Skocz do zawartości


Zdjęcie

drążek zmiany biegów


51 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Machu19

Machu19

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów
    • :

Napisany 22 października 2008 - 19:56

co powienienem zrobić żeby drążek w malcu był krótszy?? Chciałem również wymienić gałke i mieszek czytałem że to sie wykręca ale nie jestem pewny więc pytam. Czekam na jakieś ciekawe i niezbyt skomplikowane rozwiązania

#2 OFFLINE   krzysztofer00

krzysztofer00

    Master

  • Member
  • 1 058 postów
    • Time Online: 7g 51m 37s

Napisany 22 października 2008 - 19:59

musisz obciąć fleksem
jak chcesz mam dwie gałki fajne na sprzedasz
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   Ekjonar

Ekjonar

    Master

  • Member
  • 733 postów
    • Time Online: 2g 39m 36s

Napisany 22 października 2008 - 19:59

Zazwyczaj kiedy wyciągniesz kokpit z tunelu to mieszek będzie przykręcony na cztery śruby. A drążek poprostu szlifierką musisz potraktować ;)

#4 OFFLINE   Machu19

Machu19

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów
    • :

Napisany 22 października 2008 - 20:01

masz moze jakieś zdjęcia tych drążków?? chętnie zobacze

#5 OFFLINE   krzysztofer00

krzysztofer00

    Master

  • Member
  • 1 058 postów
    • Time Online: 7g 51m 37s

Napisany 22 października 2008 - 20:16

ja czy Ekjonar ?? :ble:
Dodany obrazek

#6 OFFLINE   Machu19

Machu19

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów
    • :

Napisany 22 października 2008 - 20:20

Ty (krzysztofer00) bo napisałeś że masz dwie gałki do sprzedania

#7 OFFLINE   Rampula

Rampula

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów
    • Time Online: 5g 17m 14s

Napisany 22 października 2008 - 20:22

w elegancie w sumie jedna z pierwszych rzeczy którą trzeba zrobic zeby sie troszke przyjemniej prowadzilo to zmienic ten gumowy kondom z wajchy biegów ;)
ja mam u siebie mieszek z czegos zachodniego, poreczna skorzana gałkę wkrecana na imbusy, do tego drazek skrocony ok 3 cm i od razu lepiej sie macha wajchą :D z
apraszam na jakiegos naszego slaskiego spota to sobie przetestujesz :D
'weź synek włóż hawajską koszule...'

#8 OFFLINE   Machu19

Machu19

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów
    • :

Napisany 22 października 2008 - 20:25

a gdziie są te śląskie spoty??

#9 OFFLINE   Rampula

Rampula

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów
    • Time Online: 5g 17m 14s

Napisany 22 października 2008 - 20:30

Machu19 co do spotow to roznie, kiedys bylo duzo lokalnych, teraz najblizszy 11 listopada w swieto niepodleglosci w Pszowie bedzie i szykuje sie spora ekipa wiec zapraszamy ;)
Ogolnie to slaskie zycie toczy sie na www.126p.slask.pl :D
Co do galki to jedz na Olmet w Tarn Gorach, za darmo wyniesiesz sobie z jakiego tylko auta Ci sie podoba, ostatnio bylem z kumplem to wzial sobie galke i mieszek z reno 19 :)

ps. Kojarzysz z Piekar Slaya? :D znak rozpoznawczy to czerwony elx na chromach z bialym przodem w podkladzie :D
'weź synek włóż hawajską koszule...'

#10 OFFLINE   Machu19

Machu19

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów
    • :

Napisany 22 października 2008 - 20:36

Nie kojarze ale bede sie rozglądał (mój znak rozpoznawczy to napis na tylnej klapie "DEMON SZYBKOŚCI") i dzięki za cynk napewno skorzystam z tego spotkania

#11 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 22 października 2008 - 21:40

Ja mam drążek chyba z 5 cm skrócony, gałka sport ze skórą i mieszek skóra. (gałke mozesz brzeszczotem a nei kątówką żeby popalić tapicerki np)

#12 OFFLINE   Machu19

Machu19

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów
    • :

Napisany 23 października 2008 - 13:26

no spoko czyli drążka ani gałki nie można w jakiś spośób wykręcić tylko trzeba uciąć a co potem?? jam mam zamontować nową gałke??? no i mam jeszcze jedno pytanko troche nie na temat ale nie chce zakładać nowego tematu nie ma ktoś na zbyciu obrotomierza najlepiej z fiata 125 bo bo dużo o nim czytałem

#13 OFFLINE   gumxel

gumxel

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 40 postów
    • :

Napisany 23 października 2008 - 13:57

a wiec;p galke owszem w wiekszosci sie odkreca;Pale jak chcesz skrocic troche drazek(co daje duzo lepsze jak dla mnie wzucanie biegow) to kątowką;] a potem albo to nagwintowywujesz;p i wkrecasz nową galke;P(ostatecznie jakis Poxipol) albo kupujesz gałke z Tulejką i Zrubami imbusowymi( sruby te tak jakby scisną ci sie na prencie
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#14 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 23 października 2008 - 13:57

Gałkę wykręcasz,drążek ucinasz.

nie ma ktoś na zbyciu obrotomierza

daj ogłoszenie w kupię sprzedam zamienię oddam

#15 OFFLINE   zolo

zolo

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 369 postów
    • Time Online: 4d 2g 43m 30s

Napisany 23 października 2008 - 16:01

A tak na marginesie. Po co wogole obcinacie te drazki zmiany biegow, wogole nie moge tego obczaic. Przeca z opcietym zle sie biegi wzuca i trza daleko reka siegac. Moim zdaniem drazek zmiany biegow powinien byc jak najblizej kierownicy w zaciegu reki a nie szukac go pomiedzy fotelami.

#16 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 23 października 2008 - 16:27

zolo - masz 100%, ale to niby taki "szpan" jest :lol2:. Im bliżej gałka zmian biegów kierownicy -> tym szybciej zmienisz bieg -> tym szybciej pojedziesz :mrgreen:

#17 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 23 października 2008 - 17:02

O tak jasne... Najlepiej przedłuż ją sobie pod samą kierownicę, a biegi zmieniaj ruchami niczym kierowca Ikarusa 280... :lol: :lol: :lol: Chociaż w sumie jak kto lubi. Ja w jednym z poprzednich aut miałem skrócony lewarek i jeździło się bardzo przyjemnie, wcale nie trzeba było go szukać między fotelami, a biegi zmieniało się wygodniej (krótsze ruchy lewarka). ;)
Dodany obrazek

#18 OFFLINE   Mały

Mały

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
    • :

Napisany 23 października 2008 - 21:57

O tak jasne... Najlepiej przedłuż ją sobie pod samą kierownicę, a biegi zmieniaj ruchami niczym kierowca Ikarusa 280... :lol: :lol: :lol: Chociaż w sumie jak kto lubi. Ja w jednym z poprzednich aut miałem skrócony lewarek i jeździło się bardzo przyjemnie, wcale nie trzeba było go szukać między fotelami, a biegi zmieniało się wygodniej (krótsze ruchy lewarka). ;)


Idzie to zrobić inaczej nie wydłużać tylko cały mechanizm podnieść wyżej i wtedy jest malinka, miałem gdzieś takie zdjecie ale nie moge poszukać wykorzystana tam była kolumna kierownicza z malca a w sumie to wałek z przegubami :)

#19 OFFLINE   Ozzy

Ozzy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 499 postów
    • :

Napisany 23 października 2008 - 22:01

ja bym się chyba nie zdecydował na skrócenie drążka, gdyż mam fotele Inter Groclin a one są dosyć wysokie, więc trzeba siedzieć troszkę dalej niż w normalnych, przez co zawsze kiedy wbijam 3 muszę plecy odrywają się od oparcia... jakbym jeszcze skrócił to nie wiem co by to było
1998 EL
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#20 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 23 października 2008 - 22:20

W sumie zależy, każdemu pasuje inaczej. Ja jestem niski, więc fotel mam posunięty do przodu, lewarek mam przy sobie, więc skrócony by mi pasował. ;) Fotele to też inna bajka. ;)
Dodany obrazek



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.