Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z elektryką, pilne!


2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   bialy56

bialy56

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 postów
    • Time Online: 1d 5g 59s

Napisany 31 października 2014 - 13:37

Witajcie, mam dziwny problem z elektryką. Maluszek z roku 83 na prądnicy stał kilka dni w garażu, po czym chciałem go odpalić, ale w ogóle nie było prądu. Zapaliłem go na kable od drugiego malucha i odpalił bez problemu, od strzała na ssaniu. Jeździłem tak przez może 15 minut, po czym wysiadłem otworzyć bramę i maluch zgasł i znowu nie było w ogóle prądu. Znowu odpaliłem na kable i znowu odpalił bardzo dobrze, pochodził może z minutę, a ja otworzyłem bagażnik i sprawdziłem ten sześcian czarny przy stacyjce, nie wiem, jak to się nazywa. Docisnąłem jeden styk delikatnie i maluch zgasł. Może elektryka jest spieprzona, bo kiedyś głupio zrobiłem i nie świadomie podłączyłem akumulator odwrotnie, bo wzorowałem się na drugim maluchu nowszym. Dziwne, że maluch odpalił i jeździł, dopiero później sie skapnąłem i założyłem dobrze. Kolejnym problemem jest to, że nie mogłem wyłączyć świateł postojowych, mijania w ogóle nie ma, nieważne, czy włączę mijania, czy postojowe. Zawsze włączają się postojowe, a potem nie chcą się wyłączyć. Nie mam pojęcia, o co chodzi, nie znam się na elektryce. Może prądu nie dostanie prądu i dlatego gaśnie. Jak jadę normalnie to kontrolki się nie świecą, dodam więcej gazu, to wtedy zapala się dopiero kontrolka rezerwy. Dodam, że po tym, jak normalnie podłączyłem akumulator, jeździłem chyba dwa dni i nic się nie działo, poza tym, że nie działały światła mijania. Kilka dni temu też jeździłem i wszystko było okej, długo stał na wolnych obrotach i nie gasł, teraz coś się dzieje. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Dzięki wielkie. :)


Fiat 126p FL '92

Fiat 126p ST '83


#2 OFFLINE   Ghost666

Ghost666

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 207 postów
    • Time Online: 5d 12g 17m 19s

Napisany 31 października 2014 - 13:48

Gdzieś masa Ci poszłą pewnie i szuka sobie po obwodach prąd. Przeczyść kostki i sprawdź wszystkie bezpieczniki w bagażniku.



#3 OFFLINE   maniek1990

maniek1990

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 53 postów
    • Time Online: 3d 2g 25m 2s

Napisany 04 listopada 2014 - 20:01

Sprawdz styki w bagazniku,tzn.laczenie kostki stacyjki czy dobry styk jest.albo sama kostka jest do wymiany.mialem taki problem ze swiatlami u ciotki w elegancie i winna okazala sie wlasnie ta kostka po wymianie swiatla mijania wrocily.



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.