Skocz do zawartości


Wszystko o odmie i korkach


41 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość_Nowaczek_*

Gość_Nowaczek_*
  • Guests

Napisany 19 grudnia 2006 - 03:56

a tak wogóle to co ten korek daje takiego ?? bo ani to ładne ani ciekawe jak dla mnie to jest brzydkie i przykre jak KUPA !!wiec co daje ten Korek bo ja nie wiem i drapie sie po bani zaraz ołysieje !! ?? :shock:

#2 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 095 postów
    • Time Online: 3m 39s

Napisany 19 grudnia 2006 - 03:59

w momencie pozbywania sie tlumika szmerow ssania pozbywamy sie tez polaczneia pokrywy zaworow odma z pokrywa filtra powietrza odme psuzcamy sobie za silnikiem swobodnei a dziubek sei zatyka by sie wytwarzalo wieksze ciseneinie ktore zapitala na ganizk tak mnei sie zdaje :D ja mam plastikowy korek po belcie za 3.40 :D
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   Jacq

Jacq

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 958 postów
    • Time Online: 10m 5s

Napisany 19 grudnia 2006 - 09:10

:shock:

Odme puszczasz do butelki czy pod auto, żeby ciepłe powietrze i opary oleju nie zasyfiało ci powietrza, które leci do gaźnika, oraz żeby nie zasyfiało filtra powietrza. Jak odma jest już w butelce to zostaje otwór, który wypadało by czymś zatkać żeby przez niego nie wpadało ciepłe powietrze z komory silnika :/

Zaraz się okaże, że połowa forum nie wie do czego służy odma :roll: Sodomia i Gomoria :/
Dodany obrazek

#4 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 19 grudnia 2006 - 11:31

w momencie pozbywania sie tlumika szmerow ssania pozbywamy sie tez polaczneia pokrywy zaworow odma z pokrywa filtra powietrza


:shock: cos ci się chyba pomieszało! Nie trzeba rezygnować z odmy likwidując tłumik szmerów :roll:
Jacq a dziwisz się :lol:
Dodany obrazek

#5 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 206 postów
    • :

Napisany 19 grudnia 2006 - 11:42

Zaraz się okaże, że połowa forum nie wie do czego służy odma :roll: Sodomia i Gomoria :/

Jakos mnie to nie dziwi Jacku.. To przykre jest...


bo ani to ładne ani ciekawe jak dla mnie to jest brzydkie i przykre jak KUPA !!

A czemu w temacie Jacq-a opisujesz swój samochód ??

#6 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 095 postów
    • Time Online: 3m 39s

Napisany 19 grudnia 2006 - 12:20

opary oleju nie zasyfiało ci powietrza, które leci do gaźnika, oraz żeby nie zasyfiało filtra powietrza


tego nie moge skumac czyli co przed psuzczniem odmy do butelki sie nie syfi a jak sie pusci odme do butelki to cos sie syfi ??? oj panowie cos tu nie pasuje

nie jestem pewny w 100 % wiec nie bede zasmiecal tamta ale z tego co ja wiem to wsadzanie odmy w butelke to jest indywidulana sprawa we wrocku nikt chyba tego nie stosuje :) a co do odmy to ona jest tlumikiem wybuchow i plomienie dlatego masz ta pieprzona spirale....ktos kiedys testowal cisnienie powietrza jakei jest bez korka i z korkiem najbardizej do mnie przemawiala ta opcja wiec ja powtarzam :D najbardiej dla mnei logiczna :)
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek

#7 OFFLINE   Jacq

Jacq

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 958 postów
    • Time Online: 10m 5s

Napisany 19 grudnia 2006 - 12:42

Oprócz ciepłego powietrza przez odme do dolotu dostają się opary oleju jak i czasem sam olej (w małych ilościach i zależy to od stanu silnika), który jest cięższy od powietrza i dostając się do dolotu opada w dół do filtra powietrza, natomiast lżejsze frakcje porywa podciśnienie i osiadają na ściankach dolotu.

a co do odmy to ona jest tlumikiem wybuchow i plomienie dlatego masz ta pieprzona spirale

a skąd te płomienie i wybuchy w odmie? :shock: Spirala zatrzymuje większe cząstki oleju.
Dodany obrazek

#8 OFFLINE   Qulek

Qulek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 206 postów
    • :

Napisany 19 grudnia 2006 - 12:48

To sioe poprostu nazywa Tlumik Płomieni ! 8)

#9 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 19 grudnia 2006 - 12:50

nie jestem pewny w 100 % wiec nie bede zasmiecal tamta ale z tego co ja wiem to wsadzanie odmy w butelke to jest indywidulana sprawa we wrocku nikt chyba tego nie stosuje :) a co do odmy to ona jest tlumikiem wybuchow i plomienie dlatego masz ta pieprzona spirale...


Ty mądrala i klepacz postów lepiej kozy sobie kup.
Jakie ognie z odmy???? :shock:
Na tą spiralke sie tylko tak mówi "łapacz płomieni",ale nie ma to nic z tym wspólnego.
Nikt we wrocku nie stosuje panie prezes butelki??A ja i Phantom??
Lepiej zastosowac butelke niż ma sie to wszystko lac na skrzynie i robic nie potrzebne plamy na parkingu czy w garażu.

#10 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 095 postów
    • Time Online: 3m 39s

Napisany 19 grudnia 2006 - 12:59

Jacq ale nie rozmumiem jednego czemu jak nie masz wyciagnietego tlumika szmerow to odma jest polaczona z pokrywa filtra i nie ma problemu z oparami odrobinami oleju itp a jak pozbedziesz sie tlumika to odrazu musiz korkowac by sie cieple powietrz nie zbieralo


Nikt we wrocku nie stosuje panie prezes butelki??A ja i Phantom??



dorze to jest was 2 przepraszam za przeoczenie

co do tej spirali o ktorej pisal Qlek "Tlumik Płomieni" to nie wierze by zbieralo to tylko wieksze odrobiny oleju nie mialo by to takiej nazwy...a nazwa do czegos zoobowiazuje...

Ty mądrala i klepacz postów lepiej kozy sobie kup.


jak bys nie znal zalorzenia forum to jest od tego by sie pytac rozmawaic i dawac i otrzymywac odpwoeidzi a ja walsnie to robie...
  • DamianM lubi to
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek

#11 OFFLINE   Numen

Numen

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 437 postów
    • Time Online: 20m 53s

Napisany 19 grudnia 2006 - 13:00

ale macie problem hehe
odma jest po to żeby odpowietrzać skrzynię korbową. jeżeli nie było by żadnego odpowietrzenia silnik najzwyczajniej prędzej czy później by explodował (ponieważ w każdym silniku występują większe lub mniejsze przedmuchy spowodowane niepełną szczelnością między pierścieniami a cylindrem). odmą ucieka również olej (opary oleju) które wg. prawa nie mogą poprostu kapać sobie na ulicę tylko muszą zostać przepalone i puszczone w atmosferę. po to właśnie niektórzy kierują odmę do jakiegoś pojemniczka.. wtedy psiarnia nie powinna się przyczepić (no i mają olej z odzysku :P). 2ga sprawa to taka, że olej który idzie przez odmę do dolotu syfi filtr oraz dostaje się do gaźnika co w jakimś stopniu pogarsza osiągi silnika jak również robi się to właśnie po to żeby ciepłe powietrze z skrzyni korbowej nie trafiało do dolotu, bo to również nie wpływa dodatnio na moc motorków. po odłączeniu odmy, dziurkę zatyka się głównie dlatego, żeby do gaźnika dostawało się powietrze tylko i wyłącznie to, które przejdzie przez filtr... dziurka jest ponad filtrem także tamtędy wpada syf. dostanę plusa? :P
Kiedy deszcz nie pada i wody coraz mnie... co mówię na to ja? KONEWKA :D Dodany obrazek
http://www.terytoriu..._vehicle&CID=48 GŁOSOWAĆ!

#12 OFFLINE   Jacq

Jacq

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 958 postów
    • Time Online: 10m 5s

Napisany 19 grudnia 2006 - 13:06

ja bym Ci dał plusa jak złoto :wink: Może teraz wszyscy zrozumieją :roll:
Dodany obrazek

#13 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 095 postów
    • Time Online: 3m 39s

Napisany 19 grudnia 2006 - 13:22

Cycacik z Ksiazki "Budowa eksploatacja napraw -Polski Fiat 126p"

Wsilniku zastosowano zamkniety system przewietrzania skrzyni korbowej. Gazy se skrzyni korbowej zawieraja duze ilosci zwiazkow toxycznych , dzialajacych szkodliwie na organizm czlowieka i z tego powodu wypuszczanie ich do atmosfery jest niewskazane.Wnetrze pokrywy zaworow jest polaczone gumwoaym przewodem z filterem powietrza. W ten sposob gazy ze skrzynie korbowej sa wysysane przez silnik i znowym ladunkiem powietrza wracaja do komory spalania.W metalowej rurce przyspawanej do wlewu oleju, jest osadzony tzw tlumik plomieni, wykonany w formie szczoteczki z cienkich drucikow,zapobiegajacych ew.przedostaniu sie plomieni do ukladu ssacego


wiec wielka bzdura jest pisanie ze chodzi o olej ktory tam zapitala jest t oswoisty katalizatorem..... spirala tlumiekim wiekszych grudek oleju czy czegos takeighoo be ze du ra....
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek

#14 OFFLINE   Jacq

Jacq

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 958 postów
    • Time Online: 10m 5s

Napisany 19 grudnia 2006 - 13:26

ale skąd ku*wa w skrzyni korbowej płomienie :?: :!: Nie powinno ich tam być :>

Jaka jest temperatura samozapłonu oparów oleju? i czy taka temperatura jest osiągalna w skrzyni korbowej?
Dodany obrazek

#15 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 095 postów
    • Time Online: 3m 39s

Napisany 19 grudnia 2006 - 13:30

Demon: (13:27)
ale nie ma tam płomieni


nastepny.....ktos tak kiedys wymyslil i mimo iz konstrukcja silnika malucha jest pelna nie dorobek to jaksi to mialo sens i ktos to sobie policzyl przkalkulowal i zrobil nie tak o bo mial za duzo szczotki drucianej w garazu tylko w konkretnym celu co za tym idze jest ewentualnosc pojawieni sie plomienia
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek

#16 OFFLINE   Numen

Numen

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 437 postów
    • Time Online: 20m 53s

Napisany 19 grudnia 2006 - 13:37

jeżeli chodzi o uchodzenie tego do atmosfery to jest to ponoć lepsze (miałem taką przygodę z psiarnią ostatnio) niż zrzucanie tego na asfalt gdzie koła pojazdów wyrzucają to na szyby samochodów, przechodniów itp. także po przepaleniu ma to inną trochę postać i chcesz czy nie tak działa prawo w prawie każdym kraju. co do oleju to olej w postaci oparów przez odmę dostaje się do gaźnika! rozbierz dolot wysłużonego już silnika który od zawsze ma tak poprowadzoną odmę.. zobaczysz że jest tam kupa "smoły". oczywiście w "zdrowych" motorach jest to mniej zauważalne. jeżeli chodzi o płomień to zdania nie mam. wg. mnie to bzdura, ale jeżeli ktoś mądrzejszy ode mnie tak napisał to pewnie ma rację. ja to musze na własne oczy zobaczyć. natomiast zdejmij sobie dolot do samego gaźnika i zobacz jak buchają z niego płomienie kiedy silnik schodzi z obrotów... czasami są tak duże że spokojnie dosięgają filtra także czemu zapobiegali im tylko od strony skrzyni korbowej?? tego nie wiem
Kiedy deszcz nie pada i wody coraz mnie... co mówię na to ja? KONEWKA :D Dodany obrazek
http://www.terytoriu..._vehicle&CID=48 GŁOSOWAĆ!

#17 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 095 postów
    • Time Online: 3m 39s

Napisany 19 grudnia 2006 - 13:40

jasne numen masz racej ze powinno sie to walic w jakis zbiorniczek ale mi sie jakos nigdy nie chailo i watpie bym zmienil podejscie do tego tak raptownie :D co do tych plomeni ja sie nie bede spieral z ksiazka tak jak napsialem maluch jest fatalan konstrukcja ale jacys INZYNIERKOWIE nad tym pracowali i jaks wiedze mieli...
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek

#18 OFFLINE   Jacq

Jacq

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 958 postów
    • Time Online: 10m 5s

Napisany 19 grudnia 2006 - 13:47

oczywiście, że pracowali nad tym inżynierowie. Ale w książce którą zacytowałeś, nie ma ani słowa skąd są te płomienie. Czyli mam przyjąć, że są i już. Tak jak że jezus jest tym jedynym, prawdziwym i już.
Chciałbym przeczytać jakieś racjonalne dowody nt. tych płomieni, wtedy uwierze.

A może jak ktoś tłumaczył dokumentacje z włoskiego to coś źle przetłumaczył i stąd ten tłumik płomieni? Ludzie omylni są.
Dodany obrazek

#19 OFFLINE   rOgaL

rOgaL

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 095 postów
    • Time Online: 3m 39s

Napisany 19 grudnia 2006 - 13:50

mam jescze gdzeis rozszerzone wydanie tej ksiazki ta sam okladka tylko wydnaie rozszerzone bardizej technicze i jak sie nie myle tam bylo wytlumaczone to ale nie dam sobie glowy obciac....poszperam i ja ksie uda to moze znajde :D
Happy Hardcor and i feel goOd
Dodany obrazek

#20 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 19 grudnia 2006 - 17:42

Płomienie tylko i wyłacznie wydobywają się z dolotu gaźnika a nie z odmy. Sam mam ja puszczoną do butelki a otwór w pokrywie filtra niczym nie zatkany i czasami przy regulacji silnika widać wyrażnie płomien wydobywjący się z tego otworu!
Dodany obrazek



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.