Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ringi skad i jak zalozyc??


40 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 02 czerwca 2009 - 14:31

Witam. Chciałem sobie założyć ringi do malca ale nie wiem gdzie można takie dostać, pełno tego na allegro ale wszystko do bmw czy trzeba kupić jakieś uniwersalne ?? I jak je zamontować zamienić po prostu zamiast świateł postojowych podpiąć te ringi ??

#2 OFFLINE   krzysztofer00

krzysztofer00

    Master

  • Member
  • 1 058 postów
    • Time Online: 7g 51m 37s

Napisany 02 czerwca 2009 - 19:07

kaszel1510, zanim założysz następny temat, WPISZ W PROFILU SKĄD JESTES!!
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   kulik

kulik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 412 postów
    • Time Online: 5m 20s

Napisany 02 czerwca 2009 - 20:02

kaszel1510, zanim założysz następny temat, WPISZ W PROFILU SKĄD JESTES!!

krzysztofer00 a ciebie to nie obowiazuje ?

#4 OFFLINE   krzysztofer00

krzysztofer00

    Master

  • Member
  • 1 058 postów
    • Time Online: 7g 51m 37s

Napisany 02 czerwca 2009 - 21:00

od lat miałem, octatnio M.a.x.x. grzebał coś u mnie w profilu, pewnie to on


sry za OT
Dodany obrazek

#5 OFFLINE   k4rol_

k4rol_

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
    • :

Napisany 03 czerwca 2009 - 11:25

ale wszystko do bmw


a co Ty chciałeś? tytuł - 'Ringi do Fiata 126p'?

#6 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 03 czerwca 2009 - 12:18

Tak chce ringi do fiacika ale wszystkie jakie miałem okazje widziec w sklepie lub na allegro z reguły sa do bmw.A drugie pytanie wiąże się z tym czy jak już zdabęde odpowiednie ringi jak przebiega montaż i czy bardzo jest on trudny.Miejscowosc w profilu już jest potem uzupelnie czym jeżdze bo nie znalazłem jeszcze odpowiedniej rubryki a jest to maluszek elegant z 97 okrojona wersja:)
Znalazłem takie ringi co myslicie ?

Please Login or Register to see this Hidden Content

opisana operacja jest trudna do przeprowadzenia chodzi o te rozklejanie ?

#7 OFFLINE   Patrick

Patrick

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów
    • :

Napisany 08 czerwca 2009 - 15:28

ja bym takich diodowych ringów nie kupował jak znajdę to wyśle Ci linka jakie ja kupiłem a zamontowanie ich wcale nie jest trudne najpierw śrubokrentem wydrapujesz starą uszczelkę z klosza później rozdzielasz szkło od reszty ja przykręciłem ringi do tej blaszki która odbija światło zarówki zamykasz klosz objeżdżasz cały silikonem zostawiasz dla pewności na 24 h (kumpel okleił taśma izolacyją i załozył bo musiał akurat gdzies jechac) montujesz podłanczas albo pod postojówki albo robisz sobie osobny układ tak jak ja , dodatkowo podłączyłem sobie kontrolkę na pulpicie i teraz jest gites ;)

takie kupiłem na spółkę z kumplem ja mam mniejsze (lepsze do zamontowania) 8)

Please Login or Register to see this Hidden Content


Dodany obrazek
tak ma wyglądać ;-) mam nadzieję że już niedługo 8)
http://www.terytoriu...449.html#101449

#8 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 08 czerwca 2009 - 17:17

Wielkie dzieki za info kupie chyba te a pozostale 2 odsprzedam to koszt w sumie nie bedzie taki duzy :)

#9 OFFLINE   PimpQ

PimpQ

    Kawasaki Power:)

  • Member
  • 1 213 postów
    • Time Online: 11g 7m 33s

Napisany 08 czerwca 2009 - 17:58

Pogadaj Z Lamą, on u siebie ma założone, więc powinien Ci co nieco podpowiedzieć :wink:
Podpis został wyłączony przez Administratora

#10 OFFLINE   Patrick

Patrick

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów
    • :

Napisany 08 czerwca 2009 - 19:17

kaszel1510 jak byś miał jakieś problemy/pytania to pisz, pytaj chętnie pomoge pozdro
Dodany obrazek
tak ma wyglądać ;-) mam nadzieję że już niedługo 8)
http://www.terytoriu...449.html#101449

#11 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 08 czerwca 2009 - 20:55

Patrick chcialem sie zapytac jak wyglada podlaczenie elektroniki czyli jak ty zrobiles to u siebie dolozylez dodatkowy przelacznik i zasilanie z aku?? bo pod postojowki raczej nie chce tego robic tylko zeby byl osobny wlacznik ringow oraz jakas kontrolke na desce:D.Trudni sie rozdziela to szkielko od reszty bo nie chce lampy rozwalic :/.

#12 OFFLINE   Patrick

Patrick

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów
    • :

Napisany 08 czerwca 2009 - 21:27

a więc tak ukłąd który zrobiłem hmm nie pamiętam jak to podłaczylem bo trochę kąbinowąłem ale bezpiecznik od ringów mam w puszce bezpieczników, kontrolka jest pod zegarami, (fabrycznie) całkiem po prawej stronie (licznik od EL eganta) czerwone kółeczko. Włącznik mam po prawej stronie na samym dole przy konsoli tam gdzie bylo wolne miejsce na przełącznik jutro porobię zdjęcia jak to wszystko wygląda ale jestem na prawdę zadowolony z efektu mojej pracy :D a co do rozdzielenia szkła po prostu bierzesz śrubokręt i wydrapujesz uszczelkę oczywiście przy wyjętych kloszach z maluszka no i później jak już cała uszczelkę dokładnie wywalisz to rozdzielasz szkło od blachy trochę trzeba sie pomęczyć ale warto.

kaszel1510 jak coś to pisz na gg albo na pw
Dodany obrazek
tak ma wyglądać ;-) mam nadzieję że już niedługo 8)
http://www.terytoriu...449.html#101449

#13 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 08 czerwca 2009 - 22:26

wydrapywanie uszczelki to najgłupsze co można zrobić, bardzo łatwo ukruszyć wtedy klosz. Ja jak dawno temu robiłem swoje to zrobiłem tak:
włóż całe lampy do Garnka, zalej wodą, zagotuj wodę i trzymaj tak przez 5 min, potem wyjmij lampy i ten silikonoklej na który to jest zmontowane zrobi się miętki jak faja 120latka, i wtedy szkło samo wyskakuje, potem tylko należy to dobrze skleić na jakiś klej Szkło-metal, nie na jakiś wikol czy silikon sanitarny.

Co do podłączenia.... to... po co robić osobny przełącznik? będziesz je włączał tylko do lansu i bansu?? przy mijania i tak nie widać różnicy, a w nocy na samych ringach nie pojeździsz, zamontuj je pod pozycyjne, i nie będzie problemów z instalacją, na której jest już bezpiecznik i masz przełącznik :crazy:
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#14 OFFLINE   Patrick

Patrick

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów
    • :

Napisany 08 czerwca 2009 - 22:54

można zrobić tak jak mówi Ozzy ale jeśli zrobisz osoby układ amsz satysfakcje a poza tym ringi razem z pozycyjnymi?? jak dla mnie bez sensu i tak włacza się je tylko na jakiś imprezach żeby sie pochwalić. a metoda z gotowaniem wody nie wiem nigdy nie próbowałem ja znam 4 osoby które robiły moim sposobem i wsyzstko gra i nie ma żadnych problemów a szkął cą całe i późneij w miejsce uszczelki jest sylikon uniwersalny i jakos nic nie wypadło a jesli by miało wypaść to juz dawno by wypadło i prędzej klej nie bezie trzymał niż sylikon. skoro 4 maluszki tak mają i nic sie nie dzieje wieć musi być ok
Dodany obrazek
tak ma wyglądać ;-) mam nadzieję że już niedługo 8)
http://www.terytoriu...449.html#101449

#15 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 08 czerwca 2009 - 23:46

omfg.... myślenie boli wiem, ale miałem na myśli Ringi zamiast pozycyjnych. Super że znasz 4 osoby ja też znam kilka które zakładały sposobem z wodą ale, mi wystarczy że znam jedną która zakleiła lampy na silikon i musiała po zimie jeszcze raz kleić, czemu? życzę Ci żebyś się nie dowiedział, a poza tym to Druciarstwo.

hmmm.... jaką uzyskujesz satysfakcję robiąc osobny układ? wow mam nowy przełącznik na desce, i fajną diódkę?

Swoją drogą Ciekawe którędy poprowadzisz zasilanie od ringów, mając jednocześnie postoje?

dodatkowo zabawną rzeczą jest to że:

a bym takich diodowych ringów nie kupował jak znajdę to wyśle Ci linka jakie ja kupiłem


takie kupiłem na spółkę z kumplem ja mam mniejsze (lepsze do zamontowania) Cool

Please Login or Register to see this Hidden Content


nie polecasz diodowych, a sam je kupiłeś, chyba że LED to nie Dioda, na prawdziwe "gazowe" ringi trzeba wydać trochę kasy, a na allegro piszą co chcą i nie jeden jeleń w to uwierzy, chociaż na fotce przedmiotu pisze Bright LED
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#16 OFFLINE   Patrick

Patrick

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów
    • :

Napisany 09 czerwca 2009 - 00:07

tak tylko ze w moich są dwie diody led a nie rząd ustawiony w okrąg zresztą to tylko kwestia gustu a poza tym satysfakcja jest jak zrobisz sobie to tak jak zaplanujesz i CI sie podoba a to co uważa reszta to już mnie mało obchodzi. kolega kaszel1510 pytał mnie to mu napisałem jak robiłem więc nie wiem o co CI chodzi
Dodany obrazek
tak ma wyglądać ;-) mam nadzieję że już niedługo 8)
http://www.terytoriu...449.html#101449

#17 OFFLINE   PrzeMan

PrzeMan

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 131 postów
    • :

Napisany 09 czerwca 2009 - 05:50

Lejta się, lejta... miencho będzie :mrgreen: o tym że Cię "mało to obchodzi" co myślą inni, to już mi kiedyś Bilo napisał. Jak Ciebie to wielkie G obchodzi to się tu nie produkuj, zakładjaj więc bloga... :wink:
Ale do rzeczy, silikon na dobrą sprawę jest USZCZELNIACZEM a nie SPOIWEM...więc Ozzy może mieć rację...a co do ringów gazowych, no cóż w Łodzi są za mniej więcej 30-40 zeta za parę więc to nie majątek...
Dodany obrazek

#18 OFFLINE   Patrick

Patrick

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów
    • :

Napisany 09 czerwca 2009 - 14:30

sylikon daje radę i na razie trzyma się jeszcze lepiej niż jak ten uszczeoniacz na początku bo już rozkładaliśmy lampy z sylikonem, ale klej który będzie do tego przystosowany tez powinien wytrzymać
Dodany obrazek
tak ma wyglądać ;-) mam nadzieję że już niedługo 8)
http://www.terytoriu...449.html#101449

#19 OFFLINE   kaszel1510

kaszel1510

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 247 postów
    • :

Napisany 09 czerwca 2009 - 15:32

Poprostu chce miec osobny przelacznik nie dla lansu ale wlasnej wygody po prostu tak ma byc chodzi poprostu o to jak z zasilaniem od aku zeby moc je poprostu wlaczac kiedy nie mam odpalonego zaplonu.Pod postojowki hmmm raczej nie miejsce mam zeby kable weszly poza tym mam gdzies spiecie w instalacji przy jednej postojowce.Wiem mozna to naprawic ogladal to i elektryk i elektronik i nie wiedz gdzie lezy przyczyna kable byly nawet dla pewnosci izolowane i nic to nie dalo:(.Z tego powodu oraz mojego pragnienia posiadania dodatkowego przelacznika chce tak zrobic.Poza tym ringi maja sie palic na postoju a w czasie jazdy nie musza sie swiecic po co miski mialy by miec dodatkowy powod do kontroli:))

#20 OFFLINE   Patrick

Patrick

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów
    • :

Napisany 09 czerwca 2009 - 22:56

kaszel1510jak coś chcesz sie dowiedzieć to pisz na pw

tak wygląda układ który zrobiłem do ringów.

Please Login or Register to see this Hidden Content


Dodany obrazek
tak ma wyglądać ;-) mam nadzieję że już niedługo 8)
http://www.terytoriu...449.html#101449



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.