Skocz do zawartości


Zdjęcie

swap rapid


7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kirek

kirek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 164 postów
    • Time Online: 1d 19g 40m 3s

Napisany 12 grudnia 2015 - 21:37

Witam skladam swapa ze skrzynia rapid i jak jade to ona wyje. Te skrzynie tak maja czy z moja jest cos nie tak? Z gory dzieki za pomoc



#2 OFFLINE   c36

c36

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów
    • Time Online: 6d 4g 53m 16s

Napisany 15 grudnia 2015 - 13:02

Witam. Miałem ten sam problem po założeniu skrzyni od skody rapid ( skrzynia po pełnym przeglądzie ) wyła jak wściekła. Dałem ją do innego mechanika od skrzyń który rozebrał i stwierdził ze wszystko jest w porządku dla świętego spokoju wymieniłem synchronizatory i koła 5 biegu oczywiście bez zmian. Okazuje się ze te skrzynie są głośne i nic z tym nie da się zrobić. Obecnie wróciłem do skrzyni maluchowskiej z dyferencjałem bisa.



#3 OFFLINE   c36

c36

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów
    • Time Online: 6d 4g 53m 16s

Napisany 15 grudnia 2015 - 13:09

Witam. Miałem ten sam problem po założeniu skrzyni od skody rapid ( skrzynia po pełnym przeglądzie ) wyła jak wściekła. Dałem ją do innego mechanika od skrzyń który rozebrał i stwierdził ze wszystko jest w porządku dla świętego spokoju wymieniłem synchronizatory i koła 5 biegu oczywiście bez zmian. Okazuje się ze te skrzynie są głośne i nic z tym nie da się zrobić. Obecnie wróciłem do skrzyni maluchowskiej z dyferencjałem bisa. Możesz spróbować dolać dodatku do oleju liqui moly nr kat. 2652 trochę to wyciszyło.



#4 OFFLINE   kirek

kirek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 164 postów
    • Time Online: 1d 19g 40m 3s

Napisany 15 grudnia 2015 - 22:47

Dzieki za informacje i doleje dodatku. Zobaczymy co wtedy bedzie sie dzialo



#5 OFFLINE   c36

c36

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów
    • Time Online: 6d 4g 53m 16s

Napisany 03 stycznia 2016 - 16:37

Kirek mam pytanie jak u Ciebie wygląda sprawa półosi ( czy idą prostopadle od skrzyni do koła lub czy są przesunięte do przodu  ? )

 

Jak rozwiązałeś przeguby przy skrzyni i przy kołach ?



#6 OFFLINE   Tomek84

Tomek84

    Master

  • Member
  • 994 postów
    • Time Online: 8d 16g 47m 55s

Napisany 03 stycznia 2016 - 17:19

Przy prawidłowym ustawieniu półosie są skierowane ku przodowi auta 


Dodany obrazek

#7 OFFLINE   kirek

kirek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 164 postów
    • Time Online: 1d 19g 40m 3s

Napisany 08 stycznia 2016 - 20:15

Master ma racje ku przodowi. od kola tropidy, polosie z fawirytki z krzyżakiem  stary typ. gdzies to juz tu na forum opisywałem  znajde to wstawie



#8 OFFLINE   kirek

kirek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 164 postów
    • Time Online: 1d 19g 40m 3s

Napisany 08 stycznia 2016 - 21:26

półosie 34cm, ja mam przerobione półosie z krzyżakami z favoritki, stary typ, 30 ząbków i prawie pasują, tylko krzyżaki rozebrakem i te 3 kulki ( niewiem jak to fachowo sie nazywa) co są na łożysku igiełkowym zeszlifiwałem troszke na magnesówce z jednej strony i zrobilem nowa fazke na zabezpieczenie, potem standardowo przeciołem półoskie i połaczyłem z maluchoską przez tuleje. jak chcesz to wyśle zdjęcie krzyżaków bo gdzieś mam jak to wygląda i nr cześci 





Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.