Skocz do zawartości


Zdjęcie

kubelwagen z malucha


23 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Login

Login

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów
    • :

Napisany 30 września 2008 - 13:15

Witam
Niedawno miałem okazję dotknąć rekonstrukcji kubelwagena w Otrębusach, samochodzik bardzo mi się spodobał, był taki prosty złomowaty i miał to coś Smile zaczołem zastanawiać się nad takim samochodzikiem, jednak wyczytałem że w stanie złomu może on kosztować 10 tyś. Odrzucając kupno orginału zastanawiam się nad samodzielnym zrobieniem takiego autka, najodpowiedniejszy byłby maluszek, podobna wielkość prosta konstrukcja, silnik z tyłu, podobny rozstaw kół i oczywiście cena.
Jednak jest kilka rzeczy nad którymi trzeba się zastanowić między innymi:
rozstaw kół na szerokość jest idealny, za to na długość odstęp między przednimi a tylnymi jest o ok 0.5 m za mały. O ile mi wiadomo można było było by go przeciąć i przedłużyć, co o tym sądzicie, czy dało by radę to zrobić? Na jakie problemy techniczne mógłbym natrafić budując to autko?
Planuje kupić jakiegoś fiata za ok 200-300 zł byle w miarę działał, karoseria może być w stanie obojętnym.
Zdiąć karoserie zrobić remont podwozia, wzmocnić je i zabezpieczyć podwyższyć zawieszenie no i przedłużyć . Dokonać kilku przeróbek założyć nową i przerobioną karoserie itd...
Co o tym sadzicie, czy mógłby mi ktoś udzielić jakiś rad?
Jeszcze sprawa rejestracji, mimo że samochodzik byłby raczej tylko do rekreacji to mimo wszystko musi poruszać się po drogach. Czy mógłbym w "praktyce" używać dowodu rejestracyjnego od bazy (malucha)? w końcu zawsze mogę powiedzieć że to taka wersja i że trochę ją przerobiłem bo mi się nie podobała Razz w końcu to "prawie" jak ospojlerować auto przecież dokonujemy w nim modyfikacji estetycznych. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam i poniżej zamieszczam zdięcia kubelwagena

Please Login or Register to see this Hidden Content


Jego budowa jest naprawdę prosta, przepraszam że powtarzam ale poprzednio wybrałem chyba zły dział

#2 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 30 września 2008 - 15:01

Idziesz zla droga. kubelwagen to ewolucja VW Garbusa ktorego prototyp powstal jeszcze przed wojna a w zwiazku z potrzeba stworzenia auta dla wojska w oparciu o garbusa stworzono kubelwagena. Auto bylo na ramie wiec potrzebujesz ramy garbusa i calego zespolu napedowego. To oczywiscie tylko teoria. Maluch sie do tego nie nadaje
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#3 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 30 września 2008 - 15:56

Tak jak w/w dziwie ubrany osobnik pisze... potrzebujesz jakieś auto na RAMIE, nie nadwozie samonośne.

#4 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 30 września 2008 - 19:15

Mochu ja tak chodze do pracy :lol:
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#5 OFFLINE   Login

Login

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów
    • :

Napisany 30 września 2008 - 19:24

ok czaje o co chodzi, jednak nie chcę zrobić repliki nie zależy mi na idealnym odwzorowaniu, chce aby wyglądał jak kubelwagen a nie udawał że nim jest. Podwozie od garbusa raczej odpada, z powodu że jest ich jak na lekarstwo i pewnie drogie a z malucha jak się rozmyślę po zakupie to mogę śmigać, i tak chciałem malca kupić. A co do przerabiania co by było gdybym wzioł szlifierkę, karton tarcz do metalu i rozmontował wszystko co się da z karoserii, do podłogi. Dalej zastanowiłbym się co z starej karoserii się przyda, przedział silnika jest bardzo podobny więc można zostawić.

#6 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 30 września 2008 - 19:28

Hmmmmmm nie podpowiem Ci, generalnie jak maluchowi odetniesz karoserię, to się nie złamie sama podłoga, ajeśli jest w idealnym stanie. Ale to i tak ryzykowne.

#7 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 30 września 2008 - 19:34

Tak czy siak trzeba by było zrobić ramę,która by to wszystko trzymała.

#8 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 30 września 2008 - 19:34

Fantasta.... no ale ja tez sie nie znam :roll:
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#9 OFFLINE   Login

Login

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów
    • :

Napisany 30 września 2008 - 19:53

w czym problem, spawara jest, złom niedaleko, żyć nie umierać i tylko czekać na jakieś dłuższe weekendy, jak ktoś może coś podpowiedzieć to proszę bardzo :P
W razie jakichkolwiek wątpliwości mam rzut beretem do muzeum gdzie jak nikt nie patrzy można wskoczyć do środka i przyjrzeć się co i jak.
Aha a co do tego podwozia to zamierzałem od początku zbudować ramę i na nią blachy

#10 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 30 września 2008 - 19:57

Potrzebujesz solidne płaskowniki, malacza, powyżej rocznika 85 ( żebyśmy Cię nie zajebali ) i tyle... to na początek.

Nie... jeszcze 2* skrzynka dobrego browara dla mnie za rady :roll:

#11 OFFLINE   Login

Login

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów
    • :

Napisany 30 września 2008 - 20:04

Czyżby chodziło oto że pow 1984r wymagane są pasy bezpieczeństwa i abym nie podbił statystyki wypadków drogowych z skutkiem śmiertelnym?

#12 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 30 września 2008 - 20:13

Nie, chodzi tylko o to abyś nie niszczył klasyka.

To, że sam chcesz robić kibelwagena z malacza, świadczy o tym, że osobiście masz w dupie swoje bezpieczeństwo. To czemuż my mamy się nim przejmować ?

#13 OFFLINE   Login

Login

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów
    • :

Napisany 30 września 2008 - 20:26

Ja się tym nie przejmuje, to dlaczego wy byście mieli? pojazd ma służyć rekreacyjnie do wypadów do lasu i co miało by mi tam zaszkodzić? Niedzwiedz grizzli :P? żartuje
A skoro już na ten temat to wiem że poszczególne roczniki różniły się niektórymi szczegółami, które roczniki byłyby najbardziej odpowiednie do mojego wstępnego projektu?
Szkoda że nie produkują już maluchów, choć mało kto chciałby kupić dziś nowego malca.
Ehh pomyliłeś mi i na Ebayu zamiast kubel wpisałem kibel ;] hehe

#14 OFFLINE   Moch

Moch

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 758 postów
    • Time Online: 7g 40m 11s

Napisany 30 września 2008 - 20:30

Do projektu najlepszy maluch który będzie zdrowy od spodu, a np lekko uszkodzony blacharsko po stłuczce - ale broń boshe krzywy od spodu - zawieszenie musi być igła, bo na tym będziesz coś budował.

#15 OFFLINE   Kilem0

Kilem0

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 57 postów
    • :

Napisany 01 października 2008 - 21:11

ja osobiście proponowałbym skorzystać z planów jakiegoś buggy na bazie malucha. dół zostawiasz, a na górę wstawiasz szkielet od buggy i "oklejasz" blachą. ale to tylko moje skromne zdanie
126 el RS, 1995 700
Alfa Romeo 146 1,4 Boxer

#16 OFFLINE   Login

Login

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów
    • :

Napisany 02 października 2008 - 08:53

Coś takiego planuje, zostawić dół i na to rama, blacha i cała reszta, przy okazji wyjmie się silnik i zrobi remont (ma ktoś pomysł jak podwyższyć zawieszenie?). Puki co powstrzymam się z szczegółami do czasu aż kupie malucha, jednak jeśli ktoś może coś pomóc to proszę bardzo :P

#17 OFFLINE   Kizar

Kizar

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 806 postów
    • :

Napisany 02 października 2008 - 09:09

pojazd ma służyć rekreacyjnie do wypadów do lasu hehe


po tym kawałku mówie ci kup se motor i bedziesz smigał po lasach ile wlezie.. ale jak będzie za sucho to nei wjedziesz.. wieć może rower ?? :roll: :roll:

#18 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 612 postów
    • Time Online: 5m 41s

Napisany 02 października 2008 - 16:08

Po przemysleniu uwazam ze autorowi do lasu starczy zwykly rurowiec a nie kopia kubelwagena. :lol:
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL

#19 OFFLINE   kaszlak_maniak

kaszlak_maniak

    Master

  • Member
  • 2 643 postów
    • Time Online: 28m 43s

Napisany 02 października 2008 - 17:39

Wiecie, jak chłopak chce to niech sobie nawet czołg buduje, jego sprawa, w końcu być może spełnia swoje marzenia. ;) Rady już dostał to niech się bawi... :)
Dodany obrazek

#20 OFFLINE   Madd

Madd

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 535 postów
    • :

Napisany 02 października 2008 - 19:24

Kosztem kolejnego Malucha?
DM Garage
* Cabrio Bosmal 1.2 16v +
* Polski Fiat 126p 650FL Anglik



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.