Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zainstalować Car Audio w TOWN ?


24 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   malczanczyk

malczanczyk

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
    • :

Napisany 04 listopada 2010 - 20:52

Witam!

Mówię od razu jestem początkujący.Tak jak w tytule chciałbym się dowiedzieć jak mogę samodzielnie zainstalować sobie radio (w moim przypadku Elta 7527 Germany bardzo tanie oto ono

Please Login or Register to see this Hidden Content

4x15wat)
i głośniki 120wat SONY .

#2 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 04 listopada 2010 - 21:05

sprzedaj to puki jeszcze działa, miałem to radio u siebie i padło już pierwszego dnia :evil:
dołóż trochę grosza i zainwestuj w jakiegoś używanego Pioneera albo blaupunkta

#3 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 05 listopada 2010 - 07:59

kupujesz radio z kostkami iso, kupujesz glosnik i montujesz go w miejsce po prawej stronie. podlaczasz jedno z drugim. radio podlaczasz pod akumulator przez bezpiecznik i masz swoje pierwsze car audio.

chcesz wiecej. budujesz albo kupujesz polke na glosniki i wrzucasz ja z tylu pod szyba. podpinasz kable pod radio i powinno grac juz porzadnie. do tego mozesz jeszcze wstawic glosniki w drzwi ale tego nie praktykowalem to nie wiem co gdzie jak i po co. chwilowo buduje sobie mala skrzyneczke na glosnik sredniotonowy ktory jest u mnei po lewej stronie z przodu.

mozesz tez dac dwa niskotonowe na tyl (przez filtry dolnoprzepustowe), dwa gwizdki i sredniotonowe przez zwrotnice na przod plus radio z wyjsciem min. 4x40W. (przynajmniej ja tak mam u siebie na razie ;) )

w razie jakichkolwiek pytan zapraszam na PW.

aha...wzmacniacza nie mam to w tym nie pomoge ;)
Dodany obrazek

#4 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 05 listopada 2010 - 13:03

Podłączenie radia zależy też od samego radia. Teraz zwykle każde radio ma dwa przewody od zasilania - żółty (pamięć) i czerwony (główne zasilanie). Żółty podłącza się bezpośrednio do aku (albo skrzyni bezpieczników w miejsce, gdzie napięcie jest przez cały czas), czerwony zaś podłącza się na plus po stacyjce, bo inaczej radio na postoju będzie żarło cały czas o wiele za dużo prądu!!!

głośniki 120wat SONY


Masz same głośniki czy są już z obudową?
Dodany obrazek

#5 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 05 listopada 2010 - 15:55

czerwony zaś podłącza się na plus po stacyjce, bo inaczej radio na postoju będzie żarło cały czas o wiele za dużo prądu


nie zebym sie czepial, ale ja mam wszystko bezposrednio pod akku i po tygodniu stania w garazu odpala bez problemu a sam akku juz nie pierwszej mlodosci.
Dodany obrazek

#6 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 05 listopada 2010 - 16:33

Żółty podłącza się bezpośrednio do aku (albo skrzyni bezpieczników w miejsce, gdzie napięcie jest przez cały czas), czerwony zaś podłącza się na plus po stacyjce, bo inaczej radio na postoju będzie żarło cały czas o wiele za dużo prądu!!!


Sprzeciw! Czerwony na stałe a żółty + po stacyjce ;)
I czerwony jest od podtrzymania pamięci.

#7 OFFLINE   malczanczyk

malczanczyk

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
    • :

Napisany 05 listopada 2010 - 22:04

sprzedaj to puki jeszcze działa, miałem to radio u siebie i padło już pierwszego dnia :evil:
dołóż trochę grosza i zainwestuj w jakiegoś używanego Pioneera albo blaupunkta


Też tak myślałem ale po co mi do malucha radio które przekracza wartość samochodu :D
Ty też kupiłeś to radio na licytacji na allegro?

Masz same głośniki czy są już z obudową?


Mam w planach zrobić.Z tym nie ma problemu :wink:

Hmmm...najlepiej będzie jeżeli pokażę , radio mam na taką kostkę :

Please Login or Register to see this Hidden Content






Kolejna sprawa to radio dokładnie chodzi mi o stacje muzyczne.Jak podłączyć antenę?Posiadam naklejaną na szybę antenę.

#8 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 06 listopada 2010 - 00:11

Musisz kupić kostkę ISO, a jeżeli chodzi o antenę to normalnie podłączasz do radia po prawej stronie za chinchami.

#9 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 06 listopada 2010 - 01:53

Sprzeciw!


Oddalam. Napisałem jak jest "zwykle", a czasami kolory przewodów mogą być oczywiście zamienione.
Tak samo np. przewód masowy zwykle jest czarny, ale spotkałem się też z kolorem brązowym. W sumie idąc dalej 12V zasilanie to zwykle kolor czerwony (ale np. radia Blaupunkt mają żółty), 12V podtrzymanie, to zwykle kolor żółty (wspomniany wcześniej blaupunkt ma z kolei czerwony, a w Pioneerze widziałem bodajże pomarańczowy). Poza tym niektóre radia mogą mieć kostki innego typu przeznaczone tylko do konkretnych modeli no i wszystkie barwy przewodów dobrane bez żadnej reguły, według widzi mi się producenta. Żeby mieć pewność, że się dobrze podłącza, najlepiej mieć instrukcję od tego konkretnego modelu, który się posiada i wtedy wszystko wiadomo. ;)

nie zebym sie czepial, ale ja mam wszystko bezposrednio pod akku i po tygodniu stania w garazu odpala bez problemu a sam akku juz nie pierwszej mlodosci.


To też tak na dobrą sprawę zależy od radia. Będzie takie, które można se podłączyć bezpośrednio, bo nie pobierze prądu nic (no poza tym co trzeba na pamięć, ale to tam są nieznaczne wartości), a ja w moim radiu np. mam tak, że po wyłączeniu wszystkiego, wyciągnięciu panelu radio nadal ciągnie coś koło 170-180mA. Do tego jak ktoś ma w aucie jeszcze jakiegoś innego pożeracza prądu typu alarm, to się robi dość spory problem. Przykładowo niech taki zestaw ciągnie sobie 200mA = 0,2A. Akumulator ma pojemność 40Ah, czyli gdybyśmy podłączyli pod niego urządzenie pobierające 1A, to pracowałoby ono przez 40 godzin wyładowując akumulator do zera. Czyli jak taki zestawik ciągnie 0,2A, to w pełni sprawny akumulator wyładuje do zera w ciągu 200 godzin, czyli w około 8 dni - W PEŁNI SPRAWNY AKUMULATOR DO ZERA, a pytanie przy jak wyładowanym akumulatorze zaczynają się problemy z rozruchem? Do tego gdy akumulator już nie jest taki nowy? Kwestia 3-4 dni i po zawodach. Jak jeździsz autem codziennie, to oczywiście aku będzie regularnie doładowywany i problemu nie będzie, ale jak ktoś auta używa raz w tygodniu? Wiecznie będzie je pchać. ;)
Dodany obrazek

#10 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 06 listopada 2010 - 02:16

Oddalam. Napisałem jak jest "zwykle", a czasami kolory przewodów mogą być oczywiście zamienione.
Tak samo np. przewód masowy zwykle jest czarny, ale spotkałem się też z kolorem brązowym. W sumie idąc dalej 12V zasilanie to zwykle kolor czerwony (ale np. radia Blaupunkt mają żółty), 12V podtrzymanie, to zwykle kolor żółty (wspomniany wcześniej blaupunkt ma z kolei czerwony, a w Pioneerze widziałem bodajże pomarańczowy). Poza tym niektóre radia mogą mieć kostki innego typu przeznaczone tylko do konkretnych modeli no i wszystkie barwy przewodów dobrane bez żadnej reguły, według widzi mi się producenta. Żeby mieć pewność, że się dobrze podłącza, najlepiej mieć instrukcję od tego konkretnego modelu, który się posiada i wtedy wszystko wiadomo. Wink

Tak czy siak nie zmienia to faktu, że kupując kostkę ISO "żeńską" masz standardowo oznaczone kolorystycznie i tekstowo przewody. Więc raczej nie potrzeba schematu podłączenia...

#11 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 06 listopada 2010 - 11:14

na kostce wychodzacej z radia powinienes miec opise kable skrotami, tak jak inni pisali dokupujesz druga kostke ISO i na niej tez jest napisane. Z tego co pamietam anteny przyklejane do szyby poza wtyczka wsadzana do radia maja jeszcze jeden kabelek ktory musisz podczepic pod plus ( czerwony ). Z tego co pamietam, na kostce wychodzacej z radia jest kabel do tego, a jak dokupisz druga kostke to na pewno bedziesz mial na niej kabel ktory przylutujesz pod plus od anteny wewnetrznej.

co do obudowy na glosniki, to niedlugo bede sprzedawal swoje glosniki, ktore sie mieszcza bez wiekszych przerobek w standartowej kieszeni po prawej stronie.

Kostka ISO z allegro 5-10zl.
Schemat na kostce:

Please Login or Register to see this Hidden Content


Dodany obrazek

#12 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 06 listopada 2010 - 11:23

BTW antena przylepiana na szybę ma 3 przewody, "+", "-", i do podłączenia do radia. ;)

#13 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 06 listopada 2010 - 11:32

nie chce mi sie isc do dziadka malucha ogladac jej, ale moja minusa raczej nie miala. plus byl tylko dla wzmocnienia zasiegu.
Dodany obrazek

#14 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 06 listopada 2010 - 13:14

Ja mam trójprzewodową ;)

#15 OFFLINE   malczanczyk

malczanczyk

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
    • :

Napisany 06 listopada 2010 - 18:42

Czy posiadacie jakieś półki na głośniki do malucha?Chętnie kupię jeżeli cena nie będzie astronomiczna :)

#16 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 06 listopada 2010 - 21:06

Mówię ci pozbądź się tego radia i kup używanego Pioneera na kasety, dasz góra 20zł a zagra o niebo lepiej.
Za małą kasę można naprawdę fajnego używanego kaseciaka wyrwać.

U siebie w bisie mam pionka KEH 2100r i gra wyśmienicie.

#17 OFFLINE   areseral

areseral

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 198 postów
    • Time Online: 4m 54s

Napisany 06 listopada 2010 - 22:27

Ludzie, a czy ktoś z was ma / widział / jest w posiadaniu takiego kółka na alternator/ prądnicę, na które nawijało się sznurek i odpalało?

#18 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 06 listopada 2010 - 22:36

nie rób OT, załóż osobny temat

#19 OFFLINE   areseral

areseral

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 198 postów
    • Time Online: 4m 54s

Napisany 06 listopada 2010 - 22:57

Arek dobrze mówi. Stary kaseciak i będzie git.

@ UP Właśnie nie chciałem tego robić :P

#20 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 07 listopada 2010 - 01:51

Dodany obrazek

Miałem kiedyś takiego kaseciaka. Nie grało aż tak dobrze, jak mój obecny blaupunkt, ale też dobre brzmienie miało. Poza tym radio było bajer jak nic, co nie stasiu? 8) Wysuwające się klawisze, opuszczający się wyświetlacz odsłaniający slot kasety. :mrgreen: 4x45W, wyjście na suba, do tego była (fakt faktem szwankująca, ale była) zmieniara na 12 płyt bodajże i ogólnie radio było przyjemne w użytkowaniu, a dałem za nie aż czteropak lecha. :mrgreen:
Dodany obrazek



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.