Jump to content


Photo

Budowa rajdówki na podzespołach 126p - central, a prawo.


3 replies to this topic

#1 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Początkujący

  • Validating
  • Pip
  • 3 posts

Posted 16 June 2015 - 21:25

Witam.

W wakacje być może wystartuje projekt rajdówki zrobionego na podzespołach 126p. Mniej więcej coś takiego, że szkielet wraz z mocowaniami zawieszenia, klatką wykonany był by z solidnych rur/profili. W aucie zbudowane własne zawieszenie z regulacją wszystkich kątów itp. Buda była by w końcowej fazie nałożona na szkielet i obspawana. Maluszek był by poszerzony, ale bez szaleństw, sporo laminatów.

 

Powie mi ktoś coś na temat prawa? Da radę zarejestrować to na większą pojemność? Nie wiem czy jest tutaj na forum, o ile pamiętam, chyba Żuraw budował kiedyś Bis'a centrala i miał on klatke oraz silnik 1.2 i podobno dało radę to zarejestrować.

 

Wszystkie rzeczy bym wykonywał indywidualnie, nikt, że tak powiem z papierem by w to palcy nie wkładał. Więc pytam, czy jest sens się w to pchać gdyż auto nie było by tylko przeznaczone na wyścigi lecz i do normalnej jazdy. Jeżeli jest ktoś w stanie wypowiedzieć się na temat rejestracji i jej kosztów proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

 

 



#2 OFFLINE   pablo_NO

pablo_NO

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 posts
    • Time Online: 1d 13g 25m 19s

Posted 22 June 2015 - 20:10

Hej ja po malutku kończę budowę 1.1 z cc sportinga byłem w wydziale komunikacji i chcą tylko zaświadczenie z stacji kontroli o wymianie silnika z adnotacją o zwiększonej pojemności i nowym przeglądzie. Jestem dogadany ze stacją że jak już wszystko będzie chodziło i nie będzie jakiś partacznych niedoróbek to załatwią wszystko. Więc jestem dobrej myśli. :wink:



#3 OFFLINE   malczan22

malczan22

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 209 posts
    • Time Online: 3d 10g 43m 7s

Posted 22 June 2015 - 20:22

U mnie  nie ma bata nie podbili by przeglądu  po przeróbce zawieszenia i zrobieniu  całego szkieletu  ja miałem problemy tylko po wsadzeniu silnika 1.1 i już uznawali to ze to sam że takich aut się nie rejestruje że trzeba homologacje załatwiać.



#4 OFFLINE   pablo_NO

pablo_NO

    Asymiluje się

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 posts
    • Time Online: 1d 13g 25m 19s

Posted 22 June 2015 - 22:02

Właśnie ja na sam początek załatwię wszystko z przeglądem nawet klatki nie będę wkładał, pomaluję, ładnie przewody pochowam, wszystko ładnie pospawam, zabiteksuję. A jak już będzie w dowodzie to pomału do roboty.





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.