Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Zestaw audio" :D


10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   simonnt

simonnt

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
    • Time Online: 40m 41s

Napisany 12 grudnia 2014 - 22:59

Cześć :)

Stałem się posiadaczem 126p z 1980r. niestety nie ma on radia, w zasadzie to nie wiem czy głośniki ma w ogóle.

Wpadłem na taki pomysł:

 

Montuję gniazdko 12V (allegro 6zł) -> Przetwornica 12V/230V (OLX ok. 60zł) -> Głośniki Logitech Z-4 -> mini jack -> Telefon

 

 

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Czy w ogóle to jest wykonalne?

 

Pozdrawiam



#2 OFFLINE   KrzysztofElbląg

KrzysztofElbląg

    Zaawansowany

  • Member
  • 215 postów
    • Time Online: 12d 9g 24m 39s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 13 grudnia 2014 - 01:04

Ja napisze tak: to nie komputer :) myśle że to rzeźba jak nic :) lepiej zakupić na poczatek radyjko :) wcale nie sa takie drogie :) (a przy znajomosci goscia z lombardu tak jak w moim przypadku jest wiele taniej ) i powolutku isc do celu:) mozna za niewielkie pieniazki kupic 3 drożne 6 na 9 i wmontowac je w poleczke :) lepiej to wyglada i gra na bank

 


Lepiej grzeszyć i żałować za grzechy,
niż później żałować, że się nie grzeszyło.

#3 OFFLINE   Olo

Olo

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 156 postów
    • Time Online: 2d 21g 23m 47s

Napisany 13 grudnia 2014 - 20:10

Ja miałem też głośniki z domu (kolumny). Kupiłem wzmacniacz 2x50 rms podpiąłem kabelki oraz AUX'a



#4 OFFLINE   maniek1990

maniek1990

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 53 postów
    • Time Online: 3d 2g 25m 2s

Napisany 13 grudnia 2014 - 22:03

Jakieś w miarę głośniki na półkę,wzmacniacz samochodowy jakiś z high input,kawałek kabla i wtyczka jack do telefonu i masz zestaw pod telefon,mp3 lub cokolwiek innego.
Przypuszczam że masz starą deske wiec mam taki pomysł,że możesz w jedna z zaślepek wmontować gniazdo słuchawkowe i zastosować kabel dwustronny jack.

#5 OFFLINE   KrzysztofElbląg

KrzysztofElbląg

    Zaawansowany

  • Member
  • 215 postów
    • Time Online: 12d 9g 24m 39s
Garaż Zobacz Garaż

Napisany 14 grudnia 2014 - 09:12

i to też jest myśl :) ja teraz robie podobnie ze wzgledu na brak miejsca juz w srodku :) tymbardziej ze z rozmiarem mojej stopy to zawsze buty niszcze o radio :) a kupywac chinczyka mi sie nie widzi :)


Lepiej grzeszyć i żałować za grzechy,
niż później żałować, że się nie grzeszyło.

#6 OFFLINE   maniek1990

maniek1990

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 53 postów
    • Time Online: 3d 2g 25m 2s

Napisany 14 grudnia 2014 - 22:19

Tylko trzeba pamietac o HIGH INPUT przy wzmacniaczu zeby go nie uszkodzic,gdyz normalnie na chinch'ach sygnal jest w mV (miliwoltach).

#7 OFFLINE   konra.dzik

konra.dzik

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
    • Time Online: 1d 17m 1s

Napisany 18 grudnia 2014 - 08:28

Witajcie

Pozwole sobie wtrącić 3 grosze. Po co podbijać z 12V na 220V przetwornicą skoro trafo w głośnikach/subbasie zbije z powrotem do 12V?

Głośniki do kompa chodzą na 12V, trzeba rozebrać subbas pominąć trafo i podłączyć. Też nad tym myślałem ale po kilku browcach doszedłem do wniosku że to bez sensu.

Pozdrawiam


  • marekti lubi to

#8 OFFLINE   marekti

marekti

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 147 postów
    • Time Online: 1d 7g 3m 18s

Napisany 01 stycznia 2015 - 20:10

Siemanko,

Jak wyżej kolega napisał, wystarczy w subwooferze ominąć transformator i wszystko ładnie chodzi. Ja mam tak zrobione audio w skuterze :D kupiłem za 30 zł najtańsze głośniki 2.1 w hurcie i wywaliłem transformator. Mimo że one chodzą na napięciu zmiennym, elektronika spokojnie razi sobie z napięciem stałym ;)  Od biedy można tak zrobić w samochodzie, aczkolwiek wolałbym zainwestować w jakieś używane radyjko na początek, bo ta metoda owszem jest dobra, ale w skuterze gdzie nie ma miejsca na porządne audio ;)


Fiat 126p - "Bo to historia, Bo to marzenia"
wrzesień 1994  modernizacja nadwozia, wychodzi wersja el, Wtedy też się urodziłem.
Dodany obrazek
Email podany w moim opisie jest nieaktualny.
Mój aktualny email to: [email protected]

#9 OFFLINE   maniek1990

maniek1990

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 53 postów
    • Time Online: 3d 2g 25m 2s

Napisany 01 stycznia 2015 - 23:17

Małe sprostowanie:

Te twoje głośniki nie "chodzą" na zmiennym...
Za transformatorem jest płytka na której znajduje się mostek prostowniczy prawdopodobnie złożony z czterech diód prostowniczych,który to prostuje prad zmienny na staly.trafo jedynie zmniejsza w tym wypadku napiecie do 12V,bo na takim pracuje akurat wzmacniacz.
Nie wprowadzaj w błąd.

#10 OFFLINE   marekti

marekti

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 147 postów
    • Time Online: 1d 7g 3m 18s

Napisany 03 stycznia 2015 - 16:58

ok, może trochę źle wytłumaczyłem. Chodziło mi o fakt, że można podłączyć prąd stały w miejscu, gdzie powinien być wpięty transformator. W tym miejscu powinien być podpięty prąd zmienny, ale nic złego się nie stanie, jak podłączy się prąd stały ;) Więc wystarczy odłączyć transformator i podać w tym miejscu prąd bezpośrednio z instalacji samochodu czyli 12V o stałym kierunku :)

I wtedy nikt nie musi sobie głowy zawracać szukaniem wyjścia z układu prostującego napięcie na PCB.


Fiat 126p - "Bo to historia, Bo to marzenia"
wrzesień 1994  modernizacja nadwozia, wychodzi wersja el, Wtedy też się urodziłem.
Dodany obrazek
Email podany w moim opisie jest nieaktualny.
Mój aktualny email to: [email protected]

#11 OFFLINE   maniek1990

maniek1990

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 53 postów
    • Time Online: 3d 2g 25m 2s

Napisany 03 stycznia 2015 - 18:52

W takim razie zwracam honor.w kazdym razie juz wszystko jasne :)








IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.