Jump to content


Photo

ile oleju do skrzyni rapid?


7 replies to this topic

#1 OFFLINE   brylka

brylka

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 posts
    • Time Online: 9g 41m 50s

Posted 25 August 2016 - 11:59

witam,

 

W książce serwisowej napisane jest, że oleju do skrzyni rapid wlewam 2 litry, czekam kilka minut, odkręcam korek kontrolny i dolewam, aż będzie przelew.

Problem w tym, że korka kontrolnego odkręcić nie mogę, gdyż mocowanie wahacza mam w tym miejscu.

I pojawia się pytanie, ile powinno wejść oleju do skrzyni rapid 5 biegowej?

Ewentualnie jak zmierzyć poziom oleju "od góry" skrzyni przez korek wlewu?



#2 OFFLINE   c36

c36

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 posts
    • Time Online: 6d 4g 53m 16s

Posted 25 August 2016 - 19:51

Do skrzyni 5 biegowej wchodzi 2 L.  Z jakim silnikiem połączyłeś skrzynie ? i jaki olej wlałeś ?



#3 OFFLINE   brylka

brylka

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 posts
    • Time Online: 9g 41m 50s

Posted 25 August 2016 - 20:14

Ze skrzynią wszystko jest ok, tak dla pewności chciałem się przekonać, czy te książkowe 2 litry, bez dolewki w przelewie wystarczą, czy po prostu "dolewka" to np 0,5l

Olej zalałem z tego co pamiętam 75W/90.

Silnik napędzający bolida to punto 1.2 16v



#4 OFFLINE   c36

c36

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 posts
    • Time Online: 6d 4g 53m 16s

Posted 25 August 2016 - 20:37

Jakie sprzęgło masz założone ? a czy skrzynia cicho pracuje i czy biegi dobrze wchodzą ?



#5 OFFLINE   brylka

brylka

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 posts
    • Time Online: 9g 41m 50s

Posted 25 August 2016 - 20:52

Sprzęgło - docisk punto, tarcza - z tarczy punto wywaliłem wieloklin i wszystkie plastiki (tak nawiasem mówiąc po rozebraniu tej tarczy zastanawiałem się jak taka tarcza na takich plastikach i mikro sprężynkach daje radę) i wspawałem wieloklin skodowski, więc tarcza w tłumikiem drgań ;)

Biegi wchodzą elegancko, lewarek z wybierakiem połączony poprzez dwa krzyżaki.

Jeśli chodzi o głośność, to jak czytałem na internetach, te skrzynie lubią wyć, jednak moja jest cichutka jak mysz ;) Przynajmniej od 1 do 3. Biegi 4 i 5 delikatnie szumią. Być może tych z tyłu nie słyszę jak szumią, a 4 i 5 są bliżej uchą, więc słyszę. Myślę, że jak zamontuję blachę nad skrzynię i jakieś wygłuszenie to nic nie będzie słychać ;)



#6 OFFLINE   c36

c36

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 posts
    • Time Online: 6d 4g 53m 16s

Posted 25 August 2016 - 21:01

A to super jesteś pierwszą osobą u której cicho ta skrzynia pracuje. Ja zrobiłem nowy wałek sprzęgłowy z wieloklinem fiatowskim. U mnie skrzynia głośno pracuje mimo wymiany połowy zębatek. Szukam nowego dyferencjału ( koło talerzowe z wałkiem ) najlepiej z przełożeniem 4.22 bo te fabryczne maja 3.9. To jeszcze jedno pytanie: Jak sie prowadzi przy wiekszej prędkości 130 - 160 km/h



#7 OFFLINE   brylka

brylka

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 posts
    • Time Online: 9g 41m 50s

Posted 25 August 2016 - 21:18

Autko nabyłem od poprzedniego właściciela dobrach kilka lat temu, i przód jest przez niego zglebiony na maxa, palca pomiędzy oponę a nadkole (ranty wycięte) się nie włoży, ugina się jedynie na gumach mocujących amortyzator ;) W sumie to nie przeszkadza, gdy zna się drogi i każdą dziurę. Może raczej do niedawna nie przeszkadzało, aktualnie w planach mam gwinta z przodu. Tył też jest niski, jednak cut wyższy niż przód. To cabrio, więc praktycznie cały czas stoi w garażu, a śmigamy jak pogoda pozwoli. Jeśli chodzi o większe prędkości, to przy tak sztywnym zawieszeniu nie ma problemów z prowadzeniem, no chyba, że jakaś nierówność na drodze, ale na nieznanych trasach nie jadę szybko.



#8 OFFLINE   c36

c36

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 posts
    • Time Online: 6d 4g 53m 16s

Posted 26 August 2016 - 08:45

Jak będziesz zakładał gwint napisz jaką belkę założyłeś i jakie amortyzatory zastosowałeś.





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.