Skocz do zawartości


Zdjęcie

KLASA FIAT 126P (600,650,700ccm) - PROPOZYCJA UTWORZENIA


1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   PimpQ

PimpQ

    Kawasaki Power:)

  • Member
  • 1 213 postów
    • Time Online: 11g 7m 33s

Napisany 16 października 2008 - 13:40

djwheele napisał na forum Automobilklubu łódzkiego:


Przeglądam sobie strony różnorakich Automobilklubów i zaczynam się coraz bardziej zastanawiać czy w AKŁ nie warto by podnieść po raz kolejny sprawy utworzenia klasy Małego Fiata 126P.
Zasadniczo rywalizacja w KZK z autami mocniejszymi nie przeszkadza mi w żaden sposób ponieważ, jest to doskonała szkoła techniki jazdy i podpatrywania lepszych, ale czasami człowiekowi brakuje słów, gdy jadąc idealnie przegrywa się z kimś kto popsuł pół przejazdu a był szybszy tylko dlatego, że pod maską mieszka u niego 1100ccm.
Regularnie jeżdżących w KZK kierowców małych fiatów jest od 3 do 5-8 i pomyślałem sobie, że w 2009 roku w regulaminie powinna pojawić się klasa Małego Fiata. Obejmowała by ona wszystkie możliwe pojemności jakie były produkowane w FSM (600ccm, później 650 i 700ccm(bis)). Znacząco to zwiększyłoby zainteresowanie imprezami kierowców maluszków, ponieważ teraz wyjazd na KZK zawsze staje pod znakiem zapytania właśnie przez fakt, że: " po co mam jechać, skoro i tak przegram z większymi pojemnościami"...
Zwracam się tu do władz AKŁ o utworzenie w konkursach KZK i KJS klasy maluchów, z zastrzeżeniem, że np w KJS, jeżeli nie byłoby 3 aut wliczałaby się klasa maluchów do I klasy. O frekwencje na KZK się nie martwie, ponieważ zawsze są 3 bądź więcej maluszków.
Pewnie usłyszę głosy krytyki i zarzuty o tchórzostwo, ale jeszcze raz powtarzam - nie o to chodzi. Chciałbym mieć jedynie porównanie z innymi kierowcami i to takie bezpośrednie w punktacji generalnej. Przecież w jakimś celu i z jakiegoś powodu inne AK takie klasy utworzyły.
Myślę, że sprawa "dopuszczalnych" zmian byłaby do dogadania i np dopuszczała do jazdy każdą modyfikację silnika przy oryginalnym bloku, żeby w klasie nie pojawiły się potwory z silnikami od łady czy innych fiatów 127 itd itp. Sprawa regulaminu jest przecież otwarta i do dogadania na zebraniu.
Napiszcie co sądzicie o pomyśle wprowadzenia do regulaminów imprez klasy MALUCHA ?



Dla zainteresowanych dalsza część dyskusji:

Please Login or Register to see this Hidden Content


Podpis został wyłączony przez Administratora

#2 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 16 października 2008 - 14:09

Ok, zapodaję w temat. Dzięki.








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.