Skocz do zawartości


Zdjęcie

SWAP CO I JAK?


4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   zelek87711

zelek87711

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
    • Time Online: 9m 26s

Napisany 20 października 2014 - 19:34

Witam.

Dostałem maluszka z 98r i poważnie zastanawiam sie na swapem lecz tak naprawde jestem kompletnie zielony co z czym się je w dziedzinie fiata.

Więc dla bardziej wyrozumiałych forumowiczów mam kilka pytan :) :

1) jaki silnik wybrać do najprostrzego swapu a jednocześnie by auto naprawde fajnie się zbierało

2) jaka skrzynia do tego

3) co będzie potrzebne by przeprowadzić całkowity swap

4)i oczywisćie najwazniejsze pytanie każdego Polaka z jakimi kosztami mam się liczyć

 

Dla wyrozumiałych odrazu z góry wielkie dzięki a moze ktos z warszawy lu okolic znajdzie się chetny do pomocy:P



#2 OFFLINE   maniek1990

maniek1990

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 53 postów
    • Time Online: 3d 2g 25m 2s

Napisany 20 października 2014 - 20:34

Wszystko jest opisane na forum,wystarczy poszukac....

Sam nie robilem swapa,ale z tego co wyczytalem to najlepiej,w sumie najekonomiczniej,zakupic jakies uno lub punto,np.pukniete.

Skrzynia moze zostac maluchowska,ja bym przy okazji hamulce zmienil na tarczowki i obnizyl troszke zeby sie nie bujal na zakretach.

Koszt ciezko powiedziec,poczytaj troche,w wielu tematach jest napisane ile koledzy wydali.na pewno nie jest to tania zabawa.

Z pomoca pewnie takze nie byloby problemow,bo choc jestem tu od niedawna to widze ze faktycznie ludzie tu sobie pomagaja.

Mam tylko taka uwage,skoro ciezko bylo poszukac czegokolwiek o swapie to niewiem jak chcesz szanowny kolego sie do tego zabrac.mam nadzieje,ze Cie nie urazilem.

Pozdrawiam

#3 OFFLINE   mundek

mundek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
    • Time Online: 8g 35m 42s

Napisany 05 listopada 2014 - 18:04

a skąd jesteś dokładniej ? mogę pomóc



#4 OFFLINE   kirek

kirek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 164 postów
    • Time Online: 1d 19g 40m 3s

Napisany 01 grudnia 2014 - 10:58

cześć, ja składam z silnikiem 1.2 8v mpi ze skrzynia od rapidki, robię go od podstaw. maluch rozkręciłem do ostatniej śruby. blacharkę robił koleś, dwie podłogi, reperaturki i podszybie, piaskowanie, malowanie cynkiem, klatka bezp z ireco, 2 kubły, pasy, hamulce tarczowe cztery koła, twarde zawieszenie,  wszystkie amory tulejki łożyska wahacze końcówki drążków, lekkie kolo zamachowe, docisk, tarcza nowe, felgi od e21, reg. zwrotnic,przerobienie półosi, z tyłu będzie poliwęglan zamiast szyb, ręczny hydrauliczny. obspawana cała karoseria, kupno silnika flanszy i skrzyni plus chłodnica wyniosło mnie już prawie 6,5 tys zł i 90% rzeczy robię sam i miałem już wcześniej malucha kupionego, a zostało mi jeszcze go pomalować poskręcać, instalacja elekr. i kupić kilka pierdół, wymiana olei rozrząd, płyny i pewnie w trakcie coś jeszcze się znajdzie do kupienia. wiec jeszcze ok 2,5 tys wydam plus koszty rejestracji . takie są koszty swapa i nie wierz w to ze ktoś zrobił to za 2tyś bo ja bym się bał tym jeździć.



#5 OFFLINE   darjojo

darjojo

    Wdrożony

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 88 postów
    • Time Online: 1d 21g 32m 6s

Napisany 02 grudnia 2014 - 23:28

to ja ci powiem tak, mój swap wyszedł około 2800. tyle że buda była zdrowa.  bude mam dodatkowo obspawaną . zrobiłem także dodatkowe wzocnienia w komorze silnika takie jak np dospawana blacha 2mm na seryjną  podajże 0.8 w punktach bardziej obciążonych . hamulce przód ccs . felgi alu z ccs , odelżony zamach i tripody zamiast przegubów. sam silnik wzasadzie przeszedł generalke.  oczywiście ten fundusz nie obejmuje prac nad blacharką czy też ,,usportowieniem" zawieszenia ponieważ to już miałem zrobione wcześniej. 





Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.