe to bylo i dawalo rade.


NIE IDZ NA ILOSC TYLKO NA JAKOSC!

#29 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 04 września 2011 - 14:05

Chyba w ogóle nie wejdzie. Żadnych dziur w tylnej półce, bo Ci membrany wessie do silnika. :E

Weź się lepiej za to sam nie bierz, tylko zrób audio z kimś, kto ma o tym pojęcie.

Jak dla mnie w maluchu nie ma sensownego miejsca na subwoofer. Chcesz mieć dobry subwoofer, to musisz się liczyć z tym, że stracisz jedno miejsce siedzące z tyłu. Przynajmniej jedno...
Dodany obrazek

#30 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 04 września 2011 - 14:10

kaszlak_maniak, do mnie leci sub helixa w12 w skrzynce br, zajmie oba miejsca z tylu :P ale ja i tak juz wyrzucialem kanape :P
Dodany obrazek

#31 OFFLINE   Sebek96

Sebek96

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
    • :

Napisany 04 września 2011 - 15:12

Ok panowie to już wszystko kumam. Mam jeszcze ostatnie pytanie. Czy jeśli w radiu mam tak : głośnik przód lewy + i - i głośnik przód prawy + i - to musze je jakoś mostkować czy coś ? Bo myślę, że głośnik prawy normalnie do + a minus do - i powinno grać. Jeszcze załączam fotkę jak myślę żeby podłączyć wzmacniacz napiszcie mi tylko czy to będzie ok ;) Myślę, że prądu w maluszku mi nie zabraknie.

Dodany obrazek

#32 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 05 września 2011 - 19:01

Yyyyyyyy nie bardzo zrozumiałem o co Ci chodzi w poście. Podłączając głośniki bezpośrednio do radia nic nie mostkujesz. Podłączając SUBWOOFER do WZMACNIACZA robisz mostek (o ile na danym wzmaku można zrobić mostek). Jak nie zrobisz mostka, to z suba będzie Ci leciał dźwięk tylko z jednego kanału.

A na tym rysunku to w ogóle to coś popieprzone jest. Od lewej masz:

kanał A +
kanał A -
kanał B + (chyba, gówno widać na tym zdjęciu)
kanał B -
Supply - Stałe 12V
Remote - 12V po stacyjce, albo 12V do sterowania anteną z radia
Ground - Masa

Jeżeli podłączasz pod wzmak głośniki to podłączasz:

lewy głośnik + = kanał A +
lewy głośnik - = kanał A -
prawy głośnik + = kanał B +
prawy głośnik - = kanał B -

A jak podłączasz subwoofer, to podłączasz:
Sub + = kanał A +
Sub - = kanał B -
Dodany obrazek

#33 OFFLINE   Sebek96

Sebek96

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
    • :

Napisany 05 września 2011 - 19:12

Mnie się wydawało, że po lewej są - a po prawej + bo tak jest na tym rysunku :roll: Ale dam radę :D

#34 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 05 września 2011 - 19:16

Ty nie patrz na rysunek, tylko na to, co jest napisane na wzmacniaczu. A na tym zdjęciu akurat gówno widać, bo oznaczenia wzmacniacza zasłaniają miejsca do przykręcania przewodów. Masz w ogóle już jakiś wzmacniacz? Daj foto, to Ci powiem co gdzie podłączyć.
Dodany obrazek

#35 OFFLINE   Sebek96

Sebek96

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
    • :

Napisany 05 września 2011 - 19:25

Dobra już skumałem. Przybliżyłem zdjęcie i zobaczyłem na dole znaczki + i - :) Dzięki za pomoc.

#36 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 05 września 2011 - 20:51

A wzmaka się nie mostkuje po to by była max moc :?: Do wzmaka podłączyć musisz wyjścia na wzmacniacz z radia, a nie przewody które podpinasz do głośników.

#37 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 06 września 2011 - 14:55

Dla jasności. Wzmacniacz ma wejścia i wyjścia. Sygnał z radia przychodzi kablami typu chinch-chinch. Zaś do wyjścia wzmacniacza (czyli na zdjęciu tam gdzie przykręca się śrubkami gołe przewodziki) podłącza się głośniki (skoro nie podłącza się głośników to po co komu w ogóle wzmacniacz?).

Wzmacniacz mostkuje się po to, żeby subwoofer, który ma tylko jeden głośnik grał dźwiękiem zarówno z kanału lewego jak i prawego.


Panowie, jak nie znacie się na kabelkach, to lepiej nie dotykajcie, bo można zrobić krzywdę sprzętu, a nawet sobie!
Dodany obrazek

#38 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 06 września 2011 - 20:25

Po zmostkowaniu wzmaka powstaje sygnał mono oraz wzmacniacz podaje nam maksymalną moc wyjściową.

#39 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 06 września 2011 - 22:05

Wzmacniacz mostkuje się po to, żeby subwoofer, który ma tylko jeden głośnik grał dźwiękiem zarówno z kanału lewego jak i prawego.


sygnał mono


O! Tu w dwóch sensownych słowach ująłeś to, co powiedziałem wyżej. A wyższa moc to jest tylko efekt nakładania na siebie dwóch kanałów. To że liczbowo podwoi Ci się liczba watów, to w głośniku niekoniecznie musi być to odczuwalne. :E
Dodany obrazek

#40 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 06 września 2011 - 23:45

Exactly :D



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.