Jump to content


Photo

Szarpanie na niskich obrotach.


3 replies to this topic

#1 OFFLINE   pawlom95

pawlom95

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 posts
    • Time Online: 6g 42m 53s

Posted 07 April 2014 - 22:58

A więc taki problem panowie: maluszek mojego kolegi na niebieskim nanoplexie, elegant, silnik w dobrej kondycji ustawiony najlepiej jak się da, na wolnych obrotach chodzi równo i czasem tak jakby traci iskrę na którymś cylindrów, dosłownie na 2-3 sekundy, czasem zgaśnie całkowicie. I z tego też powodu że gubi iskrę to przerywa i szarpie na niskich obrotach oraz jak się go przymuli, na wyższych problem znika, na czwórce powyżej + - 65km\h idzie równo i bez szarpnięc, niezaleznie czy ciepły czy zimny jest to samo. Mi to wyglądało na stare świece ale zmienione na nowe łącznie z kablami i jest to samo co było. Gaźnik zawory pompka itp na pewno w porządku, wszystko sprawdzone i na milion procent sprawne, wina na pewno przy układzie zapłonowym. Kostki sprawdzałem i wszystko w porządku, kablami każdym z osobna ruszałem ale nie zauważyłem reakcji na to, natomiast dziwna wydaje mi się jedna rzecz: po zdjęciu jednego któregokolwiek kabla ze świecy silnik natychmiast gaśnie, mimo że chodził na dwa gary :o tak ma być ?

Przymierzamy się do wymiany cewki ale wolałbym się upewnić kogoś kto bardziej zna ten zapłon.


Red elegant

#2 OFFLINE   Ghost666

Ghost666

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 207 posts
    • Time Online: 5d 12g 17m 19s

Posted 08 April 2014 - 08:22

Ja bym dał nowe świece/podmienił na sprawne i zobaczył jak będzie.



#3 OFFLINE   morrek

morrek

    Master

  • Member
  • 1,732 posts
    • Time Online: 2d 2g 35m 4s
Garaż Zobacz Garaż

Posted 08 April 2014 - 18:19

W zasadzie to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, podmień cewkę i będziesz wiedział.



#4 OFFLINE   pawlom95

pawlom95

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 posts
    • Time Online: 6g 42m 53s

Posted 08 April 2014 - 21:17

Kombinowałem też ze świecami ale to nic nie dało, spytam o cewke na złomexie może coś będą mieli.


Red elegant



Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info






IPB Skin By Virteq
Witaj,
przeglądasz stronę jako gość, rejestrując się zyskasz dostęp do wielu dodatkowych opcji.