Jump to content


Photo

nagłe metaliczne obcieranie w silniku problem


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   Maciejsz

Maciejsz

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 posts
    • Time Online: 4d 22g 58m 10s

Posted 23 May 2017 - 17:21

czesc mam do was pytanie dość nietypowe chodzi o to ze w silniku na wolnych obrotach po zapaleniu (niezawsze tak jest) słychac takie metaliczne obcieranie czegoś o coś tzn tak jakby łancuchem o cos obcierało i zaraz przestaje  raz slychac raz nie słychac 

uprzedzając pytania-to nie rozrząd i pompa oleju  bo dzis sprawdziłem i jest ok  zaczeło sie to z nienacka jak wymieniłem półoś w skrzyni i włozyłem skrzynie i od tamtego momentu cos obciera metalicznie o cos  słychac od silnika 

wczesniej podmieniłem wałki rozrządu ale było wszystko ok i cicho do momentu wymiany półosi i zamontowaniu skrzyni do auta 

mozliwym jest to ze np wkładając skrzynie tarcza mogła sie skrzywic i obciera? nie wiem co to dokładnie jest 

auto przyspiesza normalnie jedzie normalnie moc swoją ma cisnienie oleju gasnie po zapaleniu zawsze no i cos obciera metalicznie o coś 

pomozecie? 

 



#2 OFFLINE   Głuchman

Głuchman

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 68 posts
    • Time Online: 23g 8m 59s

Posted 24 May 2017 - 10:09

A wyjmowałeś silnik i skrzynie czy tylko skrzynie? może się okazać że może wentylator. Spróbuj zdjąć pasek klinowy i kręć samym alternatorem, jak będzie cicho to nie to. Ewentualnie sprawdź czy poprawnie poskręcałeś wszystkie obudowy. Powodzenia ;)


Dodany obrazek

#3 OFFLINE   Maciejsz

Maciejsz

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 posts
    • Time Online: 4d 22g 58m 10s

Posted 24 May 2017 - 18:30

to nie wentylator ani obudowy a wyjąłem skrzynie tylko i przed operacją wymiany półosi było cacy cicho a problem sie zrobił po włozeniiu skrzyni i słychac ewidentnie w silniku  takie metaliczne obcieranie jakby srubka wpadła i brzeczy mówie niezawsze tak jest na 10 uruchomień silnika  np po 5 zapaleniu to wystepuje na wolnych a jak przygazuje to tak swiszczy obcierając  i przestaje i potem juz jest ok cicho 

to jest dosc dziwne bo silnika nie ruszałem przy wyjmowaniu skrzyni i wkładaniu a to zaczeło sie po włozeniu skrzyni 



#4 OFFLINE   Głuchman

Głuchman

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 68 posts
    • Time Online: 23g 8m 59s

Posted 25 May 2017 - 11:54

To ja bym proponował sprawdzenie łożyska oporowego


Dodany obrazek

#5 OFFLINE   Maciejsz

Maciejsz

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 posts
    • Time Online: 4d 22g 58m 10s

Posted 25 May 2017 - 19:26

łozysko nowe jest i to nie to bo słychac ze w silniku obciera jakby cos wleciało metalowego 



#6 OFFLINE   Maciejsz

Maciejsz

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 posts
    • Time Online: 4d 22g 58m 10s

Posted 27 May 2017 - 20:26

dobra juz wiem co to  było bendix luzno latał  na kole zamachowym zainstalowałem nowy i jest juz dobrze 





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.