Jump to content


Photo

Jak skutecznie przyczernić zderzaki?


25 replies to this topic

#1 OFFLINE   Pestka

Pestka

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 posts
    • :

Posted 30 October 2007 - 18:59

Zderzaki czarniutkie

A jak czernione? Pasta czy jakaś farba?

U mnie jest problem z tym, bo swego czasu tylny pomalowałem specjalną farbą do zderzaków (Bumper Spray) i był łądny czarny matowy, ale po wizycie na myjni ręcnej gdzie myje się wysokim ciśnieniem wodą z szorującym mikroproszkiem, część farby oblazła (taką to ma moc!) i teraz mam czarny w duże szare ciapki :| Nie wiem czy jak teraz pomaluję znów, to czy tych śladów nie będzie widac...

Ktoś mi sugerował żeby pomalować delikatnie cienko biteksem :shock: ciekawe jak by to wyglądało i czy by sie trzymało.
Pestka & Proktor marriage ;)
Czerwony Po-Cisk 126 EL '96
cywil, 60kkm

#2 OFFLINE   Rampula

Rampula

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
    • Time Online: 5g 17m 14s

Posted 30 October 2007 - 19:09

Pestka przepalony olej na zderzaki najlepszy, potem szmatka do sucha wtrzyj. Szkoda ze juz ciemno bo bym Ci cyknal fotke jak to u mnie wyglada, tez mialem siwe ale teraz to jest miodzio 8)
'weź synek włóż hawajską koszule...'

#3 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,055 posts
    • :

Posted 30 October 2007 - 19:20

NO albo pata do butów

#4 OFFLINE   Pestka

Pestka

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 posts
    • :

Posted 30 October 2007 - 19:23

nie no bez jaj :P
Ja wiem że te środki barwią, ale potrzebuję środka który będize trwały, a nie że po pierwszym myciu na myjni czy nawet pod domem, spłynie z detergentem i cały efekt diabli wzięli...

Ile może kosztować nowy tylny zderzak od EL? Bo nasz jest lekko pęknięty tak przy okazji.
Pestka & Proktor marriage ;)
Czerwony Po-Cisk 126 EL '96
cywil, 60kkm

#5 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,055 posts
    • :

Posted 30 October 2007 - 19:36

Z tego co mówisz to widzę że nie ma sieco dziwic że lakieru nie masz, ckoro szorowany był jakimiś detergentami i myjnią automatyczną to powodzenia, nic z tym nei zrobisz, jedynie pomalować sobie mżesz albo lakier położyć bezbarwny co sienie opłaca.

#6 OFFLINE   szczaw

szczaw

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 posts
    • :

Posted 30 October 2007 - 20:11

Może głupie pytanie, ale wyczyściłeś i odtłuściłeś dokładnie zderzak? Spotkałem nie raz ludzi co narzekali że farba im złazi, a zapomnieli o tym.

#7 OFFLINE   Pestka

Pestka

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 posts
    • :

Posted 30 October 2007 - 20:31

Oj Lama, nie marudź :D
Widzę że zrobiłeś sobie jakąs teorię i chcesz ją na siłę udowodnić ;)

Primo: detergent (trudne słowo :P ) = środek myjący.
Nigdzie nie pisałem że szoruję auto CIFem albo proszkiem do prania :P
W moim przypadku chodzi o szampon samochodowy ;) Chyba że nie używasz żadnej chemii i auto pucujesz wodą i suchą flanelą :D

Secundo: gdzie ja pisałem że auto myję na myjni automatycznej? Myję na myjni ręcznej, samoobsługowej. Czasem na takiej gdzie jest lanca ciśnieniowa i druga szczotka, a czasem na takiej gdzie jest tylko lanca ciśnieniowa i mikroproszek. To jest tzw. mycie bezdotykowe które sie stosuje do drogich fur, żeby czasem piach zawieszony na szczotkach nie porysował lakieru ;)
Czasem też myję ręcznie, gąbką i wodą z wiadra. Dość nerwowo. Sęk w tym że nie mam własnej posesji, mieszkamy w bloku - a nie wiem czy wiesz że wg polskiego prawa NIE WOLNO myć aut pod blokiem, na ulicy itp. A są ludzie którym to przeszkadza i sie czepiają. Rozumiesz więc dlaczego wolę mieć spokój i korzystać z płatnych myjni?
Zresztą robi tak 75% posiadaczy aut i nie ma masowych reklamacji z powodu zniszczonego lakieru...

Tercio: co ma do rzeczy myjnia automatyczna (której użycie grozi porysowaniem lakieru jeśli ktoś przed nami miał mocno zabłocone auto) z płowieniem lakieru?
I dlaczego Fiatowi Punto mojego ojca i mojemu Oplowi Kadettowi moje sposoby mycia nie szkodzą, a maluszkowi by miały szkodzić?

PS. Ja już wiem że z moim lakierem nic nie zrobię sensownego, o malowaniu myślę (jak tylko sie uda coś po znajomości załatwić) - natomiast pytałem o to jak TRWALE zaczernić zderzaki.
I dzięki za wydzielenie topika ;)

PS 2: Szczaw, zderzak odtluściłem alkoholem izopropylowym i nieco nitrem (ale delikatnie bo sie bałem że zacznie rozpuszczać). W sumie mogłem użyć zmywacza do silikonów, ale jakoś nie miałem pod ręką a okazja na malowanie nadarzyła sie niespodziewanie (bo tak to nie miałem gdzie).
Pestka & Proktor marriage ;)
Czerwony Po-Cisk 126 EL '96
cywil, 60kkm

#8 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,055 posts
    • :

Posted 30 October 2007 - 21:02

Łoł łołoł, jakież ty wypracowania skrobiesz kolego to mała bania :mrgreen: A z reszta to pewnie marudzę, nie przecze :wink: Dbrze żes powiedział ze nie wolno pod blokiem bo ja jakoś myję zawsze i nie to lezy. Jeżeli chodzi o moje mycie to wystarczy mi troche wody i duża ircha i żadnych "detergentów" nie potrzeba, ircha wymiata :twisted: Lakiery jakie są kazdy wie, jak były nakładane to mozemy sie jedynie domyślac niemniej jednak w 100% profi to nie było robione na pewno.
A propo przyczerniania, to tak na prawdę jest wiele sposobów i każdy jest na swój sposób robry, ale żaden z nich nie da efekty na długi czas, nie ma sie co oszukiwać. Niestety, tak samo jak myjemy auta, tak samo trzeba przyczerniać zderzaki i nic na to sie nie poradzi. Oczywiście zawsze można polakierować zderzaki na kolor ale wiadomo że to nie to samo, a zwłąszcza parkując pod blokiem gdzie zawsze znajdzie sie jakaś oferma która potrafi kupnąć, stuknąc i zderzak zarysować. Wtedy przy polakierowanym można siepochlastać bo nie zostaje nam nic jak polakierować go od nowa, a w przypadku niepolakierowanych nie ma problemu bo czernimy i jeździmy dalej.

A teraz powiesz po przeczytaniu tego "Przygadał kocioł garnkowi" :P :D

#9 OFFLINE   Pestka

Pestka

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 posts
    • :

Posted 30 October 2007 - 21:17

Ja tam lubię pisać i lubię czytać co do mnie ludzie piszą - pewnie dlatego na 2 forach wybrano mnie na moderatora :P
Czytanie nie stanowi dla mnie problemu, więc nie ma o czym gadać ;)

Co do mycia, mam troche inne poglądy, ale nie będę się już z tym wywnętrzał, bo po co.
Co do lakierowania, to przecież nie trzeba lakierować grubo i na błysk. Są lakiery matowe, i cienkie podkłady do plastików . I chyba na tym się skończy, tylko tym razem użyję pistoletu jak sie uda gdzieś załatwić kompresor, a nie spray do zderzaków jak ostatnim razem.
Pastować będe wtedy dla świeżego wyglądu, głębi koloru itp.
A malunek będzie dla ogolnego wygladu, tak po deszczu, myciu itd.
Jak dla mnie temat sie wyczerpał.
Dzieki za dyskusję, pozdrawiam
Pestka & Proktor marriage ;)
Czerwony Po-Cisk 126 EL '96
cywil, 60kkm

#10 OFFLINE   eyeless_es

eyeless_es

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
    • :

Posted 31 October 2007 - 11:35

...czarna pasta do butow ...w tym takim opakowaniu z gabka ( cos ala falmaster ) ... ewentualnie czernidlo do zdezakow i opon ( w takim samym opakowaniu jak pasta), koszt jednego i drugiego to ok 6-8pln ...
... i nie zmyjesz tego tak jatwo jak Ci sie wydaje ...ja uzywalem tego pare dobrych lat temu do "dewastowania" np wiat autobusowych, albo paneli na lini kolejowej ( 2 miesiace temu pomalowalem takim czernidlem zdezaki i nie schodzilo nawet pod benzyna ) ... z szyby ciezko jest to zmyc nawet denaturatem, ze sciany pomalowanej olejna farba zlazi dopiero pod wplywem cifu i ostrej gabki ... z ubran nie schodzi wcale .... POLECAM :D

#11 OFFLINE   Kizar

Kizar

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 806 posts
    • :

Posted 31 October 2007 - 22:28

proponuje zwykla farbe czarna pedzel i do roboty

#12 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,055 posts
    • :

Posted 31 October 2007 - 22:30

tyle że zlizie( :P) na slońcu

#13 OFFLINE   Kizar

Kizar

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 806 posts
    • :

Posted 31 October 2007 - 22:31

dwa razy jak pomaluje bedzie gitos..

#14 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,055 posts
    • :

Posted 31 October 2007 - 22:33

do czasu ...

#15 OFFLINE   Kizar

Kizar

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 806 posts
    • :

Posted 31 October 2007 - 22:36

wtedy znowu sobei pomaluje.. ladnei farba wyglada neiw iele roboty a efekt murowany..

#16 OFFLINE   Pestka

Pestka

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 posts
    • :

Posted 31 October 2007 - 22:40

a malował ktoś przy pomocy pędzla biteksem? Ma szanse sie to trzymać ?
Biteks jest gęsty, boję sie śladów pędzla :|
Pestka & Proktor marriage ;)
Czerwony Po-Cisk 126 EL '96
cywil, 60kkm

#17 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,055 posts
    • :

Posted 31 October 2007 - 22:45

trzymać to sie będzie, ale weś pod uwagę że biteks to po części guma i raz że schnie długo to i pszelkie pułki będą sie przyklejały zanim w pełni wyschnie a i po czasie może być róznie. no i może też najzwyczajniej w świecie słuszczyć sie albo spaść za jednym pociągnięciem (teoretycznie)

#18 OFFLINE   Pestka

Pestka

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 posts
    • :

Posted 31 October 2007 - 22:57

Pyłków sie nie boję, bo zawsze można w garazu postawić auto (np. w firmie).
Za jednym pociągnięciem tez nie zejdzie, bo przecież to nie będzie bóg wie jaka warstwa! ;) Tak to złazi z podwozia po kilku mocnych malowaniach. Zderzaki bym malował raz i cienko - tak żeby jeszcze fakturę zderzaka było widać (kropeczki).
Ale właśnie obłażenia z czasem sie właśnie obawiam - ewentualne uzupelnienia moze być zbyt widać.

Chyba kupię najpierw te czernidło w gąbce, o którym pisał eyeless_es. Spróbować nie zawadzi. 8)

PS. Lama, jak na moderatora to sporo błędów robisz ;)
Pestka & Proktor marriage ;)
Czerwony Po-Cisk 126 EL '96
cywil, 60kkm

#19 OFFLINE   Lama

Lama

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,055 posts
    • :

Posted 01 November 2007 - 09:57

Wybacz, literówki, za szybko piszę a jak pisze na biegu to nawet nie ma czasu sprawdzić.

#20 OFFLINE   Bilo

Bilo

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1,612 posts
    • Time Online: 5m 41s

Posted 01 November 2007 - 11:57

Nie wiem nad czym sie tutaj zastanawiamy. Drogi sa dwie albo uzywsz czernidel, past i wszelakich nablyszczaczy ktore i tak zejda albo malujesz zderzaki czarna struktura do zderzakow co jest najrozsadniejsze i najtrwalsze. Problem z otarciami to jakis absurd bo plastikowy obdarty tez zle wyglada i jak juz sie cos obedrze to trudno wiec trzeba najzwyczajniej uwazac.
Pomysl z bitexem jest tyle malo estetyczny co smieszny ..... mozna porownac to tylko do lepiku na zderzakach.

Swietnie ze juz wszystkim pochwaliles sie ze jestes modem, tylko nie wiem w jakim celu bo tu nim nie jestes :wink:
Audi Klub Polska member

Polski Fiat 126p red power, Audi A6 C6 3.0 TDI quattro, Kia Rio 1.2 XL



Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.