Jump to content


Photo

obnizanie


126 replies to this topic

#81 OFFLINE   Sejek

Sejek

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 642 posts
    • Time Online: 1g 50m 31s

Posted 20 November 2011 - 08:56

AAA muszę odkopać :mrgreen:

Powiedzcie no mi, jakie springi i od czego podpasują do malucha ? i ile trzeba ciąć ?

W gRATcie miałem ucięte o 2 zwoje i było bardzo miękko, i mysle ze jak by doszedl szerszy kapeć to by mi dobijało :ble:

#82 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,951 posts
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Posted 20 November 2011 - 09:40

od mercedesa 190 ponoć bierze sie jedną sprężyne przednią i przecina na pół

#83 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2,323 posts
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Posted 02 April 2012 - 07:35

Odkop :twisted:

Pierwsze wrazenia po zalozeniu gleby.
Przednie kola sie rozjechaly na zewnatrz i trzeba ustawic zbieznosc, bo auto plywa po calej drodze. Druga rzecz. Resor byl na 8cm, odboje troche przycialem. Widze, ze teraz resor jest usmiechniety i znowu opiera sie na odbojach. Nie chce ich dalej przycinac, bo beda mi kola przycieraly jak jeszcze bardziej siadze, ale przod nie pracuje przez to.

Pyt. 1: prowadzi sie tak tragicznie, przez rozjechana zbieznosc prawda ? kola \ / tak sie ulozyly :P (patrzac od gory) ale nie wiem czy juz zbieznosc ustawiac czy pojezdzic i czekac az sie resor ulozy.
Pyt. 2: docinac odboje czy lepiej zostawic, zeby bardziej juz nie siadal ?
Pyt. 3: wymienic amory na tylne z przodu, czy zostawic tak jak jest? Pytam, bo jak i tak sparty na odbojach jest to nie wiem czy jest sens wymieniania
Pyt. 4: przeglad przejdzie jakos?
Pyt. 5: to norma, ze po wyboistej drodze tak nim trzesie ?
Dodany obrazek

#84 OFFLINE   Magic

Magic

    Master

  • Member
  • 1,474 posts
    • Time Online: 1d 6g 12m 32s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 02 April 2012 - 09:24

1- zbieżność skręć drążkami na oko aby kola zeszły się do środka / \ . Pojeździj trochę aby się ułożył i wtedy jedz na ustawienie zbieżności do zakładu aby ustawili na tip top

2- jak chcesz aby bardziej usiadł to je wyciągnij. Ale mimo wszystko jak wpadniesz w dziurę to będzie tuklo bo resor będzie szybko się opierać o odbój. Czyli najlepiej go wyciągnąć.

3- wypadało by wymienić ale możesz zostawić i będzie ok

4- Mala wada gleby ;) Sztywny jest i dlatego;)

i zapewne zrobił się pokrak;)więc kąty też do ustawienia masz ale to kwesta jak co komu się podoba. Jeden chce aby kola stały prosto drugi zaś aby był negatyw ;)

#85 OFFLINE   loony

loony

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 153 posts
    • :

Posted 02 April 2012 - 09:46

2- jak chcesz aby bardziej usiadł to je wyciągnij. Ale mimo wszystko jak wpadniesz w dziurę to będzie tuklo bo resor będzie szybko się opierać o odbój. Czyli najlepiej go wyciągnąć.

Jak chcesz sobie połamać resor to wyciągnij odboje. Życzę szczęścia na dziurach.

#86 OFFLINE   Harnas

Harnas

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2,323 posts
    • Time Online: 1d 3g 34m 38s

Posted 02 April 2012 - 12:41

Skoro siedzi na odbojach, to je uyebac jeszcze troche. No ale jezeli dalej na nich bedzie siedzial, to zmiana amorow jest bez sensu w sumie. Pytanie o przeglad jeszcze bylo :P Nie czepiaja sie, jak jest beton a nie zawieszenie ? :mrgreen:
Dodany obrazek

#87 OFFLINE   loony

loony

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 153 posts
    • :

Posted 02 April 2012 - 12:45

Jak chcesz mieć niżej to utnij podstawki resora o kilka milimetrów.

#88 OFFLINE   Magic

Magic

    Master

  • Member
  • 1,474 posts
    • Time Online: 1d 6g 12m 32s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 02 April 2012 - 12:58

Ja pojechałem na przegląd pokrakiem i przeszedł normalnie ;) ale to zależny na jakiego diagnostę się trafi ;)

#89 OFFLINE   12kamil6p

12kamil6p

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 posts
    • :

Posted 04 October 2012 - 18:18

witam widze ze został poruszony temat Gleba...co do tej glepy to mam pytanko dzisiaj zdjołem resor i niewiem za bardzo od czego zaczac zeby go klepac...?

#90 OFFLINE   Halabala2909

Halabala2909

    Zaawansowany

  • Member
  • 159 posts
    • Time Online: 1g 7m 4s

Posted 04 October 2012 - 19:36

Skąd jesteś. Może ktoś jest z twojej okolicy i ci pomoże zrobić glebe
http://www.polskajaz...Fiat/126/106033
jest
Elx 97r
był
Bis 89r

#91 OFFLINE   Low&Adrian&Slow

Low&Adrian&Slow

    Jade wolno bo mi wolno.

  • Member
  • 1,820 posts
    • Time Online: 13g 6m 5s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 04 October 2012 - 20:05

O właśnie. Planuję glebę: chcę założyć alu 135/70, na serii nic nie obciera. Teraz pytanie, czy jeśli przerobiłbym resor (3 laga odwrotnie) to nie będzie za miękki i nie będzie dobijał kołami ?

Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków... pojeździć się da, ale jednak czegoś brakuje..
uz24f2cs.jpg


#92 OFFLINE   Magic

Magic

    Master

  • Member
  • 1,474 posts
    • Time Online: 1d 6g 12m 32s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 04 October 2012 - 22:43

Nie będziesz dobijał :)
12kamil6p Rozbierasz resor i klepiesz każde pióro tak aby były "równe" sobie. Ew odwracasz trzecie pióro (licząc od dołu to z tulejami jest pierwsze) odwracasz je i już masz niżej :)

#93 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,951 posts
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Posted 05 October 2012 - 07:18

:wall: you are doing it wrong

nie można każdego pióra wyklepać na płasko
w resorach piórowych każde kolejne pióro jest trochę bardziej wygięte od poprzedniego
ma to na celu zapobiec klepaniu o siebie końcówek piór
jak wszystkie pióra będą na płasko to któreś w końcu strzeli w miejscu w którym klepie końcówka następnego pióra

#94 OFFLINE   12kamil6p

12kamil6p

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 posts
    • :

Posted 05 October 2012 - 20:25

dzisiaj własnie skonczyłem sklepałem kazdy pokoleji i były płaskie a jak załozyłem to wydaje mi sie ze wyzej stoi niz stał i nawet negatyw sie nie zrobił ;/

#95 OFFLINE   arek

arek

    loża szyderców

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3,951 posts
    • Time Online: 3d 6g 45m 19s

Posted 05 October 2012 - 20:29

resor musi się uleżeć, pojeździj trochę po wertepach to usiądzie

#96 OFFLINE   Magic

Magic

    Master

  • Member
  • 1,474 posts
    • Time Online: 1d 6g 12m 32s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 05 October 2012 - 22:31

arek Mam tak uklepany resor i dobre 15 tyś km nic się nie dzieje. 2 razy był klepany i nie pękł więc nie widzę problemu... I nie jeżdżę po równych drogach. I gdzie auto jest używane na co dzień.

#97 OFFLINE   lepa

lepa

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
    • Time Online: 5g 57m 25s

Posted 02 November 2012 - 22:24

Mam pytanie.
Znalazłem jakiś tam resor (myślałem, że już zmęczony żywotem). Wyciągnąłem z niego drugie pióro od góry i założyłem na auto + tylne amorki. Usiadł jak dla mnie za nisko tzn. na kołach r13'' 165/55 było 0.5cm prześwitu do błotnika. Wyciągnąłem ten resor i dołożyłem to drugie pióro od góry (czyli wszystkie pióra jak w seryjnym resorze). Założyłem na auto i stoi jak seryjny maluch prosto z fabryki (wysoko do nieba), a tylne amorki prawie na maksa wyciągnięte. Moje pytanie brzmi: czy to jeszcze siądzie? uleży się jakoś? a co z tylnymi amorkami? mogę je na razie zostawić czy będzie to niebezpieczne?
Fiat 126p 83'

#98 OFFLINE   Low&Adrian&Slow

Low&Adrian&Slow

    Jade wolno bo mi wolno.

  • Member
  • 1,820 posts
    • Time Online: 13g 6m 5s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 02 November 2012 - 22:31

Pojeździj po dziurach, polnych drogach a w bagażniku 50kg to usiądzie

Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków... pojeździć się da, ale jednak czegoś brakuje..
uz24f2cs.jpg


#99 OFFLINE   Olo

Olo

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 156 posts
    • Time Online: 2d 21g 23m 47s

Posted 10 October 2014 - 23:09

Sklepalem resor na 13cm. Podczas jazdy opony zaczęły piszczec. Skręcił na drążka żeby koła się zeszły do środka i poprawiło się. Pojechałem na geometrię i ustawili mi książkowo jak powinno być. Koła znów się rozjechaly i piszcza opony. Przy opuszczonym resorze trzeba jakoś specjalne ustawiać zbieżność
? Dodam też że po dziurach autem bardzo rzuca a na przeglądzie wszystko ok wyszło

#100 OFFLINE   zolo

zolo

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 369 posts
    • Time Online: 4d 2g 45m 58s

Posted 11 October 2014 - 07:37

Trzeba troche poczekac az resor sie ulozy i saiadzie. Po tym ustawia sie nie tylko zbieznosc ale najpierw katy.





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.