Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwrotnice, smar, kalamitki...


2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 02 sierpnia 2014 - 08:24

Ostatnio wziąłem się za przesmarowanie zwrotnic. Mam EL także występują po dwie kalamitki-smarowniczki na zwrotnicę. Mam smarownicę yato 0701.

 

Lewa zwrotnica przesmarowana bez problemów. Prawa...hmm podmieniłem na nowe kalamitki i talej wywala smar i nie wpycha w kalamitkę.

 

Odkręciłem jedną kalamitkę a przez druga wpychałem to smar wylatywał tam gdzie nie było kalamitki... Jednak nie wypchało smaru między obejmą a zwrotnicą...

 

Macie jakieś sugestie, porady? Jeśli przez górną kalamitkę wpychałem smar a przez dolną wylatywał to znaczy że zwrotnice są zapieczone czy nie?

 

z góry dzięki za pomoc


mam wyje-bane w spalanie!

Fiat 126 ELX '98... bo musi być ELEGANT'cko ;)

http://www.terytoriu...-cko-t8343.html

#2 OFFLINE   zolo

zolo

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 369 postów
    • Time Online: 4d 2g 43m 30s

Napisany 02 sierpnia 2014 - 11:10

Kup albo zrub przejsciowke/redukcje ktora wkrecisz zamiast kalamitki. Najwazniejsze zeby smar wyszedl u gory zwrotnicy/obejmy gdzie jest najwieksze tarcie.

 

Please Login or Register to see this Hidden Content

Please Login or Register to see this Hidden Content

Please Login or Register to see this Hidden Content



#3 OFFLINE   metalzkudowy

metalzkudowy

    Master

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 624 postów
    • Time Online: 1d 22g 4m 47s

Napisany 04 sierpnia 2014 - 17:22

Zrobiłem podobną przejściówkę... wyszła lepiej niż się spodziewałem :) odkręciłem górną kalamitkę i smar zaczął bokami wyłazić ale na 25% obwodu. Nie wiem czy smar sam się rozprowadzi i później będzie lepiej czy tak nie może być? w dolną wpuściłem ale gwint był trochę zjechany w zwrotnicy po kalamitce, że smar zaczął wyłazić przed redukcją i nie dało sie wepchać. Także nasmarowana tylko górna część w 25%.Smar wychodził tylko przez te 25% powierzchni. Na całości nie dało rady :/. Co o tym sądzicie?

 

 

ZWROTNICE NASMAROWANE, JEST NASTĘPNY PROBLEM


mam wyje-bane w spalanie!

Fiat 126 ELX '98... bo musi być ELEGANT'cko ;)

http://www.terytoriu...-cko-t8343.html



Similar Topics Collapse

  Temat Forum Rozpoczęty przez Statystyki Informacje o ostatnim poście






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.