Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spawanie podlogi jakie koszty??


15 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 03 czerwca 2009 - 23:20

Mam male pytanko ile moze kosztowac spawanie podlogi i wspawanie nowych progow w jakims tanim warsztacie czy moze da rade zrobic to na wlasna reke migomatem?? nie chce progow i tak narazie malowac brak funduszy ale jaki moze byc koszt tej podlogi i wspawania progow ??? Z góry dzieki za odp.

#2 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 04 czerwca 2009 - 13:47

Płyta podłogowa 150
Podłużnice 70
poprzecznice 45
prowadnice foteli 30
progi wewnętrzne 30
progi zewnętrzne 50
Robocizna 400-500 zeta

#3 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 04 czerwca 2009 - 14:06

Dzieki za info chyba sobie sam to pospawam bo za robocizne moge kupic drugiego malucha

#4 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 04 czerwca 2009 - 17:07

Za 400 - 500 zł też kupisz malucha który ma to samo do roboty :).

#5 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 04 czerwca 2009 - 17:30

heh ja swojego za 200 kupilem ale troche jest do podlubania mam nadzieje ze arkusz blachy kilka piw dla kolegi powinny zalatwic sprawe.Przepraszam ze zbaczam z tematu ale przednie nadkola mi troche wcina byla jakas szpachla polozona ale znowu bable i rdza wylazi jak to zrobic przed polozeniem zaprawek oczywiscie po oczyszczeniu szczatko druciana itp zeby rdza na nowo nie wychodzila.Kumpel mowil ze sa jakie preparaty ale ja jestem zielony dlatego pytam co byscie polecili przed ponownym polozeniem zaprawek??

#6 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 04 czerwca 2009 - 22:15

Zdjęcia, zdjęcia... :roll:

#7 OFFLINE   WitchDog

WitchDog

    Master

  • Member
  • 1 227 postów
    • Time Online: 38m 28s

Napisany 04 czerwca 2009 - 22:22

mam znajomego który zrobi to taniej. Ale bez zdjęć jak to jest obecnie się nie obejdzie.
Dodany obrazekDodany obrazek

Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/

#8 OFFLINE   Rampula

Rampula

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów
    • Time Online: 5g 17m 14s

Napisany 04 czerwca 2009 - 23:08

jeszcze ja sie podepne; ile mniej wiecej w waszych okolicach kosztuje wstawienie blotnika przod :?:

kaszel1510 a co do Twojego problemu to sa roznego rodzaju odrdzewiacze typu brunox (mala buteleczka od 15zl), cortanin (ok 6zl, nie polecam, robilem nim podszybia i znow powylazilo).
'weź synek włóż hawajską koszule...'

#9 OFFLINE   piotrek87

piotrek87

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 387 postów
    • :

Napisany 05 czerwca 2009 - 00:04

Też mam małe pytanko - prawie jak w temacie? Do pospawania jest u mnie przód (belka resora, błotniki, zastrzały itp.) i progi zewnętrzne. Spawał będzie mi kolega i za robociznę nie będzie chciał brać, a ja nie chcę go przynajmniej na koszty materiałów naciągnąć. Ile orientacyjnie kosztuje drut, gaz itp. do spawarki?

PS.Oczywiście jakieś "duże piwo" za robotę dla kolegi także będzie :wink:.
126elx '97

#10 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 05 czerwca 2009 - 13:25

Prosił ktoś o zdjecia wiec daje link

Please Login or Register to see this Hidden Content

tylko prosze bez pojazdów niedawno go kupilem wiec jeszcze nic nie zdazylem zrobic a rdzy troche jest a nawet dziury :(

#11 OFFLINE   ROOMPER

ROOMPER

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 87 postów
    • :

Napisany 05 czerwca 2009 - 14:20

Ojj Kolego po fotkach widzę ze chyba lepiej będzie jak malucha pchniesz a kupisz sobie innego lepszego...
Bo to co jest na zdjęciach, pomimo ze niezbyt dokładne. To tragedia. Generalnie to jak już tak kornik go wcina to więcej go nie ma niż jest :lol:
Z tego co widziałem to nie tylko podłoga a i pas przedni,nadkola i długo by wymieniać. Jak ruda się tak rozwinęła to właściwie się to już nie opłaca... Tak w ogóle to ja bym się bal spojrzeć co się dzieje z podłogą i podłożnicami :|

I wydaje mi się ze każdy powie podobnie jak ja...

#12 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 05 czerwca 2009 - 18:04

Wiesz, może i tak, ale nie mam kasy na malucha za 1000zl. Żeby nie wkładać, kupiłem za 200zl, ale powoli sobie go zrobię - nie od razu berlin zbudowali :) damy rade.Kolega mi pospawa podłogę a progi wewnętrzne i zewnętrze już mam, a na nadkola oczyszczę, zabezpieczę przed korozjo i szpachla. Pas przedni też trochę wcina, ale jak patrzałem jest jeszcze w miarę ok, wiec najwyżej trochę podszpachluję i będę na razie tak śmigał, a z czasem to sobie wszystko wymienię i ładnie go pomaluje, ale to w przyszłości. Podłoga i progi racja - tragedia, wszystko się wygina, z tyłu się poddały mocowania do lewarka :).Podłużnice z tego co na kanale widziałem jakoś się trzymają :).Na razie wyspawam podłogę i zobaczymy co dalej będzie. Wiesz troszkę żal sprzedawać, bo zrobiłem hamulce i już czeka w piwnicy amory 4 i 2 sprężyny na montaż a silnik tez w miarę tyka tylko te blachy:( no ale cóż widziały gały co brały, damy radę.

#13 OFFLINE   ROOMPER

ROOMPER

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 87 postów
    • :

Napisany 05 czerwca 2009 - 18:42

No ja wiem ze nikt kasa nie sra :lol: Ale nawet jak za 1000 kupisz to i będzie blacha do roboty. Nie wiele ale zawsze coś się znajdzie...
No nie wiem, rób jak uważasz ale jak dla mnie to nie jest warte zachodu. Bo żeby pospawać podłogę to trzeba mieć do czego dospawać te blachę :lol: A tam może nie być do czego... Pamiętaj tez o tym ze jeżeli cokolwiek chcesz szpachlować to musi być oczyszczone do samej blachy. A nie raz bywało tak ze ktoś zaczol drapać pozornie niewielki wykwit a nagle się przedrapywal na druga stronę blachy. Nie mówiąc już o takiej extremie jak u ciebie. Wiesz nigdy nie robiłem w swoich malcach nic przy blasze, oprócz zaprawek. Ale widziałem już niejedno w tym temacie i na prawdę to co u ciebie to tragedia :|
W kwestii pasa przedniego, to mimo wsio wydaje mi się ze jest do wyje###a na złom :mrgreen:

Please Login or Register to see this Hidden Content


wnioskując choćby po tym jednym zdjęciu :faja:
Co do tych amorków i sprężyn to tez powinieneś wiedzieć ze im sztywniejsza zawieche wkładasz tym większe przeciążenia na budę idą a skoro mówiłeś ze podłoga "miękka" to boj się boga co to będzie :lol:

#14 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 05 czerwca 2009 - 20:21

Podłoga na razie miękka, ale będzie to robione. Dopóki nie zrobię podłogi, amorki będą w piwnicy:).Pas przedni jest dziura tylko przy reflektorze i to bedzie spawane, reszta to zaprawka i wychodzące bąble ale już żadnej dziury na szczęście nie ma tylko ta jedna :). Podłoga co najdziwniejsze była oglądana jak auto było na kanale i miękka a raczej odchodzące płaty są tylko przy progach, bo środkowa cześć jest w dobrym stanie, nie wiem jak to możliwe. Więc jest do czego spawać, tylko kolo progów i progi no ale jak już kolega zacznie robić, to coś się jeszcze znajdzie znając życie. To ze mogę przejść na wylot liczę się z tym, jak dojdzie do takiej sytuacji co zrobi się, choć po zdjęciach widać, ze rdza najbardziej zaatakowała pas przedni, więc jeżeli przebije się na wylot to tak jak mówisz pas wyje..e na śmietnik. Liczę jednak na to, że tak nie będzie, a z czasem na 100% ten pas zmienię, ale na razie ogranicza mnie budżet. A co myślisz o pojedynczych balach np. drzwiach do gołej blachy i zaprawka czy już to tak zostawić??.Nie wiecie ile kosztuje oc na malca przy zniżkach 10%??

#15 OFFLINE   ROOMPER

ROOMPER

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 87 postów
    • :

Napisany 05 czerwca 2009 - 20:45

Nie no spoko, jeżeli się już decydujesz na robienie tego strucla swojego no to szacunek dla ciebie :D
Takie dospawanie po kawałku to na długo go nie uratujesz, jeszcze zależy jak to zabezpieczysz potem.

No cóż twoj wybór :faja: Dobrze ze się chcesz podjąć tego ale obawiam się ze w trakcie roboty szybko odpuścisz... Ale jeszcze nie zaczeles wiec narazie nic nie mowie :mrgreen:
W każdym razie przejrzyj sobie ten temat http://www.terytoriu...jn-d-t4081.html
A zobaczysz ze malacz Stasia126p nie wyglądał tragicznie a mimo to ile w to roboty musial w niego włożyć... Również wsio robił możliwie niskim kosztem, Lecz wyszło mu to ładnie :D
Co do blach typu drzwi to zależy bo jak drzwi ci żre na dole albo w rogu to je wymień i juz. A jak masz pojedyncze bąble to do gołej blachy, najlepiej posmarować brunoxem czy czyms w tym rodzaju. A potem wiadomo, szpachla,szpachla i jeszcze raz szpachla :mrgreen: I zbudujesz Calibre :lol:
W sprawie OC zgłoś się do Wujka Google :lol: Na pewno pomoże ci znaleźć jakiś kalkulator w którym znajdziesz i przeliczysz se stawkę :faja:

#16 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 05 czerwca 2009 - 22:18

Na pewno nie zrobię tego w tydzień, ale miesiąc tymczasowo, tylko pas przy lampie trochę przyspawam, a jak hajsu więcej będzie, to się cały wymieni.Wiadomo, że jak się zacznie robić, to wyjdzie wiele innych rzeczy, no ale cóż, taki już urok. Robotę rozłożę w czasie, żeby tak nie bila po kieszeni, ale na pewno coś z niego jeszcze zrobię, nie mam dwójki dzieci itp wiec wolny czas mogę mu poświecić. A co do drzwi, to są pojedyncze bąble takie rozmiaru 0,5cm na 0,5 cm więc nie są duże. Wiadomo, pod drzwiami też się coś znajdzie, ale nie jest to za bardzo widoczne. Są to raczej pojedyncze rzeczy. Kalkulator w necie jest, ale niestety nie wiem jaką wartość podać samochodu. Myślę, że około 500zl?? Mają w tych cennikach. O przebiegu prac będę informował na bieżąco, bo już za kilka dni się za to wezmę. :)



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.