Skocz do zawartości


Zdjęcie

kupilem 126p pierwsze spotkanie z formalnosciami (pomoc)


25 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Nitroxus

Nitroxus

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
    • :

Napisany 15 grudnia 2008 - 02:13

witam

właśnie wyszedłem z egzaminów w szkole i chciałem się zająć formalnościami z przerejestrowaniem ubezpieczeniem i innymi urzędami z tym związanymi
umowę podpisałem 07.12.2008

o mnie:
mężczyzna
urodzony 86
prawo jazdy od 07.03.07
0% zniżek
pierwszy samochód

o samochodzie:
1000zł
1991
85tys
pierwsza rejestracja w kwiecień 91r
samochód ubezpieczony w pzu do 30.12.2008
przegląd do czerwca 2009
samochód z tego samego miasta co mieszkam Lublin

pierwsze pytania gdzie najpierw:

urząd skarbowy
urząd komunikacyjny
inne>?

byłem już na paru stronach z ubezpieczalnia i w kalkulatorze mi wychodzi 800-900 zł czy to prawda

co i jak w urzetach nie mam kogo spytać a z ojcem to szkoda czasu (taki charakter)

proszę o wskazówki

#2 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 15 grudnia 2008 - 02:45

Więc tak
1000zł to kwota wolna od podatku, więc skarbówkę możesz sobie odpuścić
Jeżeli auto rejestrujesz na siebie to w Twoim przypadku musisz opłacić pełne ubezpieczenie OC czyli jakieś ponad 800 zeta, bo :
płacisz pełne ubezpieczenie 100%
dostajesz zwyżkę 10% za wiek poniżej 25 lat
dostajesz zwyżkę 10% za to, że prawko masz krócej niż dwa lata
koszt przerejestrowania samochodu to jakieś ~ 180 zeta
moja rada dla Ciebie
Jeżeli Twój Ojciec ma zniżki zrób go współwłaścicielem bo tyle za oc płacić to masakra, możesz załatwić wszystko sam, wystarczy tylko upoważnienie i dowód osobisty tatusia.

W celu zarejestrowania auta musisz się udać do wydziału komunikacji, ze wszystkimi dokumentami, dowodem rejestracyjnym, umową i tablicami

Przeczytaj temat
http://www.terytoriu...ciel-t4015.html

#3 OFFLINE   Nitroxus

Nitroxus

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
    • :

Napisany 15 grudnia 2008 - 02:58

wiec tak zacznę od ojca ma te zniżki ale nie che mieć z nim nic wspólnego (wkurzony się ze kopiłem maluszka) jak napisałem wcześniej (taki charakter) pomnimy go

czyli jednak dobrze wyliczałem ze wyjdzie jakoś 800
wiec tak 800 zl nie będę miał na ubezpieczenie choć nie wiele będzie mi brakowało
wiec w pzu muszę złożyć oświadczenie ze rezygnuje z ubezpieczenia czy jak mam to załatwić ze wszystkim muszę się wrobić prze skończeniem się oc
czy samochód możne być nie ubezpieczony >?

#4 OFFLINE   Ekjonar

Ekjonar

    Master

  • Member
  • 733 postów
    • Time Online: 2g 39m 36s

Napisany 15 grudnia 2008 - 08:34

Ja mam 17 lat i mam auto na siebie. OC mnie jak na razie ksoztuje 845zł rocznie :? Auto misi być ubespieczone bo cię zaczną ścigać. A wyrejstrowanie malca chyba się mija z celem?

I ode mnie pytanie. Jak się nie ma 18 lat to się płaci jakaś zwyżkę?

#5 OFFLINE   tomekka

tomekka

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów
    • :

Napisany 15 grudnia 2008 - 08:50

I ode mnie pytanie. Jak się nie ma 18 lat to się płaci jakaś zwyżkę?


tak płaci się 50 % zwyżki tak jak napisał Grociu dopiero od 25 roku życia masz 0 %

ale skoro już teraz masz na siebie zarejestrowanego malucha to Ci zniżki nabijają.

Jeśli źle mówię niech mnie poprawią:)

#6 OFFLINE   piter19850207

piter19850207

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 905 postów
    • :

Napisany 15 grudnia 2008 - 11:24

tak płaci się 50 % zwyżki


zależy co to za towarzystwo ubezpieczeniowe ale ogólnie od 10% do 50% zwyżki jest za wiek poniżej 25 lat oraz zwyżka za to, że prawko ma poniżej roku też do 30% zwyżki, ewentualnie dostaniesz 10% zniżki jak zapłacisz od razu całość
Dodany obrazek

www.eskadra126p.ugu.pl

Dodany obrazek

#7 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 15 grudnia 2008 - 13:03

A na kogoś innego kto ma zniżki z rodziny/znajomych nie możesz zarejestrować auta?

koszt przerejestrowania samochodu to jakieś ~ 180 zeta

Tu się pomyliłem, jeżeli z tego samego powiatu(chyba) to płacisz tylko jakieś ~ 80 zeta bo tablice zostawiasz te same, chyba że są to ''czarne'' tablice.

#8 OFFLINE   micha$

micha$

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów
    • :

Napisany 15 grudnia 2008 - 14:37

Nitroxus - pomiń ojczulka. Zarejestruj samochód na siebie. Nie musisz od razu płacić 800 zł. Można to rozłożyć na dwie (lub więcej) raty.
To było po pierwsze.
Po drugie. Jeżeli masz konto w mBanku, sprawdź cenę ubezpieczenia w BRE Ubezpieczenia, mają niższe stawki niż w PZU.
Po trzecie. Wypowiedzenie możesz złożyć nawet dzisiaj, ważności nabierze z terminem w nim wskazanym.
Po czwarte. Samochód MUSI być ubezpieczony - OC.
Po piąte. Masz 30 dni na załatiwenie spraw przerejestrowania/ubezpieczenia.

PS. Ja też miałem malca na siebie od początku, płaciłem 950zł (teraz ok. 400zł) ale nie narzekam. Jak masz współwłaściciela to przy byle dzwonie możesz dostać nowe zwyżki...
Nie bój się zmiany na lepsze...

#9 OFFLINE   piteer

piteer

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 434 postów
    • :

Napisany 15 grudnia 2008 - 14:54

Hestia i MTU mają jeszcze taniej. Zwyżki są gdy nie ma się ukończonych 26 lat i prawo jazdy krócej niż 3 lata
126 el '96 czerwony
126 elx '99 zielony

Pamiętaj wstając z wyra, najpierw prawa gira!

#10 OFFLINE   Grociu

Grociu

    Master

  • Member
  • 784 postów
    • Time Online: 2g 2m 13s

Napisany 15 grudnia 2008 - 15:13

A najlepiej iść do jakiejś multi agencji gdzie oferują ubezpieczenia kilku firm, wybiorą Ci wtedy najbardziej odpowiadającą ci ofertę.

#11 OFFLINE   PimpQ

PimpQ

    Kawasaki Power:)

  • Member
  • 1 213 postów
    • Time Online: 11g 7m 33s

Napisany 15 grudnia 2008 - 16:10

Tu się pomyliłem, jeżeli z tego samego powiatu(chyba) to płacisz tylko jakieś ~ 80 zeta bo tablice zostawiasz te same, chyba że są to ''czarne'' tablice.


Z tego co wiem to jeżeli auto jest na tablicach z Twojego miasta, (Urzędu Komunikacji) to odchodzi Ci koszt tablic i płacisz tylko za dowód rejestracyjny ~80 zł. tak jak napisał Grociu. Tylko jest jeden warunek: musisz mieć tablice z flagą UE, a nie z flagą polski. No i muszą być białe, a nie czarne. Bo ja też jakiś czas temu przerejestrowywałem auto, i pani się spytała jakie mam tablice, bo nie wie jaką opłatę skasować :evil:
Podpis został wyłączony przez Administratora

#12 OFFLINE   Nitroxus

Nitroxus

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
    • :

Napisany 29 grudnia 2008 - 03:28

Witam wszystkich nie wiedziałem ze dostane tyle odpowiedzi i aż takim zainteresowanie dla mnie;D dziękuje wszystkim:)

Wiec tak załatwiłem przerejestrowanie
tablice odeszły bo to samo miasto a za przerejestrowanie czyli sam dowód zapłaciłem 72,00zł a załatwiałem to w wigilie wiec taki prezencik sporo pisania wniosek i małe problemy z umowa współwłaściciel nie dopisany (musiałem prośba wcześniejszego właściciela załatwić temat do wigilii z przerejestrowaniem)

wiec dostałem tym czasowy z zgłosić kazali mi się za 2 tygodnie po twardy

i dalej ubezpieczenie zacząłem trochę gadać z ojcem i powiedział mi ze nic nie muszę pisać ze ja rezygnuje z ubezpieczenia w pzu pi bo nawet tam nie brałem jakiego kolwiek tylko poprzedni właściciel, oraz powiedział ze mam pójść do ubezpieczalni i powiedzieć ze to moje pierwsze ubezpieczenie
słyszałem ze w MTU najtaniej a to MTU podobno na poczcie można załatwić a w mbanku mam konto int. wiec co polecicie z tym MTU fajnie ze można to na raty no ja mam pewnie 250 zł na OC bo panowie sylwek się zbliża wiec trzeba będzie spożyć za uszczelnienia, rozrząd i małe spalanie :)

Ps. mam fajny pomysł z dyfuzorem który kreci mieszanką ale powoli...

#13 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 29 grudnia 2008 - 13:26

zacząłem trochę gadać z ojcem i powiedział mi ze nic nie muszę pisać ze ja rezygnuje z ubezpieczenia w pzu pi bo nawet tam nie brałem jakiego kolwiek tylko poprzedni właściciel, oraz powiedział ze mam pójść do ubezpieczalni i powiedzieć ze to moje pierwsze ubezpieczenie


To ojciec źle Ci powiedział - musisz napisać, że rezygnujesz z tego ubezpieczenia, bo inaczej Ci je automatycznie przedłużą. Nie ważne, że wykupywał je poprzedni właściciel... ;)
Dodany obrazek

#14 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 31 grudnia 2008 - 11:56

Dokładnie. Zakupując auto przejołeś obowiązek kontynuacji ubezpieczenia wybranego przez poprzedniego właściciela. Jeśli chcesz z niego zrezygnować musisz przynajmniej na 1 dzień przed końcem ubezpieczenia napisać wypowiedzenie umowy i zawrzeć ją z innym ubezpieczycielem.

#15 OFFLINE   artjas

artjas

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 80 postów
    • :

Napisany 31 grudnia 2008 - 12:57

Przypominam. Nalezy tez pamietac o tym, ze kupujac samochod od wlasciciela, ktory mial wieksze znizki niz nowy nabywca i nie zrezygnuje sie do 31 dni z polisy to nalezy uiscic doplate wyrownujaca do wysokosci znizek nowego nabywcy.
Ja wlasnie wrocilem od mojego agenta z nowa poilsa OC na maluszka, najtaniej wyszlo w PZM - 257zl.

#16 OFFLINE   darek1231

darek1231

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 225 postów
    • Time Online: 1g 38m 19s

Napisany 31 grudnia 2008 - 21:34

dla mnie w ubezpieczalni powiedzieli że nie trzeba pisać wymówienia dla starej firmy i nic nie pisałem i jak do tej pory nie widziałem żadnych listów od starej firmy

#17 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 31 grudnia 2008 - 21:40

No cóż... Niech każdy robi jak uważa... Tylko się nie zdziw, jak za jakieś kilka lat przyjdzie Ci za wszystkie poprzednie lata jeden wielki rachunek... ;) A wtedy tłumaczenie "ja nie wiedziałem" raczej nie pomoże... ;)
Dodany obrazek

#18 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 01 stycznia 2009 - 13:43

dla mnie w ubezpieczalni powiedzieli że nie trzeba pisać wymówienia dla starej firmy i nic nie pisałem


Pozdrów swojego ubezpieczyciela i zapytaj czy pomoże ci spłacić zaległe składki.

http://www.ubezpiecz...owiedzenie.html

#19 OFFLINE   FSMarcin

FSMarcin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 402 postów
    • Time Online: 9m 6s

Napisany 01 stycznia 2009 - 13:47

1000zł to kwota wolna od podatku, więc skarbówkę możesz sobie odpuścić


Nieprawda! Trzeba odwiedzić skarbówkę. Do kwoty 1000 zł dostaniesz pieczątkę na umowie, że auto jest zwolnione od podatku.
Ford Fiesta 1,3i C 95'

#20 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 01 stycznia 2009 - 15:25

Nieprawda! Trzeba odwiedzić skarbówkę. Do kwoty 1000 zł dostaniesz pieczątkę na umowie, że auto jest zwolnione od podatku.


Ja byłem ostatnio w skarbówce - pani rzuciła okiem na umowę (wpisane było 1000zł), spytała jeszcze raz o rok produkcji pojazdu otworzyła jakąś książeczkę, coś tam poszukała, po czym usłyszałem tekst "no ja mogę Pana zwolnić z tej opłaty skarbowej", ale żadnej pieczątki, ani innego świstka potwierdzającego ten fakt mimo moich dopytywań nie dostałem... ;) W urzędzie też o to nie pytali tylko bez zająknięcia rejestrowali, więc to chyba nie jest reguła. ;)
Dodany obrazek



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.