Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alarm, co do czego?


30 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Przemooo

Przemooo

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 47 postów
    • Time Online: 1g 5m 53s

Napisany 03 maja 2008 - 18:32

Panowie, jedno pytanie do was mam. Jestem w trakcie podłączania alarmu i centralnego do maluszka (Producent: Cheetah. Model: CH-AE Basic). Wychodzą mi z centralki dwa kable (koloru pomarańczowego) do podłączenia sygnalizacji migaczami. Do czego mam je podpiąć, żeby wszystkie migacze działały?

Prawdopodobnie napotkam jakieś jeszcze problemy, ale narazie tylko to :wink:

Ps. Poprzedni temat mojego autorstwa skasowałem, bo nie było odpowiedzi, a z problemem sobie i tak poradziłem :twisted:
Mały Fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat! - a przynajmniej do poważniejszego dzwona.

#2 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2 323 postów
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Napisany 04 maja 2008 - 07:34

zapytaj Lamy on ma alarm i centralny to Ci powie co i jak.
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 04 maja 2008 - 10:04

Ja podpiołem jeden pod awaryjne a drugi zaizolowałem i finito.

#4 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 04 maja 2008 - 10:47

Wszystko na priwie opisałem. A i tutaj mogę powtórzyć. Jeden kabel z centralki na błękitno-czarny przy przerywaczu awaryjnych, a drugi kabel z centralki do błekitnego przy przerywaczu awaryjnych.

#5 OFFLINE   Przemooo

Przemooo

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 47 postów
    • Time Online: 1g 5m 53s

Napisany 04 maja 2008 - 14:23

Znalazłem chwilę czasu, więc się za to zabrałem. I znowu problem. Podpiąłem kable z centralki do niebiesko-czarnego i niebieskiego. Podpiąłem je zaraz za bezpiecznikiem (w 100% nie wiem czy dobrze zrobiłem), tylko że one dochodziły do bezpiecznika kierunkowskazów, a nie awaryjek (później się dopiero skapłem) Efekt jest taki, że jak uzbrajam i rozbrajam alarm to słyszę tylko cykanie przekaźników (czegoś co tak tam pyka) ale nic nie świeci się. O co kaman? :wink:

Ps. ale przynajmniej wiem, że alarm działa ^^ Jupiiii :jupi:
Mały Fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat! - a przynajmniej do poważniejszego dzwona.

#6 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 04 maja 2008 - 14:30

Powiedziałem przy przerywaczu awaryjnych a wręcz bezpośrednio pod te kable o wskazanych kolorach które dochodza do samego przekaźnika a nie na puszkę. Gdzie ja cokolwiek o puszcze pisałem.

#7 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 04 maja 2008 - 14:32

Przy podłączeniu tych kabli od alarmu do wskazanych kolorów pod puszke a nei prezy przekaźniku jak mówiłem to przy uzbrajaniu i rozbrajaniu puszczasz prąd na wysieraczki i coś tam jeszcze.

#8 OFFLINE   Przemooo

Przemooo

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 47 postów
    • Time Online: 1g 5m 53s

Napisany 04 maja 2008 - 16:57

Drobna pomyłka :wink: Zawsze mogło być gorzej :P Nie no, za drugim razem podłączyłem prawidłowo i wszystko działa :) Na szczęście dużo szkód nie narobiłem pod puszką. Zrobiłem już podwaliny alarmu, czyli mam miejsce i pociągnięte niektóre kable. Zastanawia mnie tylko jak pociągnąć kable z akumulatora... Zeby nie było czegoś w stylu - leci jeden kabel, nagle izolacja i wychodzi z niego 5 :P (radio, 2 kable do centralnego, alarm, zapalniczka) Coś się da zrobić?
Mały Fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat! - a przynajmniej do poważniejszego dzwona.

#9 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 04 maja 2008 - 17:03

Musisz zadbać o swoja instalację i zrobić tak zeby było dobrze. Innej rady nie ma. I radze siedo tego przyłożyc bo już tak miałem ze nie było czasu i sprzętu to siena krótko coś tam podciągnęło a potem cały dzień spedziłem w bagarzniku i wszystko porządkowałem :P

#10 OFFLINE   eyeless_es

eyeless_es

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 196 postów
    • :

Napisany 04 maja 2008 - 17:27

..a nie mozna bylo podpiac kabli z centralki alarmu ( kabli dla kieronkow ) bezposrednio do kabla + ktory idzie na zarowke ?? ... przeciez tez by swiecily wszystkie kierunki .... a mniej roboty i myslenia przy takim podpinaniu ....
...z kabla z centarlki idzie + ktory zaswieci lampkami ...proste
Dodany obrazek

#11 OFFLINE   Mandolina

Mandolina

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 923 postów
    • Time Online: 38s

Napisany 04 maja 2008 - 17:37

bezposrednio do kabla + ktory idzie na zarowke ?? ... przeciez tez by swiecily wszystkie kierunki ....


Gdyby było tak jak mówisz to nie ważne, który kierunkek by się włączało to świeciły by wszystkie :lol:

#12 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 04 maja 2008 - 17:39

Jeżeli już chcesz sie wbić pod kabel na kierunki to wtedy na obie strony musisz to zrobić bo albo będzie ci jedna strona świeciła albo jak zmostkujesz to zamiast kierunku lewego lub prawego będziesz miał podcas jazdy awaryjne :lol:

#13 OFFLINE   eyeless_es

eyeless_es

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 196 postów
    • :

Napisany 04 maja 2008 - 17:49

hehe no bo zapomnialem ze mi z centralki ida 2 kable ...wpiolem jaki juz pisalem wyzej ...dziala/hula/jest git ....
Dodany obrazek

#14 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 04 maja 2008 - 18:00

No i dobrze.
Myślę że temat podłączania pod alarm kierunków zostal wyczermany. Niech sietylko sam założyciel tematu wypowie czy aby napewno.

#15 OFFLINE   Przemooo

Przemooo

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 47 postów
    • Time Online: 1g 5m 53s

Napisany 04 maja 2008 - 18:12

Musisz zadbać o swoja instalację i zrobić tak zeby było dobrze. Innej rady nie ma. I radze siedo tego przyłożyc bo już tak miałem ze nie było czasu i sprzętu to siena krótko coś tam podciągnęło a potem cały dzień spedziłem w bagarzniku i wszystko porządkowałem :P


No właśnie przed rozpoczęciem prac nad "Security Project `08" Wymyłem całą komorę bagażnika i zrobiłem nowe izolacje (tych które nie były fabryczne). Żeby był ład i porządek chcę zrobić coś w stylu kostek do lamp w mieszkaniu. Tylko, że one działają na zasadzie łączenia - jeden kable wchodzi, jeden wychodzi. Ja potrzebuje, taką że jeden wchodzi, a X wychodzi :D Popytam się jutro w elektronicznym, może coś poradzą.

No i dobrze.
Myślę że temat podłączania pod alarm kierunków zostal wyczermany. Niech sietylko sam założyciel tematu wypowie czy aby napewno.


Pewnie że pomogło :] Wszystko śmiga. Choć podejrzewam, że napotkam jeszcze jakieś problemy, więc narazie nie zamykałbym, żeby później nie śmiecić forum... Ale jak zadecydujesz, to nie będę protestował :wink: (Może temat zmienie, o ile się da). I tak jestem wdzięczny za dotychczasową pomoc :)
Mały Fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat! - a przynajmniej do poważniejszego dzwona.

#16 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 04 maja 2008 - 18:18

Dobra tematu zamykał nie będę bo i nie ma po co, a wręcz tak jak powiedziałes zmieni sietytuł i będzie ogólnei od alramów.
Jak działa to ciesze sie twoim szczęściem :)

#17 OFFLINE   micha$

micha$

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów
    • :

Napisany 04 maja 2008 - 19:19

To ja zaproponuje przeniesienie tematu do Elektroniki. I mój post do kasacji :)
Nie bój się zmiany na lepsze...

#18 OFFLINE   Przemooo

Przemooo

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 47 postów
    • Time Online: 1g 5m 53s

Napisany 05 maja 2008 - 21:03

Dzięki za zmianę tematu, nie miałem wczoraj czasu trochę.

A co do alarmu, to:
Wszystko szło dobrze, dopóki nie podłączyłem ultra(?)falowego detektora ruchu. Nie zamontowałem jeszcze wszystkiego w kabinie, bo chciałem przetestować, a nie na próżno ciągnąć kable. No i wyszło. Wygląda to tak: Aktywuje alarm po czym macham jak głupi przed czujnikiem. I nic. Dopiero jak drugi raz nacisnę guzik uzbrajający na pilocie to zaczyna wyć... O co biega? Może układ czujnika strzelony? Bo chyba fakt, że robiłem to na świeżym powietrzu nie powinien mieć znaczącego wpływu na działanie. Mogę się mylić.

Ps. jutro zabiorę się z rana za montowanie czujników w drzwiach, bagażniku i za montaż centralnego błahahahahaha :devil: :faja:
Mały Fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat! - a przynajmniej do poważniejszego dzwona.

#19 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3 055 postów
    • :

Napisany 05 maja 2008 - 21:06

ty lepirj przeczytaj instrukcję obsługi i dowiedz się jakie to ma funkcje bo nic Ci nie da się pomóc w tym momencie.

#20 OFFLINE   chybol

chybol

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 289 postów
    • :

Napisany 05 maja 2008 - 21:22

a czy przypadkiem od wlaczenia alarmu musisz poczekac minute zeby sie zaaktywowal ?? moge sie mylic ale ja mam w aucie (nie 126p) ze po wlaczeniu alarmu on aktywuje sie po minucie :)
http://www.sfm.auto.pl/
Skierniewickie Forum Motoryzacyjne
http://www.terytoriu...ybol-t4472.html
Czerwony :]

Dodany obrazek



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.