Skocz do zawartości


Zdjęcie

Akumulator cos szybko zdycha...


27 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 22 stycznia 2011 - 20:43

hmn a co ma oberwanie cel w akku do ładowania ? :?

A co do szlifowania czymkolwiek i czegokolwiek zawsze trzeba odtłuścić/wyczyścić np. acetonem/benzyną ekstrakcyjną.

#22 OFFLINE   piotrekwielki

piotrekwielki

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 406 postów
    • Time Online: 7g 43m 22s

Napisany 22 stycznia 2011 - 21:19

Wiem wiem :) ale dobrze, że wspominasz, nalot o wiele szybciej się pojawi na niezabezpieczonej przeszlifowanej części, i po paru tyg problem powróci w postaci wżerów, wszystko szpecjalnym preparatem zabezpieczone, a klema plusowa starym sposobem tj. nożykiem ołów do połysku i wazelinka techniczna (nie powinno się czyścić klem ani styków akumulatora papierem ściernym!!) :D
MAŁY, ALE WARIAT

#23 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1 732 postów
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 22 stycznia 2011 - 21:33

nie powinno się czyścić klem ani styków akumulatora papierem ściernym!!) Very Happy

Można tylko jak wcześniej wspomniałem trzeba odtłuścić!!! Bo papier zostawia pyłek, który nie przewodzi.

#24 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 22 stycznia 2011 - 21:37

to samo tyczy się wazeliny, niektórzy najpierw smarują, a potem skręcają
najpierw czyścimy i skręcamy, a dopiero potem zabezpieczamy

#25 OFFLINE   piotrekwielki

piotrekwielki

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 406 postów
    • Time Online: 7g 43m 22s

Napisany 22 stycznia 2011 - 21:55

morrek z tego co ja się obawiam to ziarenka wbijają się w ołów i zdziera się powierzchnia przy zdejmowaniu i zakładaniu klem, a odtłuszczając nie wyciągniesz ich z tych mikrodziurek, chyba że używasz papieru wodnego pow 1000 :) ale racja racja tez odtłuscic trzeba, btw, tak zwanej śniedzi nie miałem na klemach, były do przyjęcia ale lepiej zapobiegać niż leczyć...
MAŁY, ALE WARIAT

#26 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 23 stycznia 2011 - 01:32

13,4 13,6 max


To jest dobry wynik, jeśli chodzi o ładowanie. Obawiałbym się dopiero, gdyby ładowanie spadało poniżej 13V. Tak więc nic nie poszło, wszystko jak najbardziej jeśli o ładowanie chodzi gra. Moim zdaniem masz do dupy akumulator. I co z tego że roczny. Mój poprzedni akumulator też miał nieco ponad rok czasu. Zdechł całkowicie, nawet naładować się go nie da. Pewnie i ten Twój powoli sobie kończy żywot.
Dodany obrazek

#27 OFFLINE   wow12911

wow12911

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów
    • :

Napisany 27 listopada 2011 - 13:53

Mój ojciec często zapominał wyłączyć światła w swoim samochodzie i wpadł na genialny pomysł. Otóż kupił urządzenie rozruchowe z własnym akumulatorem. I teraz gdy bateria padnie podpina to urządzenie i normalnie odpala.... Dodam że kupił to ze względu na swoją gapowatość. Bo wiem że zaraz by niektórzy pisali że lepiej było kupić nowy akumulator.

#28 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 951 postów
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Napisany 27 listopada 2011 - 20:58

wow12911 ale żeś kotleta odgrzał, ostatni post był z 23 stycznia 2011



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.