Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezapłacone mandaty - ile max?


27 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Numen

Numen

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 437 postów
    • Time Online: 20m 53s

Napisany 27 września 2006 - 19:38

Siema, dostałem wczoraj swój piąty mandat w życiu i to w dodatku piąty niezapłacony... mogą mi za to zabrać prawko? Jaka jest granica bo coś kiedyś o tym słyszałem? Nie zapłacona kwota też odgrywa jakąś rolę? u mnie to chyba będzie 700pln :P

#2 OFFLINE   Nikita

Nikita

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 356 postów
    • Time Online: 1g 14m 14s

Napisany 27 września 2006 - 19:41

to zalezy w jakim odstepie czasu bo do tych mandatow sa punkty ktore po 2 latach wygasaja kazde z osobna za mandat a za niezaplacone z tego co wiem to moze siasc ci komornik

#3 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 27 września 2006 - 21:46

Punkty wygasają po roku.
A co mandatów to dziwne, że jeszcze Ci komornik nie zapukał do drzwi :D Mi przy 2 niezapłaconych pukał :wink:
Dodany obrazek

#4 OFFLINE   SAMAEL66

SAMAEL66

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 289 postów
    • Time Online: 1g 26m 9s

Napisany 27 września 2006 - 23:18

Punkty to male piwo chyba ze uzbierasz oczko. :?
ale za kase beda cie scigac
policja cie nie znajdzie a skarbowka zawsze i :( wszedie

#5 OFFLINE   Numen

Numen

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 437 postów
    • Time Online: 20m 53s

Napisany 28 września 2006 - 07:27

no słuchajcie, komornik to już mi siedział ale chyba zrezygnował. cholrea pojechałem do niego do skarbówki żeby się dowiedzeć co go boli... chciał 100 ode mnie mandatu.. wychodzę a tam straż miejska czeka na mnie przy bobku i druga 100 za parkowanie na zakazie który był potawiony ze 400 metrów wcześniej.. kurde przy prętkości 40 km/h to ja naprawdę nie pamiętam jaki znak stał 400m wcześniej :D.

punkty w sumie mam 2 :D. ostatnio chcieli mi 8 wrzucić i 400pln za 115 na 70 ale się dogadałem i koleszka wpisal że telefon komórkowy no i 200 bez punktów...

ja słyzałem kiedyś że ma wejść taka ustawa żeby zabierać prawka jak ktoś mandatów nie płaci... ale skoro czegoś takeigo nie ma to ich piredolę i dalej nie będę płacił :D hiehie ...

#6 Gość_Demon126p_*

Gość_Demon126p_*
  • Guests

Napisany 28 września 2006 - 09:12

Znam takie stare i dobre powiedzenie:
-Urząd podatkowy cie dorwie synu :D
Ja tam wolałem im zapłacic,ale i tak wymigałem sie od 10 pkt :twisted:
Masz jeszcze jedno wyjscie,tak jak mój kumpel trzaska w ryło komornika jak mu przyjdzie pod drzwi.Następnym razem jest ostrożniejszy pan komornik i nie tak chętny do rozmowy o kasie.Bo bedzie wiedział że znowu może wyrwac w łeb :twisted: :twisted: :twisted:

#7 OFFLINE   LyszyK

LyszyK

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 413 postów
    • :

Napisany 28 września 2006 - 23:39

U mnie komornik byl po dwoch latach od mandatu , dopominal sie o 200 zł ktore dostalem za przekroczenie predkosci.No to ja mu na to , ze sie ucze i nie pracuje i nie mam za co zaplacic.No i rok mi jakos przeszedł.

Zaczalem pracowac ,myslelem ze US na koniec roku weźmie mi z rozliczenia -- a tu :shock: , ile mialem dostac tyle dotałem :D .

W poniedzialek wpadł drugi wiec pewnie juz sie nie wymigam :x

#8 OFFLINE   Wi$niA

Wi$niA

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
    • :

Napisany 05 października 2006 - 19:59

ja w lutym dostale 100 i 6 pkt za czerwone swiato (chcieli 500zl ale udalo sie dogadac ze ja biedny student i takie tam przewaznie to dziala :D )
dwa tygonie temu przyszlo mi ze skarbowki wezwanie do zaplaty tej 100 w trybie natychmiastowm i musze sie przyznac ze nie zaplacilem na to konto kupil sobie walek :D :D :D
a teraz czekam na kolejne wezwamie
Daj piątaka dla biedaka
http://change.menelg...please/6287451/
Dodany obrazek

#9 OFFLINE   jozekrj

jozekrj

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 235 postów
    • :

Napisany 05 października 2006 - 20:41

ja miałem mandat 100 za parkowanie to upomnieli sie po 7miesiacach o 104zł zapłaciłem bo z US niema zartow



kumpel miał 2000 mandatow nie zapłaconych to przyszedł komornik i dał mu 2 dni na skołowanie hajsu jak nie to zabiera samochod(golf 97r)
Future TERYTORIUM126p Member -- Oddzial 100-lica


http://s2.metaldamag....php?uid=147129

#10 OFFLINE   LyszyK

LyszyK

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 413 postów
    • :

Napisany 23 lutego 2007 - 19:23

U mnie już suma wybiła 450 zł :?
Dodany obrazek

#11 OFFLINE   Wi$niA

Wi$niA

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
    • :

Napisany 23 lutego 2007 - 21:31

totak jak u mnie i 16 pkt ale na szczescie 6 sie juz skasowalo
Daj piątaka dla biedaka
http://change.menelg...please/6287451/
Dodany obrazek

#12 OFFLINE   kielek

kielek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów
    • :

Napisany 24 lutego 2007 - 17:19

jakos w bialymstoku luz jest , policja sie nie czepia bez powodu , postawia fotoradar i w dupie maja , kiedys mandat dostalem , nie zaplacilem i komornik sie zglosil po roku , mama akurat byla w domu i ona zaplacila ... a potem musialem jej oddac , nastepnym razem gdy hamsko przed tajniakiem przejechalem na czerwonym , chcial dac 200 i 6 pktow , ale biedny student itd , skonczylo sie na 100i 6pkt. , zaplacilem odrazu , bo oprocz zaocznego studiowania pracoje i by na wyplate weszli


przeraza mnei co u was sie dzieje , na podlasiu jakas poblazliwa policja, swoich nie ruszaja :wink: no chyba ze sie wali na hard corze jak jeden moj kumpel, maluchem wyprzedzal 2 radiowozy jadace tempem patrolowym , wzdluz ciaglej ,na przejsciu dla pieszych i przu ograniczeniu do 30 :lol: :lol: :lol: :lol: ale jakos go puscili bez mandatu
jest:
Romet Ogar 200 "hajabusa"
Seat Marbella 843ccm '90 -"makrella"

#13 OFFLINE   Karol13

Karol13

    Master

  • Member
  • 1 419 postów
    • Time Online: 1d 11g 27m 18s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 24 lutego 2007 - 20:33

W Poznaniu jest jazda z tym jak cholera... scigaja w sumie pierwszy mandat za wypadek (wine zwalinli na mnie :evil: - młody kierowc itd..) zapłacił ojcie ale do tej pory czasem wypomina :roll: nastepne madaty to juz ukrywałem... zeby mnie miec problemow napisałem do nich ze biedy student i zeby mi na raty rozłozyli i wpłaciłem im 20zł i tak co 4-5 miechów dawłem 10-20zł mandat był 250zł ja im spłaciłem z 80zł (i chyba sie pogubili :wink: bo juz jest cisza było to w 2004 roku). W zeszłym roku dostałem mandat 500zł niby za wyscig kumpla BMW :wink: he naszczescie spłacilismy to z kasy zarobinej... :wink: Mam nadziej ze nie przypomna sobie o starym mandacie... na "Łapówki" które sami sobie wzieli (heh nawet rozmieniali mi jak twierdziłem ze miało isc na benzyne 8) )
Pozdrawiam
Karol13
Terytorium126p Oddział Wielkopolski
www.maluch-poznan.com relacje z imprez motoryzacyjnych

#14 OFFLINE   Kjub

Kjub

    Master

  • Validating
  • PipPipPipPipPip
  • 847 postów

Napisany 24 lutego 2007 - 20:49

teraz juz się przestali upominać, ale upomna sie po jakims czasie z odsetkami :wink: dlatego teraz płace jak mam!

#15 OFFLINE   FSMarcin

FSMarcin

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 402 postów
    • Time Online: 9m 6s

Napisany 25 lutego 2007 - 21:43

Ja w piątek dostałem pierwszy mandacik :rotfl:
Chcieli mi dać 300 za przejechanie przez tory jak zapory podnosili..., ale stargowałem na 100. I obyło się bez punktów bo zamienili na: "Zakłócanie porządku i ładu" :oops:

#16 OFFLINE   micha$

micha$

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów
    • :

Napisany 26 lutego 2007 - 00:19

zaplacilem odrazu , bo oprocz zaocznego studiowania pracoje i by na wyplate weszli

Jeśli o to chodzi o to jest coś takiego jak "kwota wolna od zajęcia" więc jeśli na koncie masz nie więcej niż 7 tysi (około, dokładna kwota zmienia się co miesiąc) to możesz się nie bać. Chyba, że komornik przyjdzie do domu :D

PS. Cztery lata w bobku i ani jednego mandatu (jedna kontola, tydzień temu, rutynowa dokumentów :P )
Nie bój się zmiany na lepsze...

#17 OFFLINE   Szary

Szary

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 212 postów
    • Time Online: 17g 35m 7s

Napisany 27 lutego 2007 - 22:36

100zł z listopada...
moja najdroższa Cola w życiu :lol:

Jak jest umowa o pracę to mogą z wypłaty odciągnąć. Czasem jak sie należy jakis zwrot podatku to z tego.

Mi pan ze straży wiejskiej wręczając mandato powiedział coś takiego:

"Panie Tomaszu oficjalnie informuje pana, że na zapłacenie są 2 tygodnie.
A nieoficjalnie powiem, że może pan zapłacić kiedy pan chce, i tak nic panu nie zrobią" :lol:

#18 OFFLINE   Wi$niA

Wi$niA

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 227 postów
    • :

Napisany 28 lutego 2007 - 18:43

co do strazy wiejskiej to nie musisz sie nadto stresowac oni maja tam taki burdel w papierach ze ze 10 lat pewnie tego nie znajda wiem bo moja mama dostala chyba 50zl za parkowanie tylko nie pamietam dokladnie kiedy ale bedzie tego z 3-4 lata temu i nic i nikt do nas po ten mandat nie przyszedl
Daj piątaka dla biedaka
http://change.menelg...please/6287451/
Dodany obrazek

#19 OFFLINE   Piter126p

Piter126p

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 941 postów
    • :

Napisany 02 marca 2007 - 02:18

ogólnie to mam juz 4 mandaty na koncie z czego 2 zapłacone.Zostały jeszcze 2 na łaczną kwote 350 zeta.Urzad wiejski juz sie upominal jak mi facet powiedział ze nie moge spłacac mandatu po 50 zeta to powiedziałem dziekuje.Min kwota według nich to 150 zeta X 2,bo poł roku nie bede spłacał mandatu.
Chyba w tym roku nie bede miał zwrotu z Fiskusa :wink:
Nie wspomne z ema az 8 pkt na koncie :wink:

#20 OFFLINE   Tuning

Tuning

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 174 postów
    • :

Napisany 02 marca 2007 - 10:01

A ja myslałem że tylko ja nie płace mam 3 mandaty każdy po 100zł i za brak dowodu, za brak pasów i za stan techniczny pojazdu ostatni dostałem cos ponad rok temu każdy w innym mieście i narazie nic a z pensji też mi nie odciagaja jestem zatrudniony na umowa zlecenie i kasa na konto wlatuje cała za to z allegro mnie rozprawa sądowa straszyli za 35zł ale od roku juz cisza :wink:
Nie ma tego dobrego, co by na złe nie wyszło.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.