Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blokująca się skrzynia biegów na wstecznym.


Brak odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   artur04c

artur04c

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 40 postów
    • Time Online: 1d 7g 13m 30s

Napisany 08 kwietnia 2017 - 08:34

Witam, mam taki problem, otóż blokuje mi się skrzynia biegów gdy próbuję wrzucić wsteczny, jest to sporadyczne, ale bardzo denerwujące. Gdy wrzucam bieg wsteczny to on tak jakby nie wrzucał się do końca, jak próbuję docisnąć go bardziej to tyłu to słychać cichy zgrzyt, ale najlepsze jest to, że jak wsteczny nie chce wskoczyć to nie mogę wrzucić innego biegu wtedy skrzynia mi się blokuje i muszę szarpać, albo liczę na cud żeby puściło, przeważnie jest tak, że jak zaczynam szarpać to wsteczny bieg załącza się i mogę cofnąć. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, boje się, że bedzie usterka mechaniczna w skrzyni, bo ostatnio poleciało mi łożysko wałka atakującego i całą skrzynię musiałem rozebrać, na sucho wszystko działało, dopiero po pewnym czasie zaczęła się blokować. Co tam mogło pójść nie tak? :/

 

ps. wszystkie inne biegi oprócz R wchodzą normalnie, bez oporu, bez zgrzytu, nie wyskakują.

 

Sprawdzone: 

Poduszki nowe,

skrzynia ustawiona równo,

lizak wymieniony wraz z nowymi tulejkami i śrubami, 

Próbowałem regulować lewarek zmiany biegów, ale to nic nie pomaga. 

 

Jakieś sugestie?? Czy znów próbować wymienić poduchy? Bo jak wyciągałem skrzynię, to jedna była urwana, a i jeszcze zastosowałem taki myk, że dekiel od dźwigni wybieraka jest z 97r. (symering na wyjściu), a dźwignia jest oryginalna od tej skrzyni czyli z 94r. z dwoma origami.





Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.